reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
No i trzymam kciuki, żeby tak bylo! U nas czwarta doba i czuję, że zaraz będę miała nawał. Starszaczka się ucieszy, chyba wyparzę dziś laktator.


O matko!! U nas jest w jednym oku plamka, ale podejrzewam, że to po porodzie. Trzymaj się mamusiu!!


Oo, a czemu?

Ja w piątek przez internet składałam wniosek o akt urodzenia i pesel, zadzwoniłam dzisiaj do urzędu i już mają wszystko gotowe, jutro wysyłają pocztą ❤

Bo tak idzie długo akt ze jestem w czarnej d. Dziś miał być, mąż będzie musiał skontaktować się z teściowa bo do niej miał przyjść (na adres meldunku). Jeszcze z tego co wiem położna powinna mi dzieciaka zapisać do przychodni, a tutaj jakieś dziwne rzeczy i właśnie zaczynam papiery wypełniać by wgl mloda miała jakiegoś lekarza.
 
Mój synek jeszcze w środku. Termin mam na 23 marca więc się nie stresuję😆18 mam zgłosić się do wybranego przeze mnie szpitala na KTG dzidzi i ocenę jej wielkości/ułożenia😁 Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, tak, jak do tej pory😄 Gratulacje dla wszystkich dziewczyn, które mają już swoje maleństwa ze sobą😀
 
Cześć Kobietki, a ja jestem sfrustrowana tym całym karmieniem.
Przepraszam Was z góry, wiem jak się starałyście i staracie o laktację.
Ale nie muszę chyba tutaj udawać😔
Mój biust jest pokaźnych rozmiarów a teraz mam taki nawał pokarmu, że masakra😭 wczoraj schyliłam się po kąpieli a tam ciurkiem, jak z kranu.
Mały się krztusi, bo jak położna mówi, sama buzia mu się napełnia. Czuję sie jak dojna krowa 😭 Bolą mnie plecy od ciężaru, bolą mnie piersi i sutki też jeszcze nie najlepiej.
Eh, to się nagderalam😔 ale już nie czuję tego mistycyzmu raczej męka.
Laktatorem też odciągam ale tylko ciut bo na następny dzień będzie jeszcze większa "produkcja"

Nikt nie będzie Cię oceniał :) bo to nie jest jakieś mistyczne przeżycie. (Ja mam czasem nerwy jak moja się bawi cyckiem albo ja jej cyk do buzi sutek a ona zapomina jak ssać). Mi zależało na tym by karmić, bo bardzo tego chciałam i tu też dochodzi kwestia samej wygody. Ale się nie dlziwię ze czujesz dyskomfort z tym że Ci leci ciurkiem. Ja nienawidzę jak mloda spi 3h i już zaczynają mnie boleć cyce i twardnieć.
 
A dodam żeby było śmiesznie żeby Was pocieszyć mam dwie różne piersi. Wyglądam jak mutant. Lewa wielka i wyciągnięta a prawa pipmek taki.
Każda z nas ma asymetrię podobno nie ma takich samych chyba że silikon 😜 oczywiście nie urazająć nikogo.
Ja mam większą lewa i chętnie bym zmniejszyła 😘
 
Ostatnia edycja:
No i trzymam kciuki, żeby tak bylo! U nas czwarta doba i czuję, że zaraz będę miała nawał. Starszaczka się ucieszy, chyba wyparzę dziś laktator.


O matko!! U nas jest w jednym oku plamka, ale podejrzewam, że to po porodzie. Trzymaj się mamusiu!!


Oo, a czemu?

Ja w piątek przez internet składałam wniosek o akt urodzenia i pesel, zadzwoniłam dzisiaj do urzędu i już mają wszystko gotowe, jutro wysyłają pocztą ❤
U mnie poród był 12.02 więc odpada.
Oczywiście jestem tak wk.... Nfz badziew pojechaliśmy z małym do centrum zdrowia dziecka 14 h czekania chyba ich ku...popierdzieliło.
Zapytałam priv na środę muszę wytrzymać😥🙄😷
Pytam się po co ja te składki płace co za kraj i jeszcze dzień izolacji bo covid matko!!!😷🤬🤬🤬
Ps przepraszam cywilizowanych za bluzgi!
 
Bo tak idzie długo akt ze jestem w czarnej d. Dziś miał być, mąż będzie musiał skontaktować się z teściowa bo do niej miał przyjść (na adres meldunku). Jeszcze z tego co wiem położna powinna mi dzieciaka zapisać do przychodni, a tutaj jakieś dziwne rzeczy i właśnie zaczynam papiery wypełniać by wgl mloda miała jakiegoś lekarza.
Możesz zamówić przez profil zaufany wersję elektroniczną. A gdzieś już pisałam że nie musisz mieć Pesel tylko wypis ze szpitala.
 
reklama
Bo tak idzie długo akt ze jestem w czarnej d. Dziś miał być, mąż będzie musiał skontaktować się z teściowa bo do niej miał przyjść (na adres meldunku). Jeszcze z tego co wiem położna powinna mi dzieciaka zapisać do przychodni, a tutaj jakieś dziwne rzeczy i właśnie zaczynam papiery wypełniać by wgl mloda miała jakiegoś lekarza.

U nas jest tak, że w szpitalu podaje się wybranego pediatrę a potem w ciągu 3 tygodni od urodzenia trzeba się do niego na pierwszą wizytę umówić. On już ma część dokumentacji od szpitala a resztę papierów wypełnia się na miejscu.
Myślałam, że wszędzie tak jest. Chyba, że Ty nie w Polsce to sorka, nie orientuję się kto tu tutejszy a kto nie. :)
 
Do góry