reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Skorzystam jeżeli nie znajdę fizjo 😃 bo chciałam wezwać do domu fizjo właśnie aby tez poprawiła mnie z niektórymi rzeczami aby mała nie była koślawa. Mnie ta glowka martwi, że jej przekręcę a ona mi w drugą stronę odkręca i lezy na tej jednej stronie i myślę co tu zrobić by mi chociaż trochę na tym lewym boku glowa polezala
Jest o tym i specjalnie dla Ciebie przeskoczyłam do tego modułu 😜
Ona mowi i tym że trzeba odróżnić się sytuację pozycja preferowana od wymuszonej.
Jeżeli dziecko kładzie głowke na lewym boku a z prawego też korzysta w sensie nie ma problemów z położeniem to jest ok - jest to pozycja preferowana.
A strona wymuszona na odwrót nie jest w stanie zwrócić wogole glowki niechce nawet mimo zajęty itd to konsultacja.
Do druga ms powinna się to wyrównać jak będziecue ćwiczyć z fizjo.
Ważne jest przyjazna pielęgnacja ona o tym dużo mówi w sensie musisz go klasc, karmić na tym kolejnym boku którego nie lubi, swoboda ruchów zero poduszek itd itd
 
reklama
No! I to podejście mi się podoba ❤


Moja też zasypia, cały czas ją po bródce i policzkach tarmoszę żeby się budziła. A na laktator nie patrz. Ręką w 5 minut sciągałam 2x więcej niż laktatorem w 15.


Płacze, śpi do dupy, a wisi na cycku tak dużo, że naprawdę momentami mam ochotę wsadzić hej butelkę do buzi. Dzisiaj od 8.40 do 18 prawie bez przerwy na cycu. Teraz chwilowo lepiej. Ale na dobę to chyba z 20 godzin wisi. No ale efekt już jest, jak ścisnę to leci mleko tak, że starszej do oka wleciało.


Na co? 🙈🙈🙈
Z utęsknieniem czekam na mojego tulika i mam nadzieję, że się sprawdzi.


Dokładnie tak.


Moje dziewczyny ulewały z przeżarcia, czasami to aż im chlupotało w brzuszkach (takie wrażenie miałam) 🤪🤪🙈🙈

Trochę tak jest, że stosuje się terror laktacyjny. A Ty dawaj dziecku jak potrzebuje jeść i nie przejmuj się innymi. Nie głodzisz, opiekujesz się, mała ma sucho, ciepło, ma co jeść, jest kochana, luz. Wszystko jest ok.

Kurde, aż mam wyrzut na sumieniu, bo mi się laktacja rozkręciła w końcu aż słyszę, jak młoda głęboko ciągnie i łyka, bo miałam wrażenie, że ciągnie głównie na sucho i jest głodna. Mało siku, mało kupy, już myślałam, że jutro będę po mleko jechać, żeby ją dokarmić, bo na wadze kuchennej ją zważyłam i trochę jeszcze mi spadła z wagi, ważyła 3200, ze szpitala 2960, a dzisiaj 2900, ale już widzę, że chyba będzie odbijać teraz. Mam nadzieję.
Moja tez wczoraj rano zrobiła kupę o koniec do tej pory cisza, tylko siku nie wiem jak jej pomoc.
 
Jest o tym i specjalnie dla Ciebie przeskoczyłam do tego modułu 😜
Ona mowi i tym że trzeba odróżnić się sytuację pozycja preferowana od wymuszonej.
Jeżeli dziecko kładzie głowke na lewym boku a z prawego też korzysta w sensie nie ma problemów z położeniem to jest ok - jest to pozycja preferowana.
A strona wymuszona na odwrót nie jest w stanie zwrócić wogole glowki niechce nawet mimo zajęty itd to konsultacja.
Do druga ms powinna się to wyrównać jak będziecue ćwiczyć z fizjo.
Ważne jest przyjazna pielęgnacja ona o tym dużo mówi w sensie musisz go klasc, karmić na tym kolejnym boku którego nie lubi, swoboda ruchów zero poduszek itd itd

No właśnie jakoś średnio chce na tej lewej stronie. Położe ją to po kilku minutach głowa na prawej stronie. Do karmienia jak zmieniam stronę to więcej lezy na tym lewej stronie. Martwi mnie to. Tak samo ze niektóre dzieci jak żaby do przebierania same rozkładają ( w senie nogi) a moja tą dupka tez na prawo ucieka.
 
Skorzystam jeżeli nie znajdę fizjo 😃 bo chciałam wezwać do domu fizjo właśnie aby tez poprawiła mnie z niektórymi rzeczami aby mała nie była koślawa. Mnie ta glowka martwi, że jej przekręcę a ona mi w drugą stronę odkręca i lezy na tej jednej stronie i myślę co tu zrobić by mi chociaż trochę na tym lewym boku glowa polezala
@Mary mój też ma skłonność do lewej strony. Wogóle ma napięcie mięśniowe, narazie mamy obserwować (wygina się w łuk).
Jak ma drzemki to układam Go na boku prawym i plecki tą cienką poduszką podpieram po długości. I tak na zmianę. I dzisiaj już widzę, że główkę zaczyna obracać, to na prosto, na prawo.. Ja też podpatruję jak trzymać, przekręcać itd.. bo okazuje się, że wszystko nie tak robię przy tym napięciu 😭
 
reklama
Do góry