reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny czy po szczepieniu może być podwyższona temperatura ? Mamy 36,8 nigdy takiej nie miała a codziennie sprawdzamy. Pediatra powiedziała ze można podać paracetamol. Ale nie dopytałam jaki😳
 
reklama
Dziewczyny czy po szczepieniu może być podwyższona temperatura ? Mamy 36,8 nigdy takiej nie miała a codziennie sprawdzamy. Pediatra powiedziała ze można podać paracetamol. Ale nie dopytałam jaki😳

U nas 36.8 to norma :-) ale jeżeli u Ciebie takie wartości nie są norma i to może faktycznie coś się tam dzieje. U nas za każdym razem na termometrze - 36,7 , 36,8 i 36,9. Ale to u nas tak Termometr "strzela" jak chce. A jeżeli chodzi o paracetamol to mi chirurg który prowadzi Nastke z nerką polecił Pedicetamol ( na wszelki wypadek jakby miała nagle zapalenie pecherza)
 
U nas 36.8 to norma :-) ale jeżeli u Ciebie takie wartości nie są norma i to może faktycznie coś się tam dzieje. U nas za każdym razem na termometrze - 36,7 , 36,8 i 36,9. Ale to u nas tak Termometr "strzela" jak chce. A jeżeli chodzi o paracetamol to mi chirurg który prowadzi Nastke z nerką polecił Pedicetamol ( na wszelki wypadek jakby miała nagle zapalenie pecherza)
U nas36,6 było normą a teraz 36,9 to zmartwiłam się niby czytałam ze może być podwyższona ale wystraszyłam się
 
Dziewczyny mam pytanie, czy u waszych dzieci były problemy ze zrobieniem kupki?
Mój Antoś nie może się załatwić, jutro będzie już 5 dzień jak nie robi, wiem że nawet do 7 dni tak może być, ale już zaczynam się tym stresować. Miała któraś podobnie i czy z tym coś robiliście?
Kupiłam czopki, ale pani w aptece powiedziała żebym jeszcze poczekała z podaniem go.
U nas też był problem ale max do 3 dni dostaliśmy debridat, stosowalismy 3 tygodnie, ale kupa i tak co dwa dni, nieraz faktycznie widać, że męczy się jak robi. Lekarka i położna mówiły, żeby wodę podawać pomiędzy posiłkami. Moja położna mówiła o czopkach ale to już w ostateczności i właściwie nigdy nie stosowałam.
 
Dziewczyny czy po szczepieniu może być podwyższona temperatura ? Mamy 36,8 nigdy takiej nie miała a codziennie sprawdzamy. Pediatra powiedziała ze można podać paracetamol. Ale nie dopytałam jaki😳
może być szczególnie po krztusiec i rota
37,5-38 to jest podgorączkowy i wtedy min daje można podać
ponad 38 to już gorączka
ja dostałam opr bo podalam przy 37,1 właśnie jak cierpiał mocno płaczliwy był itd
pedicetamol 0.6 ml to jeszcze wybuchła ze 0.5 jeżeli już - ja nie wiem producent podaje min dawkowanie więc w czym problem i podalam raz! raz jedyny! a tam jest chyba 4 testu dziennie
ale ta lekarka jest freakiem z opinii wogole nie przypisuje leków albo trzyma się ściślej kontroli nie wiem może to i dobrze 🤷🏻‍♀️ w sumie szczepienia wszystkie zleca🙄
 
Dziewczyny czy po szczepieniu może być podwyższona temperatura ? Mamy 36,8 nigdy takiej nie miała a codziennie sprawdzamy. Pediatra powiedziała ze można podać paracetamol. Ale nie dopytałam jaki😳
My dzisiaj po szczepieniu, lekarka powiedziała, że może być podwyższona temperatura i można podawać paracetamol - zwykły (na opakowaniu pisze tylko paracetamol, żadne forte itp.), ale też powiedziała, że gdybym widziała, że go boli to też można podać przeciwbólowo.
 
my dzisiaj po echokardiografii mały ma PFO
przetrwały otwór owalny, nie jest wadą serca a pozostałością po byciu płodem. Otwór dostarcza Krew do plodu z krwiobiegu matki. Po urodzeniu zazwyczaj w pierwszym roku, otwór owalny zarasta. także będziemy jeszcze mieli po roku kontrolę ☹️
jak zostanie to nie będzie mógł min być nurkiem
dopiero jak ma się udar niedokrwienny to coś z tym robią ☹️
 
U nas też był problem ale max do 3 dni dostaliśmy debridat, stosowalismy 3 tygodnie, ale kupa i tak co dwa dni, nieraz faktycznie widać, że męczy się jak robi. Lekarka i położna mówiły, żeby wodę podawać pomiędzy posiłkami. Moja położna mówiła o czopkach ale to już w ostateczności i właściwie nigdy nie stosowałam.
Byłam dzisiaj w przychodni i zapytalam o tą kupkę. Powiedziała, że nawet do 2 tyg. może nie robić 🤔 i można podać czopek- w ostateczności, ale jeżeli nie ma przy tym żadnych innych dolegliwości np. gorączka, mocne prężenie, wymioty to jest ok. Trzeba czekać.
 
może być szczególnie po krztusiec i rota
37,5-38 to jest podgorączkowy i wtedy min daje można podać
ponad 38 to już gorączka
ja dostałam opr bo podalam przy 37,1 właśnie jak cierpiał mocno płaczliwy był itd
pedicetamol 0.6 ml to jeszcze wybuchła ze 0.5 jeżeli już - ja nie wiem producent podaje min dawkowanie więc w czym problem i podalam raz! raz jedyny! a tam jest chyba 4 testu dziennie
ale ta lekarka jest freakiem z opinii wogole nie przypisuje leków albo trzyma się ściślej kontroli nie wiem może to i dobrze 🤷🏻‍♀️ w sumie szczepienia wszystkie zleca🙄
To już jestem spokojniejsza, narazie mamy senny dzień zjadła rano ponosiłem w chuście i teraz śpi w łóżeczku , aż muszę ja zaraz wybudzić na jedzenie. Może musi swoje odespać
 
reklama
My dzisiaj po szczepieniu, lekarka powiedziała, że może być podwyższona temperatura i można podawać paracetamol - zwykły (na opakowaniu pisze tylko paracetamol, żadne forte itp.), ale też powiedziała, że gdybym widziała, że go boli to też można podać przeciwbólowo.
Ale paracetamol tabletkę rozpuścić czy rozgnieść do mleka ?
 
Do góry