reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

jak ja konsultowałam się z pedi na tele w sprawie katarku to mówiła żadnych specyfików wbrew pozorom sól fizjo, inhalacje, spacery, min40% wilgotności w domu. mówiła że te wszystkie specyfiki więcej szkodzą i potem się zaostrza.
potem byliśmy na wizycie i okazało się że nie nawilżam odpowiednio 🙄 i jeszcze aspiratorkiem zraniłam biedny 😩
ale już jest ok 👍
także może też skonsultuj z pedi

Juz byla konsultacja i kazał właśnie ściągać katar i stosować sól fizjologiczna, mamy nawilżacz powietrza ustawiony na 50%, łóżeczko wyżej stoi tylko mieliśmy iść na spacer, 3 razy werandowalismy i pogoda się posypała bo od soboty u nas wietrznie i deszczowo. Dziś tylko chyba w oknie balkonowym ustawie ją do werandowania bo pewnie przez to że nie możemy iść na dwór się to ślimaczy tylko się kisimy cholera.
 
reklama
Juz byla konsultacja i kazał właśnie ściągać katar i stosować sól fizjologiczna, mamy nawilżacz powietrza ustawiony na 50%, łóżeczko wyżej stoi tylko mieliśmy iść na spacer, 3 razy werandowalismy i pogoda się posypała bo od soboty u nas wietrznie i deszczowo. Dziś tylko chyba w oknie balkonowym ustawie ją do werandowania bo pewnie przez to że nie możemy iść na dwór się to ślimaczy tylko się kisimy cholera.
zalecenia tak ja u mnie 👍U nas też dzisiaj beznadziejna pogoda 😕 cały dzień leje. chyba dobry pomysł też swojego poweranduje i w między czasie pokój mu wywietrze😜
teraz śpi i mam nadzieję trochę dzisiaj dłużej pośpi bo nie wiem co mu się stało (chyba to ten kolejny skok rozwojowy przypadający na 7tc) ale w nocy nie dał mi spać mały łoś😂
najbardziej to by na brzuszku zasypiał moim albo męża - nie da się tak nic zrobić 🙄
 
zalecenia tak ja u mnie 👍U nas też dzisiaj beznadziejna pogoda 😕 cały dzień leje. chyba dobry pomysł też swojego poweranduje i w między czasie pokój mu wywietrze😜
teraz śpi i mam nadzieję trochę dzisiaj dłużej pośpi bo nie wiem co mu się stało (chyba to ten kolejny skok rozwojowy przypadający na 7tc) ale w nocy nie dał mi spać mały łoś😂
najbardziej to by na brzuszku zasypiał moim albo męża - nie da się tak nic zrobić 🙄

U nas dopiero skończy 4tc i zachowuje się podobnie i nie wiem czy to przez katar. U mnie zaśnie, spi mi na piersiach w pozycji jak do kangurowania gdzieś tak z 15-30 min i jak poczuje ze juz jest w łóżeczku to jakby ją paliło tam.
 
Sto lat nie wchodziłam na forum.
Już Ci mówię - i mm, i pierś, ale najedzony widzę po butli.
A kupens to nadal żółty i z takimi grudkami. U nas Bebilon, ale i problemy z brzuszkiem niestety
My jak używałyśmy bebilon comfort na kolki i zaparcia i były cały czas jęki i stęki . Wróciliśmy do bebilon advanced i jak ręką odjął 😜🙂
 
jak ja konsultowałam się z pedi na tele w sprawie katarku to mówiła żadnych specyfików wbrew pozorom sól fizjo, inhalacje, spacery, min40% wilgotności w domu. mówiła że te wszystkie specyfiki więcej szkodzą i potem się zaostrza.
potem byliśmy na wizycie i okazało się że nie nawilżam odpowiednio 🙄 i jeszcze aspiratorkiem zraniłam biedny 😩
ale już jest ok 👍
także może też skonsultuj z pedi
A jak nawilżacie nosek tą solą . Mam jej wpuścić krople do noska? Miałam pytać położnej na wizycie ale niestety 17 dni mamy covida
 
I ile tej wody podajesz ? I to po czy przed posiłkiem? Pomaga na kupkę ? Bo moja tez nieźle się meczy przy załatwianiu
Do noska tez wpuszczam codziennie po 2-3 krople soli fizjologicznej, jak mały leży na wznak. Wodę podaje tak ok. 1 do 2 h po mleku mm tj. sama woda wiec tego za dużo nie chce pić ale gdzieś tak z 10 - 20 ml wypija. U nas to pomogło i położna mówi żeby nie zmieniać mleka, a już chciałam zmienić na ten bebilon na kolki i zaparcia o którym piszesz😅
 
Do noska tez wpuszczam codziennie po 2-3 krople soli fizjologicznej, jak mały leży na wznak. Wodę podaje tak ok. 1 do 2 h po mleku mm tj. sama woda wiec tego za dużo nie chce pić ale gdzieś tak z 10 - 20 ml wypija. U nas to pomogło i położna mówi żeby nie zmieniać mleka, a już chciałam zmienić na ten bebilon na kolki i zaparcia o którym piszesz😅
Nie zdał egzaminu mała nic nie spała i gorzej ją brzuszek bolał
 
reklama
Melduję się po wizycie, ciągle w dwupaku. Młody ma 3580g,wiec mógłby już wychodzić 😂 szyjka się bardzo skróciła, ale nie ma jeszcze rozwarcia.
Dzisiaj w nocy miałam fałszywy alarm - skurcze od 2 do 4 a potem od 4 do 5 moja dwulatka miała jakieś złe sny i mama musiała ją tulić przez godzinę 🙄 a o 7:30 zaczęła mnie miziać po nosie i wołać 'mamusiu, pobudka! wstawaj, Maja zrobiła kupę' 🥴 jak się domyślacie byłam przeszczesliwa 😂😂😂
 
Do góry