reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Moja córka też niedawno tak wyglądała ,położna kazała ja kąpać w nadmanganian potasu to są tabletki do rozpuszczenia .Trzy tabletki rozpuszczałam we wrzątku i dodawałam do wody do wanienki ,efekt po paru dniach ale po tygodniu dopiero tak naprawdę zauważalny.To jest trądzik niemowlęcy także ocenisept niewiele pomoze a to naprawdę działa.
 
Moja córka też niedawno tak wyglądała ,położna kazała ja kąpać w nadmanganian potasu to są tabletki do rozpuszczenia .Trzy tabletki rozpuszczałam we wrzątku i dodawałam do wody do wanienki ,efekt po paru dniach ale po tygodniu dopiero tak naprawdę zauważalny.To jest trądzik niemowlęcy także ocenisept niewiele pomoze a to naprawdę działa.
Po octenisepcie to miała bardziej czerwone..
No właśnie jak to się pojawiło, to ja ją kąpałam 3 dni w nadmanganie potasu i też przemywałam tym twarz, ale nie pomogło. Ona na ciele nic nie ma, tylko na twarzy, zaczęło się od policzków, potem przeszło na brodę a potem czoło. Bede jej to wodą przegotowana przemywać dzisiaj na razie.
A woda musi być letnia? Czy może być już chłodna ale wacik ogrzany w dłoni?
 
OMG właśnie weszłam biedne maleństwo😔. To wygląda jak alergia pokarmowa. Czy za uszami, kolana, pod kolanami, łokcie też ma? i czy skóra jest sucha? Do tego jeśli ma silne kolki, ulewa, ból brzuszka, wzdęcia i śluz albo krew w stolcu to napewno alergia pokarmowa.
My stosowaliśmy Clemastinum syrop na alergie, przemywaliśmy przegotowaną wodą (jak zaczniesz nakładać kremy to jeszcze gorzej) i mieliśmy testy z krwi. Zmiana mleka jeśli mm. Jak KP to pewnie trzeba coś wykluczyć musisz koniecznie z internistą pogadać.
 
Po octenisepcie to miała bardziej czerwone..
No właśnie jak to się pojawiło, to ja ją kąpałam 3 dni w nadmanganie potasu i też przemywałam tym twarz, ale nie pomogło. Ona na ciele nic nie ma, tylko na twarzy, zaczęło się od policzków, potem przeszło na brodę a potem czoło. Bede jej to wodą przegotowana przemywać dzisiaj na razie.
A woda musi być letnia? Czy może być już chłodna ale wacik ogrzany w dłoni?
37 stopni najlepiej. Jeżeli to trądzik to pamiętaj, żeby zrezygnować z oliwki i tłustych kremów bo jeszcze bardziej zapycha no i nie możesz przegrzewać pomieszczenia inaczej się powiększy. Jak to trądzik to schodzi tygodnia :(.
Odróżnisz go od alergii tym że przy trądziku nie ma dziecko dolegliwości gastrycznych.
 
Po octenisepcie to miała bardziej czerwone..
No właśnie jak to się pojawiło, to ja ją kąpałam 3 dni w nadmanganie potasu i też przemywałam tym twarz, ale nie pomogło. Ona na ciele nic nie ma, tylko na twarzy, zaczęło się od policzków, potem przeszło na brodę a potem czoło. Bede jej to wodą przegotowana przemywać dzisiaj na razie.
A woda musi być letnia? Czy może być już chłodna ale wacik ogrzany w dłoni?
Moja też tylko na twarzy ale położna kazała ja kąpać w tym więc tak zrobiłam a rano jeszcze przemywalam twarz, musisz poczekać i nadal tak rob ja też myślałam że to nic nie da bo efekt widoczny dopiero po czasie ale teraz ma idealną Buzke bez jednego pryszcza także warto to kontynuowac jedynie to miałam fioletowe paznokcie od tego😉
 
OMG właśnie weszłam biedne maleństwo😔. To wygląda jak alergia pokarmowa. Czy za uszami, kolana, pod kolanami, łokcie też ma? i czy skóra jest sucha? Do tego jeśli ma silne kolki, ulewa, ból brzuszka, wzdęcia i śluz albo krew w stolcu to napewno alergia pokarmowa.
My stosowaliśmy Clemastinum syrop na alergie, przemywaliśmy przegotowaną wodą (jak zaczniesz nakładać kremy to jeszcze gorzej) i mieliśmy testy z krwi. Zmiana mleka jeśli mm. Jak KP to pewnie trzeba coś wykluczyć musisz koniecznie z internistą pogadać.
Wydaje mi się, se to nie alergia pokarmową, bo ona ma to tylko i wyłącznie na twarzy. Ciało ma bez ani jednej krostki. Nie ma kolek, ulewa jak zawsze ( czyki normalnie jak każde dziecko), gazy ją męczyły troszkę, kupa była tylko raz dziennie od tygodnia, ale od dziś stosuje espumisan i kupki są prawie po każdym karmieniu 😁 śluzu i krwi w stolcu nie ma.
To ewidentnie trądzik albo jakąś Wysypka. Myślałam o alergii na mleczko do prania z Lovela, ale inaczej miałaby to na całym ciele, a ma tylko twarz ( na głowie we włosach nie ma).
 
37 stopni najlepiej. Jeżeli to trądzik to pamiętaj, żeby zrezygnować z oliwki i tłustych kremów bo jeszcze bardziej zapycha no i nie możesz przegrzewać pomieszczenia inaczej się powiększy. Jak to trądzik to schodzi tygodnia :(.
Odróżnisz go od alergii tym że przy trądziku nie ma dziecko dolegliwości gastrycznych.
No już teraz niczym smarować nie będę. No właśnie od dwóch dni już nie grzeje w nocy, jest chłodniej ( mi jest zimno 😅), ale jej ewidentnie taka temperatura bardziej odpowiada. Bo jak grzałam to ona to miała bardziej czerwone, takie zaognione. Teraz też ma tak, że jak śpi to na tej stronie, której leży ma to czerwone, a na tej stornie co oddycha skóra ma jasne, tylko same krostki.
 
reklama
Moja też tylko na twarzy ale położna kazała ja kąpać w tym więc tak zrobiłam a rano jeszcze przemywalam twarz, musisz poczekać i nadal tak rob ja też myślałam że to nic nie da bo efekt widoczny dopiero po czasie ale teraz ma idealną Buzke bez jednego pryszcza także warto to kontynuowac jedynie to miałam fioletowe paznokcie od tego😉
My mamy nadmanganian w granulkach i po nim nie jest się fioletowym tylko właśnie żółtym i ja po takej kąpieli mam całe dłonie żółte 😅 No to będę ja myła w tym nadmanganie dalej, a przynajmniej tylko buzie plus woda przegotowaną i zibaczymy czy zejdzie. W szpitalu też zapytam o to, by spojrzeli na to.
 
Do góry