reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Już po wizycie. Dostałam ten sam scenariusz. Jak się samo nie zacznie wcześniej, to we wtorek po świętach o 8 rano mam być na oddziale.

Hehe, to jest duża szansa, że w tym samym czasie będą nam wywoływać poród 😉 no i jesteśmy kwietnioweczkami 😂

Jakie chusty czy nosidełka polecacie dla takich maluchów?

Chusty lenny lamb. Warto umówić się z doradcą od chustonoszenia na naukę wiązania.
Nosidełka są dla dzieci już siedzących, dając dziecko wcześniej możesz przyczynić się do problemów z bioderkami lub asymetrii.
 
reklama
Nosidełek nie polecam bo można maluszkowi zafundować wady postawy.
Co do katarku to u nas też jest, my całymi dniami na dworzu teraz siedzimy, pogoda cudna. A dzieci muszą dojrzeć. Jeśli czujesz się niespokojna to poproś o wizytę osobiście. Zgodnie z przepisami po zmianie dzieciom do 6 lat nie można odmówić chyba że to covid.

Jutro będę nadrabiać, wróciłam od mamy. Ile Wasze dzieci przybierają? Moje słoneczko w środę tuż przed wyjazdem zważyłam i było 3340, teraz 3840, więc robi się "grubo" 🤣🤣🤣 a wcale już nie wisi ciągle na cycu, bo je co 2-3 godziny 🙈🙈🙈 z części ubranek już wyrosła 🤣🤣
Czyli musimy się do latarki przyzwyczaić i przeczekać?
 
Nosidełek nie polecam bo można maluszkowi zafundować wady postawy.
Co do katarku to u nas też jest, my całymi dniami na dworzu teraz siedzimy, pogoda cudna. A dzieci muszą dojrzeć. Jeśli czujesz się niespokojna to poproś o wizytę osobiście. Zgodnie z przepisami po zmianie dzieciom do 6 lat nie można odmówić chyba że to covid.

Jutro będę nadrabiać, wróciłam od mamy. Ile Wasze dzieci przybierają? Moje słoneczko w środę tuż przed wyjazdem zważyłam i było 3340, teraz 3840, więc robi się "grubo" 🤣🤣🤣 a wcale już nie wisi ciągle na cycu, bo je co 2-3 godziny 🙈🙈🙈 z części ubranek już wyrosła 🤣🤣

U nas wczoraj dobiła 4,5kg I powoli ciuchy na 68 zaczynają pasować. I robią się fałdki jak na ludziku Michelin 😂 cały dzień i noc karmie cycem tylko jedno karmienie ok 21 codziennie mamy mm , że względu na to ze nie wiedzieć czemu to jedno karmienie przed snem się nie może najeść i jest kapryśna jak cholera przy piersi.
 
No, pogoda cudna a przy okazji super zdradliwa. Mały wiaterek na rozgrzane ciało i przeziębienie gotowe.
Moja Mała znowu katar🙄Dobrze, że przedszkola zamknięte bo i tak by znowu siedziała w domu (oczywiście "dobrze" w naszej sytuacji)
Dzisiaj z Synusiem pierwsza patronażowa wizyta u pediatry. Oczywiście pokazał się z najlepszej strony-On będzie jadł tu i teraz i nikt i nic mu nie przeszkodzi 😉😄
 
U nas wczoraj dobiła 4,5kg I powoli ciuchy na 68 zaczynają pasować. I robią się fałdki jak na ludziku Michelin 😂 cały dzień i noc karmie cycem tylko jedno karmienie ok 21 codziennie mamy mm , że względu na to ze nie wiedzieć czemu to jedno karmienie przed snem się nie może najeść i jest kapryśna jak cholera przy piersi.
U nas to wieczorne karmienie trwa 2 godziny. Norma.
 
Jakie chusty czy nosidełka polecacie dla takich maluchów?

a co Ci doradził ortopeda? byliście jest na usg bioderek? - ciekawa jestem może masz jakąś inną opinie
my po ortopedzie wczoraj więc pytałam 😜o ten temat nie poleca ani jednego ani drugiego do skończenia 4-6 ms cyt. dziecko powinno być noszone na rękach jak najwięcej leżeć na twardym i na brzuszku. po tym okresie jak bardzo się chce to trzeba się umówić do specjalisty od chust i nosideł aby odpowiedni dobrać albo zaryzykować kupno wtedy on podpowie czy jest dobrze dobrane (raczej nie będę ryzykować😉)
jeszcze mi morał strzelił pt że to jest wygodnictwo rodziców, kasa producentów itd i potem jęczą że problem zamiast słuchać wcześniej...😡(mógł se darować-poczułam się jako wyrodna matka która nie chce zajmować się dzieckiem)
podjęłam jednak decyzję że nie kupuje.
szukać teraz dobrego Doradcy w czasach jak wszystko pozamykane i na telefon taaa🙄 szkoda bo już miałam nadzieję ☹️mój waga nie grzeszy więc przeżyje.
Uważam jednak że Każdy robi jak uważa🤪
 
reklama
Do góry