reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Jak tam wasze maluchy🙂dobrze sypiają🙂ja to muszę ze swoją chodzic siedzieć ale trzymając małą na rękach 😜taka marudząca jest🙂gorzej jak jej tak zostanie 😜
Mój Aniołek cale szczęście śpi w nocy bite 4h a potem 3, w ciągu dnia 2. Nie mogę narzekać.

U nas nocki spoko bo od 22 lub 23 mloda spi i pobudki non stop 2,4 i 6 😃 ale za to się zastanawiam bo co się młodej odbije to zaraz ma czkawke I czy to ok czy nie

Moja w szpitalu już często miała czkawke, położne mówiły, że to normalne. W domu obcykalam, że wystarczy parę lykow z cycka i czkawka od razu mija.
 
reklama
Czy jeśli kupiłam mleko bebilon comfort na zaparcia i kolki i mała w sumie dalej je ma to myślicie żeby zmienić mleko? Czy to nie zaszkodzi? Mam wrażenie że ma jakaś alergie pokarmową myślałam o kozim mleku, a może jakieś mi polecicie po których wasze dzieci dobrze się czują?
powinno być napisane na opakowaniu ile trzeba stosować żeby jakieś efekty były, na moim jest 2 tyg
ja korzystam z bebilon profutura 1 - już gdzieś o tym pisałam ma najwięcej różnorodnych składników mleka kobiecego 😜
jednak moim zdaniem te wszystkie Comfort na kolkii itd to jest pic na wodę😂
sama zmieniałam na hipp Comfort tak to śmierdzialo było wodniste że mały nie chciał tego nawet jeść (kilka podejść)🤢- żałość poszło do kosza!
ja dodaje bakterie odrębnie 🙄 i esputikon i mam spokój- względny 😜
 
Mój Aniołek cale szczęście śpi w nocy bite 4h a potem 3, w ciągu dnia 2. Nie mogę narzekać.



Moja w szpitalu już często miała czkawke, położne mówiły, że to normalne. W domu obcykalam, że wystarczy parę lykow z cycka i czkawka od razu mija.

Też tak robię że przystawiam do piersi na kilka łyków i przechodzi bo trzymanie w pionie i czekanie nie zdaje egzaminu.
 
Cześć dziewczyny, został tu jeszcze ktoś w dwupaku? :) czytałam przez parę dni kwietniówki, bo mój termin na jutro a nic się nie działo, ale dzisiaj rano miałam taki krwisty śluz i powoli zaczynam mieć skurcze. Zobaczymy jak się rozkręci akcja. Mąż się tylko z boku na bok przewrócił jak mu powiedziałam i dalej śpi :) powiedzcie mi, czy jeśli nie chcę mieć lewatywy przed porodem to czy warto brać przez parę dni syrop z laktulozą, żeby ułatwić sobie wypróżnienie czy to raczej głupi pomysł? Brałam go wcześniej przy zaparciach.
 
Dawno mnie nie było ale staram się czytać co jakiś czas co u Was... U nas bez zmian młody terrorysta wisi na cycu cały czas waży już 5kg 13marca jak wyszliśmy ze szpitala z wagą 3380g.... Smoczkiem gardzi jak i butelka z mlekiem więc nawet nie daje mi odpocząć😉 w nocy dalej co godz się budzi na cyca o spaniu mogę pomarzyć 🤦‍♀️ a jeszcze jak przedszkola zamykają to z 3 dzieci w domu osiwieje 😂
 
Cześć dziewczyny, został tu jeszcze ktoś w dwupaku? :) czytałam przez parę dni kwietniówki, bo mój termin na jutro a nic się nie działo, ale dzisiaj rano miałam taki krwisty śluz i powoli zaczynam mieć skurcze. Zobaczymy jak się rozkręci akcja. Mąż się tylko z boku na bok przewrócił jak mu powiedziałam i dalej śpi :) powiedzcie mi, czy jeśli nie chcę mieć lewatywy przed porodem to czy warto brać przez parę dni syrop z laktulozą, żeby ułatwić sobie wypróżnienie czy to raczej głupi pomysł? Brałam go wcześniej przy zaparciach.

