reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Ja właśnie przy przebieraniu kilka kropek przy odbycie zauważyłam. A powiedz fiolet jak użyjesz do kąpieli? Bo teraz tez czytałam że do sucha pupę trzeba wycierać a ja robiłam kilka błędów i o. Jeszcze te pieluchy dady grube jak diabli, muszę zmienić.
Fiolet w sensie nie gencjana tylko nadmanganian potasu, dodaję kilka kryształków do kąpieli.

Mój młody nie chce wychodzić, obstawiam że urodzę w kwietniu 😂 córka przenoszona o 8 dni, więc synuś pewnie też będzie po terminie. Ciekawe tylko czy wyjdzie w święta czy po 😂😂😂



Polecam mąkę ziemniaczana do obsypywania pupy plus pieluszki bambiboo z rossmana. Nam to poleciła położna przy pierwszej wizycie u starszej córki, robię tak profilaktycznie do dziś (teraz tylko na noc) i ani jednego przypadku odparzenia
Mąka ziemniaczana nieee, ewentualnie krochmal. Nie dam rady, konsystencja mąki ziemniaczanej jest taka, że na samą myśl mnie zęby bolą. Nie mam żadnych nadwrażliwości poza mąką ziemniaczaną, styropianem i śpiewem operowym tym wysokim 🤣🤣🤣
Bambiboo mam i mam też Bambo Nature, tylko - jakby to powiedzieć - strasznie duże są, dziecko mi się w nich topi. Używam wcześniaczych a takich nie ma.

Uff😂
Ja też mam problem z laktatorami mam dwa philips najnowszy 800 zł i lovi ponad 500 zł i co ja z tym zrobię 🤷🏻‍♀️😱
Co do filoletu też użyłam ostatnio na odparzenia przynajmniej przygasło 😜
Ja mam Medela Swing Flex i jest naprawdę super. A swoje poki masz na gwarancji wystaw na OLX, Allegro. Sprawdź po ile chodzą używane, dorzucisz paragon, to może być zainteresowanie bo jeszcze z gwarancją właśnie. Mi pewnie zostanie to samo...
 
Dzisiaj jestem po wizycie u dermatologa po ciąży mówiłam Wam strasznie sucha skóre miałam na twarzy stosowałam to wide termalna co polecaliście ale to nic nie dało 😕 babka poleciła mi cetaphil md krem i cała serie zobaczymy w sumie nie drogie to na plus 👍
Zleciła badania hormonów tarczycy bo twierdzi że to może być problem 🤷🏻‍♀️
Niestety na brzuchu pokazałam jej też pieprzyk bo w trakcie ciąży mi się uwypuklił i czarny się zrobił - no i niestety jak nie urok to sraczka stwierdziła że to czerniak i do wycięcia jestem umówiona na pn 🥶a potem jeszcze badanie dla potw.
Myślałam że zemdleje z wrażenia na wizycie co za koszmar nikomu nie życzę 😥
 
Ja kupiłam nestle nan optipro, póki co jest ok. wczoraj była pierwsza kupa. Najpierw daje z piersi a potem robie mm, bo jest krzyk , że chce jeszcze być przy piersi, jak zje mm jest zadowolony i spokojny. Potem śpi 3- 4 h.
Wiesz co ja widzę bardzo dużo plusów w karmieniu mm bo w szpitalu tak mnie zniechecili do kp przez to, że nigdy mi małego nie dokarmili pomimo , że bylam po cc i zgłaszałam , że jest głodny a on 20 h na dobę wisiał na mojej piersi, że już nie wyrabiałam 🙈
A Ty jak robisz z karmieniem ? Laktatorem tez odciągasz?
U mnie to samo piers i potem mm, mimo że czuje że niby napełnione mam piersi to mala się nie najada. 😬
 
