reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Hej wszystkim ;) witam nowonabyte przyszłe marcowe mamusie ;) u mnie w tym roku skończę 38 mam 2 córy (11 i 9 lat)
Nadal zajadam się 4 x duphaston, ale plamienia ustaly wczoraj. Mdłości są większe mniejsze, raz nie mogę patrzeć na jedzenie i wchlone serek wiejski z owocami, innym razem sałata z rzodkiewka, szczypiorkiem, pomidorkami wszystko w śmietanie i jestem happy, za chwilę wchlonne 2 x lody śnieżki, po chwili chipsy słone (tak wiem nie zdrowe, ale zjadam kilka) ale na słodkie nie za bardzo mogę patrzeć. Podobnie jak kurczak, choć kebaba bym zjadła z ogromną radością ... Szok i niedowierzanie co się ze mną dzieje.
Piersi raz bolą, raz przestają. Sennosc nie doskwiera, choć pije 1 latte machiatto łagodne dziennie, mimo że generalnie jestem mega kawoszka, tym razem wogòle mi kawy nie brakuje 🤣
Był temat terminu okresu itd. ja ostatni miałam 26.05, cykle 28, owu była na 98% 9.06. na USG byłam wg lekarza w 5tc5dc i był maleńki zarodek z bijącym serduszkiem ;) ale to nie wyznacznik, bo czy będzie zarodek zależy kiedy doszło do zapłodnienia ;) ja wiem mniej więcej kiedy bo monitorowałam owulację testami owulacyjnymi ;) wg lekarza termin mam na 02 albo 03.03.2020 ;)
 
Hej wszystkim ;) witam nowonabyte przyszłe marcowe mamusie ;) u mnie w tym roku skończę 38 mam 2 córy (11 i 9 lat)
Nadal zajadam się 4 x duphaston, ale plamienia ustaly wczoraj. Mdłości są większe mniejsze, raz nie mogę patrzeć na jedzenie i wchlone serek wiejski z owocami, innym razem sałata z rzodkiewka, szczypiorkiem, pomidorkami wszystko w śmietanie i jestem happy, za chwilę wchlonne 2 x lody śnieżki, po chwili chipsy słone (tak wiem nie zdrowe, ale zjadam kilka) ale na słodkie nie za bardzo mogę patrzeć. Podobnie jak kurczak, choć kebaba bym zjadła z ogromną radością ... Szok i niedowierzanie co się ze mną dzieje.
Piersi raz bolą, raz przestają. Sennosc nie doskwiera, choć pije 1 latte machiatto łagodne dziennie, mimo że generalnie jestem mega kawoszka, tym razem wogòle mi kawy nie brakuje 🤣
Był temat terminu okresu itd. ja ostatni miałam 26.05, cykle 28, owu była na 98% 9.06. na USG byłam wg lekarza w 5tc5dc i był maleńki zarodek z bijącym serduszkiem ;) ale to nie wyznacznik, bo czy będzie zarodek zależy kiedy doszło do zapłodnienia ;) ja wiem mniej więcej kiedy bo monitorowałam owulację testami owulacyjnymi ;) wg lekarza termin mam na 02 albo 03.03.2020 ;)
Super witamy nową marcowke😘
Oooo też mamy dwie córy, tylko ja 4 latka i roczek😊 i termin mamy raczej taki sam po terminie ostatniej miesiączki czyli 26.05. Tylko ja miałam owulacji raczej 12.06 bo mialam ostatnio dłuższe 31dniowe cykle. Zobaczymy co u mnie powie lekarz w czwartek.😊
 
Super witamy nową marcowke😘
Oooo też mamy dwie córy, tylko ja 4 latka i roczek😊 i termin mamy raczej taki sam po terminie ostatniej miesiączki czyli 26.05. Tylko ja miałam owulacji raczej 12.06 bo mialam ostatnio dłuższe 31dniowe cykle. Zobaczymy co u mnie powie lekarz w czwartek.😊
Nowa nie nowa ale udzielam się od czasu do czasu 🤣
Koniecznie daj znać co lekarz powie ;). Ja dziś zrobiłam betę i progesteron. Jutro wyniki, oby ok ;)
 
Czesc dziewczyny,
Ale tu produkcja postów, nie nadążam czytać i wbić sie w temat, bo jakos czasu mało :)
Ja mam jednego dnia lekkie objawy a innego wcale. Czuje czasem takie troche ciagnięcie po bokach, czyzby to już więzadła sie rozciagały? No i jajnik mnie czasem kujnie.

Co do płci to ja bym tak po cichutku drugą córke chciała, no ale wiadomo, byle było zdrowe :)

Ja mam pierwszą wizytę w czwartek, to bedzie 6+3, teoretycznie powinno byc juz widac serduszko. A wlasnie dziewczyny, slyszalyscie o tym, ze nie powinno sie właczac dzwieku serca do 12 tyg? Bo doppler nagrzewa tkanki i nie jest to do konca bezpieczne. Pamietam ze z córka moj gin mi puszczal na chwile dzwiek serca od 7tc, ale teraz jakos bardziej swiadoma jestem i chcialabym uprzedzic lekarke zeby tego nie robiła ale nie bedzie to glupio wygladac ze pouczam lekarza? :D idę do niej w ogóle pierwszy raz, więc może sama z siebie po prostu tego nie stosuje, nie wiem.
Absolutnie nie powinnaś się wstydzic mówić o swoich obawach. Idziesz do lekarza i oczekujesz 100% satysfakcji z niej. Co do słuchania bicia serca nie zaleca się do 8 tygodnia ale wiadomo że lekarze nie czekają tak długo. Ja mam inne chopla bo zawsze zwracam uwagę na higienę podczas badania.
 
reklama
Do góry