Ja jeszcze w dwupaku. Z terminem na wtorek. Są do kupienia lewatywy, do zastosowania w domu przed wyjściem do szpitala. Położna polecała więc bezpieczne. Bo skoro coś zaczyna się dziać to już chyba nie masz kilku dni przed sobą... ;)

Ja mam okropny katar. Modlę się, żeby się teraz akcja nie zaczęła, bo ani nie mam siły na poród ani nie bardzo częstować noworodka wirusem w pierwszych dniach życia...
 
Cześć dziewczyny, został tu jeszcze ktoś w dwupaku? :) czytałam przez parę dni kwietniówki, bo mój termin na jutro a nic się nie działo, ale dzisiaj rano miałam taki krwisty śluz i powoli zaczynam mieć skurcze. Zobaczymy jak się rozkręci akcja. Mąż się tylko z boku na bok przewrócił jak mu powiedziałam i dalej śpi :) powiedzcie mi, czy jeśli nie chcę mieć lewatywy przed porodem to czy warto brać przez parę dni syrop z laktulozą, żeby ułatwić sobie wypróżnienie czy to raczej głupi pomysł? Brałam go wcześniej przy zaparciach.

Ja tam piłam litrami laktulozę i nic mi nie dawało. Przy porodzie zrobiłam 2 I też jeszcze nie do końca więc chyba bym wolała żeby ktoś mi ta lewatywę zaproponował :-)
 
Dawno mnie nie było ale staram się czytać co jakiś czas co u Was... U nas bez zmian młody terrorysta wisi na cycu cały czas waży już 5kg 13marca jak wyszliśmy ze szpitala z wagą 3380g.... Smoczkiem gardzi jak i butelka z mlekiem więc nawet nie daje mi odpocząć😉 w nocy dalej co godz się budzi na cyca o spaniu mogę pomarzyć 🤦‍♀️ a jeszcze jak przedszkola zamykają to z 3 dzieci w domu osiwieje 😂

Pięknie przybiera na wadze. Dzis ważyć będę moja bo co 2 dni ja ważymy to pewnie będzie mieć już ok 4,5kg. Pewnie jak będzie kończyć miesiąc też będziemy mieć ok 5kg (a kręgosłup na dłuższą metę mi wysiądzie). Ja widzę że Nastka lubi usnąć przy cycu i lubi się tulić, bo czasem wystarczy że poczuje że odłożyliśmy ją do łóżeczka to juz dramat jest i się budzi.
 
Cześć Dziewcyzny, zajrzałam tu do Was z forum kwietniówek. Termin miałam na 7 kwietnia, ale mała postanowiła urodzić się 21 marca ;) druga ciąża, poród naturalny w 37+4, 3320g ;) w ekspresowym tempie 1,5h od odejścia wód w mieszkaniu, w ostatniej chwili zdążyłam na porodówkę. Pozwolę sobie tu do Was zaglądać :)
 
reklama
Cześć dziewczyny, został tu jeszcze ktoś w dwupaku? :) czytałam przez parę dni kwietniówki, bo mój termin na jutro a nic się nie działo, ale dzisiaj rano miałam taki krwisty śluz i powoli zaczynam mieć skurcze. Zobaczymy jak się rozkręci akcja. Mąż się tylko z boku na bok przewrócił jak mu powiedziałam i dalej śpi :) powiedzcie mi, czy jeśli nie chcę mieć lewatywy przed porodem to czy warto brać przez parę dni syrop z laktulozą, żeby ułatwić sobie wypróżnienie czy to raczej głupi pomysł? Brałam go wcześniej przy zaparciach.
A czemu myślisz o lewatywie? Teraz już nie robią. A nawet po lewatywie przy porodzie i tak pójdzie.

Ja tam piłam litrami laktulozę i nic mi nie dawało. Przy porodzie zrobiłam 2 I też jeszcze nie do końca więc chyba bym wolała żeby ktoś mi ta lewatywę zaproponował :-)
Nic by nie pomogło. W jelitach tyle się mieści, że i tak byś zrobiła. U mnie i 1 i 2 poszła.
 
Do góry