Jeszcze się kulam. Nic się nie dzieje. Bardziej wyczekiwałam porodu jakieś 2 tygodnie temu. Teraz już mi się tak obyło to czekanie, że w sumie będę zaskoczona jak się zacznie. :)
Ty to jeszcze masz w sumie czas bo termin na 29.03, no nie? 😁 Kiedy masz jakąś wizytę? 🙂
Melduję się dziewczyny, tak się zajęłam mała że nie czytałam Was wczoraj, dziś poczytam,
Ja delektuje się mała❤️
Laże pogięta bardzo, krocze tragedia wyglad itd.
PATI? Jak Ty czop odszedł? Ja z moją Nadja starsza miałam czop jak tampon a teraz trochę śluzu z domieszką krwi i tyle, myślalam ze to jeszcze nie czop 🙈a tu potem równocześnie zaraz skurcze od kręgosłupa i co 5minut🙉
Noo, delektuj się, delektuj, bo dzieci tak szybko rosną 😭 Ja też się będę małą delektować i patrzeć jak słodko śpi ❤️ Pierwsze dziecko i to wymarzona córcia więc będzie wypieszczona 🥰😅
No czop odchodził w sobotę i niedzielę, a dzisiaj już kompletnie nic nie mam, pusto w środku, nawet wydzieliny ani nic 😅 W sumie za dużo tego czopu nie odeszło więc nie wiem 😋 Ale już się tym nie zastanawiam, bo w czwartek idę do szpitala, więc mała tak czy siak będzie ze mną w czw albo piątek 😊 Mój narzeczony ma już załatwiony urlop na te dwa dni, więc tyle dobrze, korzystam z ostatnich dni wolności, ciszy i swobody 😆
Mój młody nie chce wychodzić, obstawiam że urodzę w kwietniu 😂 córka przenoszona o 8 dni, więc synuś pewnie też będzie po terminie. Ciekawe tylko czy wyjdzie w święta czy po 😂😂😂



Polecam mąkę ziemniaczana do obsypywania pupy plus pieluszki bambiboo z rossmana. Nam to poleciła położna przy pierwszej wizycie u starszej córki, robię tak profilaktycznie do dziś (teraz tylko na noc) i ani jednego przypadku odparzenia
A Ty masz na kiedy termin, na 25.03? 😉 To jeszcze masz chwilkę czasu, ale ja też tak mówiłam a tu po terminie już 4 dni 😅 Więc skoro nic się nie dzieje to może przyjdzie przed świętami 😁 w sumie przed świętami już będziesz miała tydzień po terminie więc już byś musiała urodzić 😁
 
80ml co ile?
Ja też karmie poza piersią z której w końcu nie wiem ile wypija butelka i moja dziś 6doba życia i daje tak średnio 30-40ml tak co 3-4h.
Co 2 h w ciągu dnia i co 3h w ciągu nocy. Nie mogę dłużej bo wczesniaki szczególnie z niska masa mają to do siebie że zapominają o jedzeniu i potrafią przespać a wtedy może dostać hipoglikemii więc stąd te odstępy krótkie 😕

Mi nie pozwolili w szpitalu z cyca karmić bo musiałam konkretną ilość podać pokarmu także masz fart😜
 
reklama
Czy któraś z Was miała u dziecka do czynienia z refluksem?? (Nadmiernym ulewaniem)?

Ja ze starszakiem miałam mooocne ulewania od noworodka. Body zalane po każdym jedzeniu. Ale nie był to refluks. Zwykłe cofanie mleczka.

Ty to jeszcze masz w sumie czas bo termin na 29.03, no nie? 😁 Kiedy masz jakąś wizytę? 🙂

Noo, delektuj się, delektuj, bo dzieci tak szybko rosną 😭 Ja też się będę małą delektować i patrzeć jak słodko śpi ❤️ Pierwsze dziecko i to wymarzona córcia więc będzie wypieszczona 🥰😅
No czop odchodził w sobotę i niedzielę, a dzisiaj już kompletnie nic nie mam, pusto w środku, nawet wydzieliny ani nic 😅 W sumie za dużo tego czopu nie odeszło więc nie wiem 😋 Ale już się tym nie zastanawiam, bo w czwartek idę do szpitala, więc mała tak czy siak będzie ze mną w czw albo piątek 😊 Mój narzeczony ma już załatwiony urlop na te dwa dni, więc tyle dobrze, korzystam z ostatnich dni wolności, ciszy i swobody 😆

A Ty masz na kiedy termin, na 25.03? 😉 To jeszcze masz chwilkę czasu, ale ja też tak mówiłam a tu po terminie już 4 dni 😅 Więc skoro nic się nie dzieje to może przyjdzie przed świętami 😁 w sumie przed świętami już będziesz miała tydzień po terminie więc już byś musiała urodzić 😁

Termin mam na 30.03. A wizyta w środę. Liczę, że już nie umówi następnej, tylko wypisze skierowanie na jakiś konkretny termin. Tydzień po terminie wypada akurat zaraz po świętach.
 
Do góry