reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A u Ciebie jeszcze żadnej akcji? Ja mam termin na dzisiaj. Nic się nie zapowiada jeszcze. :)

Ja ciągle w dwupaku, nad ranem znowu były skurcze przepowiadające i tyle z tego...
Ciekawe, która z nas zamknie listę 😉

Bardzo fajny artykuł. W sumie moja mała cały dzień śpi w dość jasnym pomieszczeniu ale przed snem jest cały czas z nami w pokoju gdzie gra telewizor i światło jest odpalone i nie ma jak się wyciszyć. Może to jest powód. Bo w dzień jest bardzo grzeczna je śpi ma momenty ze się rozgląda ale tak to większość czasu śpi.

Polecam tego bloga, dużo informacji o śnie dziecka ale przyda się też na późniejszych etapach o emocjach itp.
A co do tv to u nas córka jest tzw. hign need baby i u nas od dwóch lat tv nie istnieje. I to bardzo pomogło jej się wyciszyć i teraz jest dużo lepiej jeśli chodzi o sen. Wiadomo, nie każdy trafi na hnb, póki co to tzw. czwarty trymestr i dziecko dopiero uczy się życia poza brzuchem mamy.
 
reklama
Ja dzisiaj po neurologu z małym co za masakra w szpitalu powiedzieli nam że z wcześniakiem co ms powinniśmy chodzić a ona do mnie po co ja przyszłam przecież on dopiero tak jakny się urodził ona jeszcze nic nie sprawdzi...no k...to pytam chyba przez ten ms też się rozwijał tak odp no tak jakby ale tak naprawdę to on nie ma 7tc tylko 2tc
kolejna kwestia mówię że w nocy jak śpi to krzyczy przez sen albo płacze a ta do mnie rodzice też czasem histeryzują nie no powiem wam że wtedy to się wkurzyłam
podziekowalam za nic zrobienie i wyszlam🤬😡
a pediatra polecał nam dobrego neurologa człowiek głupi się nie słucha 🙄
 
Dziewczyny my już po. Wszystko poszło inaczej. Ogólnie to miałam wszystko. Przyjechaliśmy do szpitala o północy, rano przy obchodzie przenieśli mnie na porodówkę. Cały dzień pod oksy i ktg, prysznice, piłka, przebicie pęcherza i w końcu przy rozwarciu 6-7 a skurczach nadal głównie krzyżowych zdecydowali o cc i o 23:20 urodziła się nasza klucha. 56 cm i 3550 g. Śliczna jest, widziałam ją dwa razy. Schodzi mi dopiero znieczulenie z nóg a rana już mnie tak boli że zastrzyk brałam. Czuję się do dupy, dwa dni nie spalam i nie jadłam i zaliczyłem dwa porody tak naprawdę, bo co innego jak przychodzisz na umówione cc a co innego jak Ci je robią w ostatniej chwili... Jeszcze byłam cały czas bez partnera bo go dzień wcześniej zaczęło gardło boleć, więc test na Covid wyszedłby pozytywny i sobie odpuscilismy.
Gratulacje kochana
 
Co zrobic żeby mała przesypiała noc. Moja córa chyba myli dzień z nocą. W dzień pięknie je i śpi . A w nocy od 22 nie zaśnie . Oczy jak 5 złotych i nie ma spania. I tak od kilku dni😳
U nas zazwyczaj było tak, że po 19 była kąpiel, po kąpieli przyszedł czas na karmienie. Po karmieniu (godzinę wisi mi na cycu) idziemy spać. Mała zazwyczaj spała mi ciągiem 4-4,5 godziny. Później budzi się na zmianę pieluszki i na karmienie. I tak do rana
 
Co na ten katarek jeszcze robicie ? Mam wrażenie ze ma nosek zapchany i nie może jeść bo się prawie dusi.

