reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

A jakie mleko dajesz? Macie problem z zaparciami i kolkami
Ja kupiłam nestle nan optipro, póki co jest ok. wczoraj była pierwsza kupa. Najpierw daje z piersi a potem robie mm, bo jest krzyk , że chce jeszcze być przy piersi, jak zje mm jest zadowolony i spokojny. Potem śpi 3- 4 h.
Wiesz co ja widzę bardzo dużo plusów w karmieniu mm bo w szpitalu tak mnie zniechecili do kp przez to, że nigdy mi małego nie dokarmili pomimo , że bylam po cc i zgłaszałam , że jest głodny a on 20 h na dobę wisiał na mojej piersi, że już nie wyrabiałam 🙈
A Ty jak robisz z karmieniem ? Laktatorem tez odciągasz?
 
reklama
@ilmenau @agrafka07 Jak się czujecie? Dzieje się coś u Was czy nadal nic? 🙂
Jest jeszcze któraś nierozpakowana, czy tylko my 3 zostałyśmy? 😁

Jeszcze się kulam. Nic się nie dzieje. Bardziej wyczekiwałam porodu jakieś 2 tygodnie temu. Teraz już mi się tak obyło to czekanie, że w sumie będę zaskoczona jak się zacznie. :)
 
Ja kupiłam nestle nan optipro, póki co jest ok. wczoraj była pierwsza kupa. Najpierw daje z piersi a potem robie mm, bo jest krzyk , że chce jeszcze być przy piersi, jak zje mm jest zadowolony i spokojny. Potem śpi 3- 4 h.
Wiesz co ja widzę bardzo dużo plusów w karmieniu mm bo w szpitalu tak mnie zniechecili do kp przez to, że nigdy mi małego nie dokarmili pomimo , że bylam po cc i zgłaszałam , że jest głodny a on 20 h na dobę wisiał na mojej piersi, że już nie wyrabiałam 🙈
A Ty jak robisz z karmieniem ? Laktatorem tez odciągasz?
Tak karmie piersią po 15 minut na pierś. Potem dokarmiam 60-90ml mm. I potem odciagam laktatorem i jak dobrze idzie to z 30 ml odciagam. Ale jakbym nie karmiła butelką to nie byłoby spokoju. Ja tez widze plusy takiego karmienia. Mogłam wyjechać na zakupy sama bo mąż nakarmił butelką. Wczoraj źle sie czułam to poszłam spac i mąż tez nie musiał mnie budzić.
 
No słabo nie powiem 😥. Mam nadzieję nie masz za złe już sobie wyobrażam twoja 😡
No co Ty, nie szalej 🤣
Wiadomo, że to co się sprawdzi u jednej osoby może a nie musi sprawdzić się u drugiej, nic w tym dziwnego i na pewno nie pomyślałam nic złego o Tobie. Ale dlatego wolałam kupić używkę, z założeniem, że sprzedam za tyle co kupiłam albo 5 zeta mniej, bo nówki po użyciu już nie oddam i stracę więcej kasy jakby co 🤷‍♀️
Także ten...
Wkurzona to ja jestem na laktator, na który wydałam 5 stów. Sam laktator super, jestem z niego mega zadowolona, ale moje dziecko starsze jak spróbowało mojego mleka, to powiedzialo, że juz nie chce, a ja ten laktator tylko z myślą o niej kupowałam, bo nadmiary to sobie spokojnie odciągałam zawsze pod prysznicem albo w kąpieli.

No i załatwiłam dziecku pieluszkowe zapalenie skóry, w ogóle nie zauwazyłam, a teraz aż jej się sączy z dwóch krostek cholera jasna... wietrzę ile wlezie, smaruję lanoliną, chyba dzisiaj dorzucę ciut fioletu do kąpieli...
 
Melduję się dziewczyny, tak się zajęłam mała że nie czytałam Was wczoraj, dziś poczytam,
Ja delektuje się mała❤️
Laże pogięta bardzo, krocze tragedia wyglad itd.
PATI? Jak Ty czop odszedł? Ja z moją Nadja starsza miałam czop jak tampon a teraz trochę śluzu z domieszką krwi i tyle, myślalam ze to jeszcze nie czop 🙈a tu potem równocześnie zaraz skurcze od kręgosłupa i co 5minut🙉
 
No co Ty, nie szalej 🤣
Wiadomo, że to co się sprawdzi u jednej osoby może a nie musi sprawdzić się u drugiej, nic w tym dziwnego i na pewno nie pomyślałam nic złego o Tobie. Ale dlatego wolałam kupić używkę, z założeniem, że sprzedam za tyle co kupiłam albo 5 zeta mniej, bo nówki po użyciu już nie oddam i stracę więcej kasy jakby co 🤷‍♀️
Także ten...
Wkurzona to ja jestem na laktator, na który wydałam 5 stów. Sam laktator super, jestem z niego mega zadowolona, ale moje dziecko starsze jak spróbowało mojego mleka, to powiedzialo, że juz nie chce, a ja ten laktator tylko z myślą o niej kupowałam, bo nadmiary to sobie spokojnie odciągałam zawsze pod prysznicem albo w kąpieli.

