reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Bo tak idzie długo akt ze jestem w czarnej d. Dziś miał być, mąż będzie musiał skontaktować się z teściowa bo do niej miał przyjść (na adres meldunku). Jeszcze z tego co wiem położna powinna mi dzieciaka zapisać do przychodni, a tutaj jakieś dziwne rzeczy i właśnie zaczynam papiery wypełniać by wgl mloda miała jakiegoś lekarza.
O kurde. U nas z peselem osobiście do przychodni trzeba zapisać. W tym tygodniu wszystko będę miała, ale podobno to może do 6 tygodni trwać 😳

A dodam żeby było śmiesznie żeby Was pocieszyć mam dwie różne piersi. Wyglądam jak mutant. Lewa wielka i wyciągnięta a prawa pipmek taki.
Też mam asymetrię, ale nie tak dużą. Za to mam kumpele, która ma jedną pierś swoją, a drugą silikonową, bo urosła jej tylko jedna! Więc robiła plastykę na nfz, ale teraz już ma jedną sterczącą, a drugą wiszącą, bo wiek jednak swoje robi. Ona się strasznie z tego śmieje i mówi, że drugiego też sobie niedługo zrobi.

U mnie poród był 12.02 więc odpada.
Oczywiście jestem tak wk.... Nfz badziew pojechaliśmy z małym do centrum zdrowia dziecka 14 h czekania chyba ich ku...popierdzieliło.
Zapytałam priv na środę muszę wytrzymać😥🙄😷
Pytam się po co ja te składki płace co za kraj i jeszcze dzień izolacji bo covid matko!!!😷🤬🤬🤬
Ps przepraszam cywilizowanych za bluzgi!
Chyba ich poorało...
A bluzgaj. Ja mam to samo zdanie. Płacę dwie składki, jedna w pracy na etacie, druga z działalności i g..no z tego mam...

Możesz zamówić przez profil zaufany wersję elektroniczną. A gdzieś już pisałam że nie musisz mieć Pesel tylko wypis ze szpitala.
Właśnie ja wypisu nie mam... chociaż nie, małej mam, swojego nie mam, jutro mam dzwonić. Ale akt i pesel zamówiłam przez profil właśnie 😉

U nas jest tak, że w szpitalu podaje się wybranego pediatrę a potem w ciągu 3 tygodni od urodzenia trzeba się do niego na pierwszą wizytę umówić. On już ma część dokumentacji od szpitala a resztę papierów wypełnia się na miejscu.
Myślałam, że wszędzie tak jest. Chyba, że Ty nie w Polsce to sorka, nie orientuję się kto tu tutejszy a kto nie. :)
To też co miejsce to inaczej. U nas muszę sama podejść z aktem i peselem.
 
Oksytocyna na mnie nie podziałała, pojutrze druga próba, a jak i to nic nie da to cesarka 😬
Oh, przykro mi. Wkurzające, wiem.
Ale może cos się zadzieje samo.
Dziewczyna przy moim przyjęciu tak miała, po oksytocynie cisza, weekend miała przeczekać ale nie musiała bo w niedzielę ruszyło samo.
Trzymam kciuki.
Nieważne już jak będzie niech poprostu finał będzie dla Was dobry
 
Możesz zamówić przez profil zaufany wersję elektroniczną. A gdzieś już pisałam że nie musisz mieć Pesel tylko wypis ze szpitala.

Mąż dostał właśnie od teściowej znak ze chyba właśnie dotarl akt i zaraz po niego do niej jedzie.
A jeżeli chodzi o nfz, to jest temat który ciągle poruszamy z mężem w domu. Wolalabym jak mój tata w Norwegii, idę do specjalisty prywatnie za którego place to mi fundusz oddaje. Lub place miesięcznie za np - medicover i nie odprowadzam składek typu ZUS i mam spokojną głowę.
 
reklama
U nas jest tak, że w szpitalu podaje się wybranego pediatrę a potem w ciągu 3 tygodni od urodzenia trzeba się do niego na pierwszą wizytę umówić. On już ma część dokumentacji od szpitala a resztę papierów wypełnia się na miejscu.
Myślałam, że wszędzie tak jest. Chyba, że Ty nie w Polsce to sorka, nie orientuję się kto tu tutejszy a kto nie. :)

W Polsce jestem ale w tym ośrodku dziwne rzeczy się dzieją.
 
Do góry