Dziś miałam wizytę pediatry, bo męczymy się już ponad tydzień i dostałam zalecenia:
-smarowac 2 razy dziennie pod noskiem maścią majerankową,
- na noc nasivin baby,
- cały czas zakrapiać solą fizjologiczną lub wodą morską ,po zakropleniu położyć dziecko na brzuszek i poopukiwać plecki, po tym ceremoniale odciągnąć nosek aspiratorem ( to akurat cały czas robię i dużo wtedy wydzieliny się odrywa),
- wapno kupić takie dla dziecka I mamy dawkować. (Chyba na wszelki wypadek jakby to był alergiczny katar),
I dużo wychodzić na spacery bo szybciej zejdzie katar. My dopiero dziś byliśmy pierwszy raz na spacerze bo dopisała pogoda.
No i mnie lekarz nie pocieszył ze taka sapka może trwać u takiego malucha nawet do miesiąca.
No i pleśniawki się na pokładzie pojawiły, jest ich mało ale już będziemy zapobiegać aby szybko się ich pozbyć.
 
22.03 przyszedł na świat mój synek-3150gram wagi i 53cm długości😍 ostatecznie wyszło, że przez cesarskie cięcie zamiast sn z powodu braku postępu w porodzie😒
Jest absolutnie cudny❤
Karmię go od początku wyłącznie piersią😁 Ma bardzo silny odruch ssania, a ja ponoć mam bardzo dobre warunki do karmienia-pokarm mi się pojawił bezpośrednio po porodzie i to w ilościach wystarczających dla maluszka😀 Młody to taki typowy noworodek-lubi głównie albo wisieć na cycu albo spać😀
 
22.03 przyszedł na świat mój synek-3150gram wagi i 53cm długości😍 ostatecznie wyszło, że przez cesarskie cięcie zamiast sn z powodu braku postępu w porodzie😒
Jest absolutnie cudny❤
Karmię go od początku wyłącznie piersią😁 Ma bardzo silny odruch ssania, a ja ponoć mam bardzo dobre warunki do karmienia-pokarm mi się pojawił bezpośrednio po porodzie i to w ilościach wystarczających dla maluszka😀 Młody to taki typowy noworodek-lubi głównie albo wisieć na cycu albo spać😀
Gratulacje!
 
Co na ten katarek jeszcze robicie ? Mam wrażenie ze ma nosek zapchany i nie może jeść bo się prawie dusi.
Dziś miałam wizytę pediatry, bo męczymy się już ponad tydzień i dostałam zalecenia:
-smarowac 2 razy dziennie pod noskiem maścią majerankową,
- na noc nasivin baby,
- cały czas zakrapiać solą fizjologiczną lub wodą morską ,po zakropleniu położyć dziecko na brzuszek i poopukiwać plecki, po tym ceremoniale odciągnąć nosek aspiratorem ( to akurat cały czas robię i dużo wtedy wydzieliny się odrywa),
- wapno kupić takie dla dziecka I mamy dawkować. (Chyba na wszelki wypadek jakby to był alergiczny katar),
I dużo wychodzić na spacery bo szybciej zejdzie katar. My dopiero dziś byliśmy pierwszy raz na spacerze bo dopisała pogoda.
No i mnie lekarz nie pocieszył ze taka sapka może trwać u takiego malucha nawet do miesiąca.
No i pleśniawki się na pokładzie pojawiły, jest ich mało ale już będziemy zapobiegać aby szybko się ich pozbyć.
A ta wydzielina to tak gęsta zielona , jakby zatoki miala zapchane? Muszę dzisiaj zadzwonić bo od wczoraj częściej się zapycha ten nosek.
 
reklama
22.03 przyszedł na świat mój synek-3150gram wagi i 53cm długości😍ostatecznie wyszło, że przez cesarskie cięcie zamiast sn z powodu braku postępu w porodzie😒
Jest absolutnie cudny❤
Karmię go od początku wyłącznie piersią😁 Ma bardzo silny odruch ssania, a ja ponoć mam bardzo dobre warunki do karmienia-pokarm mi się pojawił bezpośrednio po porodzie i to w ilościach wystarczających dla maluszka😀 Młody to taki typowy noworodek-lubi głównie albo wisieć na cycu albo spać😀
Gratulacje 🥰😘
 
Do góry