reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dziewczyny, mam już swojego Tomka 😊 urodził się przez cesarskie cięcie w środę o 20:52 z wagą 3170g i 55cm długości 😁

Ogólnie poród poszedł totalnie nie według planu, ale dzięki lekarzom i polosnym skończyło się dobrze.
W środę podano mi drugą dawkę oksytocyny, po ok. 4h i rozwarciu na 2cm bóle stały sie nie do wytrzymania, mały zaczął próbować schodzić do kanału rodnego, odeszły mi wody...a tetno dziecka spadlo ponizej 100, wtedy zdecydowano o cesarce. Chyle czola przed zespolem, ktory byl gotów do operacji w 5 min., a od pierwszego cięcia do placzu syna utrwalo moze z 2-3 min.
Okazało sie ze dzieciorek był ułożony głowkowo nie czubkiem głowy a bardziej tą płaskatą czescia nad czolem, co bardzo utrudnia przejscie przez kanał, do tego był owinięty pepowiną, która była dosc krotka i mogla zwyczajnie go udusic, albo wyszarpnac lozysko. Na deser zielone wody. No nie mialam szans urodzic go calego i zdrowego za pomocą sn.
Gratulacje❤
widzę, że podobne przejścia miałyśmy 😉ale najważniejsze, że nasi synusiowie juz z nami😍
 
reklama
Gratulacje!! ❤❤
Najważniejsze, że już razem!


Jak masz już wagę to spróbuj bez dokarmiania i zobaczysz, czy przybiera.
O mlekach się nie wypowiem bo używałam tylko z najstarszą 14 lat temu 🤣🤣

Przybiera wlasnie i to 50g wychodzi na dzień. Wczoraj przed kąpiela ważyliśmy. Ze te dokarmianie by nie było potrzebne. Ale na wieczór lub ostatnio w ciągu dnia mamy problem ze nie chce mi spać po cycu. Wgl mam problem znow z dostawieniem do prawej mniejszej piersi. Nie chcę z niej pić. ( i w nocy obudziłam się z wielką plama na tym cycku bo tyle mleka tam się nagromadziło) jest krzyk bo brodawka inna i nie chce mi jej złapać. A jak złapie to puszcza
 
Ja kupiłam bebilon advanced 1 tak jak podają w szpitalu bo młoda go tolerowała. Ale wczoraj jak jej na wieczór daliśmy to się biedna po nim załatwić średnio może. Chyba odpuszczę zalecenie pediatry o jednym dokarmieniu mm albo faktycznie inne mleko
My karmimy profutura bebilon mówią że drogi ale szczerze sushi dobre też ja drogie 😂
Zamierzam jeszcze spróbować bebilon bio specjalnie dla rosman robią i tylko tam jest 😜
 
Dziewczyny, mam już swojego Tomka 😊 urodził się przez cesarskie cięcie w środę o 20:52 z wagą 3170g i 55cm długości 😁

Ogólnie poród poszedł totalnie nie według planu, ale dzięki lekarzom i polosnym skończyło się dobrze.
W środę podano mi drugą dawkę oksytocyny, po ok. 4h i rozwarciu na 2cm bóle stały sie nie do wytrzymania, mały zaczął próbować schodzić do kanału rodnego, odeszły mi wody...a tetno dziecka spadlo ponizej 100, wtedy zdecydowano o cesarce. Chyle czola przed zespolem, ktory byl gotów do operacji w 5 min., a od pierwszego cięcia do placzu syna utrwalo moze z 2-3 min.
Okazało sie ze dzieciorek był ułożony głowkowo nie czubkiem głowy a bardziej tą płaskatą czescia nad czolem, co bardzo utrudnia przejscie przez kanał, do tego był owinięty pepowiną, która była dosc krotka i mogla zwyczajnie go udusic, albo wyszarpnac lozysko. Na deser zielone wody. No nie mialam szans urodzic go calego i zdrowego za pomocą sn.
Gratuluję kochana, super, że masz już małego obok 🥰 Dużo zdrówka ❤️
Dobrze, że jednak cesarka, bo mogłoby się nie zakończyć dobrze, a tak synuś cały i zdrowy 😀
 
Przybiera wlasnie i to 50g wychodzi na dzień. Wczoraj przed kąpiela ważyliśmy. Ze te dokarmianie by nie było potrzebne. Ale na wieczór lub ostatnio w ciągu dnia mamy problem ze nie chce mi spać po cycu. Wgl mam problem znow z dostawieniem do prawej mniejszej piersi. Nie chcę z niej pić. ( i w nocy obudziłam się z wielką plama na tym cycku bo tyle mleka tam się nagromadziło) jest krzyk bo brodawka inna i nie chce mi jej złapać. A jak złapie to puszcza
Próbowałaś karmić spod pachy? Czasami tak się da malucha oszukać.
 
Próbowałaś karmić spod pachy? Czasami tak się da malucha oszukać.

