reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Moja tez wczoraj rano zrobiła kupę o koniec do tej pory cisza, tylko siku nie wiem jak jej pomoc.
@Natulia używałam przy mojej Córce, napewno dla niemowląt.
U nas działało super przy takich zastojach. Naprawdę polecam. Położna nam poradziła.
Teraz też sięgnę, chociaż obym nie musiała😉 Screenshot_20210315_192302_com.android.chrome.jpg
 
reklama
@Mary mój też ma skłonność do lewej strony. Wogóle ma napięcie mięśniowe, narazie mamy obserwować (wygina się w łuk).
Jak ma drzemki to układam Go na boku prawym i plecki tą cienką poduszką podpieram po długości. I tak na zmianę. I dzisiaj już widzę, że główkę zaczyna obracać, to na prosto, na prawo.. Ja też podpatruję jak trzymać, przekręcać itd.. bo okazuje się, że wszystko nie tak robię przy tym napięciu 😭

A gdzie podpatrujesz? Mloda sukces -uspilam ja koło 19 i 40 minut miała głowę na lewej stronie. Aż się człowiek raduje 😄
Dlatego rozważam fizjoterapeute bo mam obawy o to napięcie mięśniowe ( a po takiej ilości leków w ciąży jest to możliwe )
 
No właśnie jakoś średnio chce na tej lewej stronie. Położe ją to po kilku minutach głowa na prawej stronie. Do karmienia jak zmieniam stronę to więcej lezy na tym lewej stronie. Martwi mnie to. Tak samo ze niektóre dzieci jak żaby do przebierania same rozkładają ( w senie nogi) a moja tą dupka tez na prawo ucieka.
Z tego co opisujesz nic strasznego i raczej to poprostu jest jej preferowana strona 😁 ale warto pogadać z pediatra😜
 
@Mary mój też ma skłonność do lewej strony. Wogóle ma napięcie mięśniowe, narazie mamy obserwować (wygina się w łuk).
Jak ma drzemki to układam Go na boku prawym i plecki tą cienką poduszką podpieram po długości. I tak na zmianę. I dzisiaj już widzę, że główkę zaczyna obracać, to na prosto, na prawo.. Ja też podpatruję jak trzymać, przekręcać itd.. bo okazuje się, że wszystko nie tak robię przy tym napięciu 😭
Weźcie serio spójrzcie na ten kurs albo pogadajcue z pediatra lub fizjo bo z tego co opisujecie to występuje strona preferowana u Waszych maluchów czyli jest ok 👍😘
 
A na usg bioderek już byłyście?
@Vanes Pediatrę mamy dopiero końcem miesiąca. Ta nasza przychodnia to jakiś przypał🙄
Mam do Was pytanie o kropelki na brzuszek, kolki, pierdki... Coś czuję, że będziemy musieli już zacząć działać😔 a Pediatra za daleko
 
Poryczałam się jak bóbr jak ja się cieszę że rodziłam priv.
Wrocławek 8 ms kobietę odesłali do domu na drugi dzień zabrała ją karetka wykonali cc dzieci martwe. Nikt nie winny.😓
To jest ms w którym mój Staś się urodził 😓 co za tragedia.
 
A na usg bioderek już byłyście?
@Vanes Pediatrę mamy dopiero końcem miesiąca. Ta nasza przychodnia to jakiś przypał🙄
Mam do Was pytanie o kropelki na brzuszek, kolki, pierdki... Coś czuję, że będziemy musieli już zacząć działać😔 a Pediatra za daleko
Usg bioderek wpisali nam 6-8 tydzień więc jeszcze mamy na koniec ms.
Na kolki używam tylko butelek antykolkowych dr. Brows ale jak karmie butla 😜
Do tego termofor i masaż narazie wystarcza.
 
Witam Was kochane, ja i Kalinka już razem od 12 marca. Niestety cesarkę miałam dlatego że nie było postępu porodu mimo że było pełne rozwarcie. Od wczoraj jesteśmy w domu, wypisali nas po 17:00.
Gratulacje mamusiu!!
Witamy Kalinke po tej stronie brzucha 😁❤️


Kobietki polecam Link do: Lista kursów - MamaFizjoterapeuta.pl Polecam!!! ❤️
Odrazu mówię nie mam nic z tego po prostu się zainteresowałam bo pierwsze dziecko i chce wiedzieć czy prawidłowo zmieniam pieluchę, noszę itd
Co ciekawe okazuje się że wszytsko źle dlatego mi się tak drze może nie czuje się bezpieczny.

