reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny, jak u Was wyglądał czop śluzowy jak odchodził? I czy odszedł jakiś duży w całości czy takimi warstwami jak śluz taki galaretkowaty?
Bo mi właśnie od wczoraj po sikaniu na papierze mam taką bladożółty albo przezroczysty śluz ale taki gęsty, że jak go dotknęłam to taki bardzo rozciągliwy, jak kurze białko. I myślę, że to na pewno czop powoli sobie odchodzi, ale nie jest zabarwiony krwią ani nic.
Z tego co piszesz to raczej czop.
Ja nie zaobserwowałam jego odejścia w ogóle 🤷‍♀️
 
Ja mam duże, ale płaskie sutki, bez wyraźnej wypustki i karmię przy użyciu nakładek, sprawdzają się bardzo dobrze po dobraniu odpowiedniego rozmiaru i dziecko nie widzi większej różnicy z której piersi pije. Polecam te z NUK, są trochę twardsze niż z AWENTU, ale mój je woli, bo czubek mają bardziej szpiczasty. Trzeba jednak brać pod uwagę to, że dziecko siłą rzeczy łyknie również trochę powietrza, które później najlepiej pieczołowicie odbić na ramieniu, bo może gnieść w brzuszek 😉
I plus jest taki, że sutki mniej bolą 😁

Stosowałam na początku nakładki,ale mloda jest cwaniak i jak poczuła sutek I nauczyła się łapać go to juz nakładki mogę sobie wsadzić w d. A mam z medeli, aventu i nuka bo początki były na nakładkach. Teraz to ona nie chce. Nawet smoka wypluwa dość szybko bo to nie cyc 😂
 
Mój to taki niespokojny jak dostaje samą pierś i nie dojedzony. Wiec dajemy mm, od razu inne dziecko. Bo tak to problem z wszystkim przebieraniem, przewijaniem i kąpielą.
Ja tez karmie piersią i dostaje mm . Bo nie dałabym rady samym cyckiem wykarmić. I już się pogodziłam z tym, że mamy karmienie mieszane. W sumie to nawet widze plusy. Dziecko jest zadowolone 🙂a ja np. wczoraj strasznie się źle czułam i mogłam pospać a mąż nakarmił małą butelka.
 
A jak często kąpiecie swoje maleństwa?
Mi w szpitalu powiedzieli, że optymalnie 2 - 3 razy na tydzień. Dziś będzie pierwsza kąpiel w domu 🤗
Ze szpitala w zaleceniach mamy kąpiel codziennie i tak kąpiemy plus smaruję całą małą lipobazą. Początkowo był wrzask, ale chyba już polubiła. Kąpiel jest spokojna, tylko przy smarowaniu jest mało zadowolona.
Sporadycznie jak jest późno i nie mam siły to wilgotną pieluchą ją ocieram.
 
@Vanes - kupiłam tego Tulika i kurde cieszę się, że kupiłam używanego za 65 zeta a nie nowego za 130, bo muszę teraz pilnie sprzedać, takich nocek jak z tulikiem to nie miałam, w ogole awantura, wściek, masakra, dopiero jak ją wyjęłam to był spokój...
 
reklama
@Vanes - kupiłam tego Tulika i kurde cieszę się, że kupiłam używanego za 65 zeta a nie nowego za 130, bo muszę teraz pilnie sprzedać, takich nocek jak z tulikiem to nie miałam, w ogole awantura, wściek, masakra, dopiero jak ją wyjęłam to był spokój...

A spróbuj kłaść w rożku. U nas jest wsciek na śpiworek, spać nie da rady, moja musi być zawinięta w rożek ale ręce muszą być w górze jak spi 😂 i wtedy dziecko zadowolone
A jak często kąpiecie swoje maleństwa?
Mi w szpitalu powiedzieli, że optymalnie 2 - 3 razy na tydzień. Dziś będzie pierwsza kąpiel w domu 🤗

My co 2 dni kąpiemy, głowę co drugie mycie ( bo mamy na pokładzie już włosy), a codziennie woda i gaziki rano i wieczorem.
 
Do góry