W szpitalu próbowałam. Ale też cały czas toczę walkę z tym cycem jednym. W nocy się udaje na leżąco jedynie jak na śpiąco zassie pierś. A tak to nie wiem co jej się w niej nie podoba. I najgorsze ze laktatorem za dużo nie odciągnę a z piesi samoczynnie się właśnie w nocy aż wylewa
 
Cóż Położna ma rację tylko w wszystkich tych które wymieniliśmy są oligosacharydy 😂
Olej palmowy jak pochodzi z uprawnień eko to jest ok 👍
Ja to zawsze ostrożnie podchodzę do takich rad bo służba zdrowia to przeważnie profity ma z wciskania konkretnych polecanych specyfików ale oczywiście nie twierdzę że NAN zły 😜 bardzo dobry wrecz jak wszystkie te 😘

Ciekawe w czym lepsze? W szpitalach poddają bebilon. Wszystkie mleka te 1 są takie same a wręcz podobne. Kalorie te same w granicach 62 tylko to wczesniacze na 80 bebilonu. My już przeszliśmy wszystkie z racji nie karmienia kp i na bebilonie mój wcześniak najlepiej sobie radzi z wagą, kolkami etc 😜
Zastanawia mnie czy we wszystkich jest tyle samo tych oligosacharydów, sprawdziałasz może bo ja opuściłam😉a plantacje ekologiczne no cóż, nie do końca do mnie to przemawia - ekologiczny to jest mój ogródek jak wiem osobiscie co w nim robie i stosuje.😂
Oczywiście jak mi się sprawdzi to mleko to tez będę polecac jak nie to będziemy szukać dalej🙈 ciesze się ze Ty już znalazłaś😘
 
Zastanawia mnie czy we wszystkich jest tyle samo tych oligosacharydów, sprawdziałasz może bo ja opuściłam😉a plantacje ekologiczne no cóż, nie do końca do mnie to przemawia - ekologiczny to jest mój ogródek jak wiem osobiscie co w nim robie i stosuje.😂
Oczywiście jak mi się sprawdzi to mleko to tez będę polecac jak nie to będziemy szukać dalej🙈 ciesze się ze Ty już znalazłaś😘
Tak, trochę ich przeszliśmy 😂
- hipp comfort jest 2,4 g na 100 g tutaj jest GOS (minus śmierdzi 😕)
- bebilon nenatal premium dla wcześniaków jest 3,4 g na 100 g
- bebilon bio tutaj jest GOS 0.24 g i FOS 0.04 g = 0.28 g
- bebilon nenatal home GOS 3.3 g FOS 0.55g=3,85 g w 100 g
- Bebilon profutura 1 GOS 0,48 g/FOS 0,08 g /2'FL 0,10 g/ 3'GL 0,015 g = 0.675g w 100 g
Wszystkie bebilony pachną ciepłym mlekiem 😉
- NAN Optipro 1 premium jest 2FL 0.58 g na 100 g
- Nan supreme 1 jest 2FL 0.7 g

Więc jeśli chodzi o zbliżone składni oligosacharydow to wygrywa bebilon nenatal home i premium 😘 dla profutury plus za urozmaicony skład oligosacharydow.
Powodzenia w wyborze👍🥰

PS z uprawami eko co prawda to prawda krzaczki pod domem najlepsze tylko żeby sąsiad nie nasrał jak w dniu świra (oglądaliście 😂? Może sobie dzisiaj mały pośpi to obejrzymy)
 
My już w domku.
Amelie super, grzeczna, tylko muszę ją karmić butelka co 3h po 20-30ml plus pierś, ale co tam z niej leci nie wiem.
Mam wypożyczony laktator taka machina że ze szpitala🙈i słuchajcie jak nie w szpitalu ta dojare podłączyli to cycki wyciągnięte a mleka tyle co kot napłakał, (dziecko było głodne)
Nie wiem czy ta laktacja rozpujam, póki co mała pije też cyc ake czy ona go jak smoczka nie traktuje🥴
Ja samopoczucie to z jednej strony mega szczęście bo mam wymarzona córeczkę druga a z, drugiej to fizycznie ciężko, obolała na maxa jestem, siadać nie mogę, ja, mam dziewczyny siny odbyt po tym porodzie, nie mówiąc że pękłam i też ból czuję, opuchlizne.
Ale co uroki porodu😩🥴
Będzie dobrze u mnie obrzęki krocza i ból minął po tygodniu teraz z każdym dniem jest jeszcze lepiej. Ja tez dokarmiam mała ale u mnie pani kazała żeby piła 40ml, ale nie przybierała na wadze i płakała z glodu. Teraz karmie piersią i mała wypija dodatkowo 60 ml mm. I śpi grzecznie🙂
 
reklama
U mnie z tą laktacją identycznie tyle ze w szpitalu cały czas mnie utwierdzali że mam dość pokarmu. Od dzisiaj tez dokarmiam. Jakie mleko wybrałaś? bo ja nestle nan opti pro, położna w szpitalu mówiła ze dużo lepsze niż hipp i bebilon.
O właśnie jakie mleko polecacie ja używam bebilon ale mała ma gazy i problemy z brzuszkiem nie może się załatwić i marudzi. Używamy kropelek na krople.
 
Do góry