Też polecam, korzystałam z tego przy pierwszej córce, duża dawka wiedzy!
 
A na usg bioderek już byłyście?
@Vanes Pediatrę mamy dopiero końcem miesiąca. Ta nasza przychodnia to jakiś przypał🙄
Mam do Was pytanie o kropelki na brzuszek, kolki, pierdki... Coś czuję, że będziemy musieli już zacząć działać😔 a Pediatra za daleko
W pierwszym miesiącu możesz podawać Esputicon. Przy moim starszaku już w szpitalu mu to podawali a potem ja w domu. Teraz buteleczka Esputiconu już czeka w szufladzie. Po pierwszym miesiącu Espumisan.
 
reklama
A weź ja mam nfz, luxmed i medicover. Niestety w tych priv nie ma dyżuru okulistycznego. Nie udało nam się na środę do medicover do okulisty. Jakoś musimy wytrzymać ale aż mnie nosi...😤 co za dziadoski kraj.
Jeszcze mój brat jest pro PiS i wywalił mi tekst że dostanę 500+ to mi się zwroci mogę iść priv. No kuźwa kazałam mu spadać i w dupe se wsadzić to 500+. Nie tracę polityka ale to co się dzieje to jakiś patol....jeszcze wszyscy dopytują o chrzciny chyba ich pogięło. Czemu wszyscy mnie dzisiaj wkurzają 😤😤😤😤🤬🤬🤬🤬🤬 że ma coś nie tak czy co??
Taa, bo to 500+ to po prostu suma zajebista, wcale nie z naszych podatków, i w ogóle dla pińcet plusa warto dzieci rodzić 🤬🤬
Współczuję, mnie na szczęście nikt już o chrzciny nie pyta. My jesteśmy niewierzący. Jagoda była ochrzczona, ale to jeszcze za czasów, że zrobiłam to dla świętego spokoju. Nawet w 1 klasie poszła na religię, po czym ją wypisałam jak dzieciak po religii mi z płaczem wracał. Pamiętam, że jej wychowawczyni mnie oburzona na rozmowę wezwała, że jak ja śmiałam dziecko wypisać z religii bez konsultacji z nią! Strasznie ją wyśmiałam w duchu, ale powiedziałam, że taką decyzję podjęło dziecko, że pytałam kilka razy, a z racji tego, że my jesteśmy rodzicami, to nie uważam za stosowne z kimkolwiek konsultować tego, czy będzie, czy nie będzie chodzić na religię.
Dobrusia już nie była ochrzczona, Marcelina też nie będzie.
Nie to, żebym komuś wymawiała wiarę, to indywidualna kwestia każdego człowieka, i ja rozumiem, że wielu jest ona potrzebna.

Moja tez wczoraj rano zrobiła kupę o koniec do tej pory cisza, tylko siku nie wiem jak jej pomoc.
No i siku najważniejsze. Ja przejmowałam się jednym i drugim, bo mleka było mało i siku prawie wcale. Teraz juz ok.

Na zaparcia jakie probiotyki dla noworodka mogę podać bez lekarza?
Nie podawaj niepotrzebnie, to jeden dzień. Robi siusiu, to najważniejsze. Moja siusiu nie robiła więc bałam się odwodnienia. Poczekaj jeszcze ze dwa dni i wtedy się skonsultuj z pediatrą, nawet przez telefon.

A na usg bioderek już byłyście?
@Vanes Pediatrę mamy dopiero końcem miesiąca. Ta nasza przychodnia to jakiś przypał🙄
Mam do Was pytanie o kropelki na brzuszek, kolki, pierdki... Coś czuję, że będziemy musieli już zacząć działać😔 a Pediatra za daleko
USG bioderek po 6 tygodniu. Czekam na PESEL i będę umawiać.

Ehh, młoda dziś wykąpana, mąż kupił nową wanienkę, bo Dobrusia tę co mieliśmy połamała, jutro mam położną środowiskową, mam nadzieję, że mała zaczęła na wadze przybierać.
 
Do góry