No i załatwiłam dziecku pieluszkowe zapalenie skóry, w ogóle nie zauwazyłam, a teraz aż jej się sączy z dwóch krostek cholera jasna... wietrzę ile wlezie, smaruję lanoliną, chyba dzisiaj dorzucę ciut fioletu do kąpieli...

Ja właśnie przy przebieraniu kilka kropek przy odbycie zauważyłam. A powiedz fiolet jak użyjesz do kąpieli? Bo teraz tez czytałam że do sucha pupę trzeba wycierać a ja robiłam kilka błędów i o. Jeszcze te pieluchy dady grube jak diabli, muszę zmienić.
 
Dziewczyny, jak u Was wyglądał czop śluzowy jak odchodził? I czy odszedł jakiś duży w całości czy takimi warstwami jak śluz taki galaretkowaty?
Bo mi właśnie od wczoraj po sikaniu na papierze mam taką bladożółty albo przezroczysty śluz ale taki gęsty, że jak go dotknęłam to taki bardzo rozciągliwy, jak kurze białko. I myślę, że to na pewno czop powoli sobie odchodzi, ale nie jest zabarwiony krwią ani nic.
Tak, to czop. Powoli zaczyna odchodzić 👍
 
@ilmenau @agrafka07 Jak się czujecie? Dzieje się coś u Was czy nadal nic? 🙂
Jest jeszcze któraś nierozpakowana, czy tylko my 3 zostałyśmy? 😁

Mój młody nie chce wychodzić, obstawiam że urodzę w kwietniu 😂 córka przenoszona o 8 dni, więc synuś pewnie też będzie po terminie. Ciekawe tylko czy wyjdzie w święta czy po 😂😂😂

No co Ty, nie szalej 🤣
Wiadomo, że to co się sprawdzi u jednej osoby może a nie musi sprawdzić się u drugiej, nic w tym dziwnego i na pewno nie pomyślałam nic złego o Tobie. Ale dlatego wolałam kupić używkę, z założeniem, że sprzedam za tyle co kupiłam albo 5 zeta mniej, bo nówki po użyciu już nie oddam i stracę więcej kasy jakby co 🤷‍♀️
Także ten...
Wkurzona to ja jestem na laktator, na który wydałam 5 stów. Sam laktator super, jestem z niego mega zadowolona, ale moje dziecko starsze jak spróbowało mojego mleka, to powiedzialo, że juz nie chce, a ja ten laktator tylko z myślą o niej kupowałam, bo nadmiary to sobie spokojnie odciągałam zawsze pod prysznicem albo w kąpieli.

No i załatwiłam dziecku pieluszkowe zapalenie skóry, w ogóle nie zauwazyłam, a teraz aż jej się sączy z dwóch krostek cholera jasna... wietrzę ile wlezie, smaruję lanoliną, chyba dzisiaj dorzucę ciut fioletu do kąpieli...

Polecam mąkę ziemniaczana do obsypywania pupy plus pieluszki bambiboo z rossmana. Nam to poleciła położna przy pierwszej wizycie u starszej córki, robię tak profilaktycznie do dziś (teraz tylko na noc) i ani jednego przypadku odparzenia
 
reklama
No co Ty, nie szalej 🤣
Wiadomo, że to co się sprawdzi u jednej osoby może a nie musi sprawdzić się u drugiej, nic w tym dziwnego i na pewno nie pomyślałam nic złego o Tobie. Ale dlatego wolałam kupić używkę, z założeniem, że sprzedam za tyle co kupiłam albo 5 zeta mniej, bo nówki po użyciu już nie oddam i stracę więcej kasy jakby co 🤷‍♀️
Także ten...
Wkurzona to ja jestem na laktator, na który wydałam 5 stów. Sam laktator super, jestem z niego mega zadowolona, ale moje dziecko starsze jak spróbowało mojego mleka, to powiedzialo, że juz nie chce, a ja ten laktator tylko z myślą o niej kupowałam, bo nadmiary to sobie spokojnie odciągałam zawsze pod prysznicem albo w kąpieli.

No i załatwiłam dziecku pieluszkowe zapalenie skóry, w ogóle nie zauwazyłam, a teraz aż jej się sączy z dwóch krostek cholera jasna... wietrzę ile wlezie, smaruję lanoliną, chyba dzisiaj dorzucę ciut fioletu do kąpieli...
Uff😂
Ja też mam problem z laktatorami mam dwa philips najnowszy 800 zł i lovi ponad 500 zł i co ja z tym zrobię 🤷🏻‍♀️😱
Co do filoletu też użyłam ostatnio na odparzenia przynajmniej przygasło 😜
 
Do góry