reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Koniecznie pediatrze powiedz zlecić badania i o słucha mała. Tylko zarejestruj w jakiej sytuacji co to było po karmieniu z pieluszka mokra, czy płakała wcześniej i takie tam...ja przy pierwszym nie umiałam odp na te pytania bo to było tydz przed wizytą 🙄

Probuje wezwać prywatnie pediatre bo u nas są tylko teleporady a jeszcze mloda nie ma peselu i nie widnieje w przychodni. Jeszcze jak na złość z kikuta zaczyna jej śmierdzieć. Za słabo tam widocznie czyściłam. Ze strachu o to dziecko zaraz na zawal padnę
 
reklama
Probuje wezwać prywatnie pediatre bo u nas są tylko teleporady a jeszcze mloda nie ma peselu i nie widnieje w przychodni. Jeszcze jak na złość z kikuta zaczyna jej śmierdzieć. Za słabo tam widocznie czyściłam. Ze strachu o to dziecko zaraz na zawal padnę
Tylko teleporady są już niezgodne z przepisami, jeśli chcesz wizytę osobistą masz do niej pełne prawo. A brak peselu w normalnej przychodni też nie powinien być przeszkodą w przyjęciu dziecka. Wypełnią papiery a pesel uzupełnią później.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210313_093206_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20210313_093206_com.google.android.apps.docs.jpg
    389,9 KB · Wyświetleń: 44
Smoczki zaleca się dopiero po 3 miesiącach żeby nie zaburzać odruchu ssania. I jaki smoczek by to nie był to może wpływać na zgryz i wady wymowy (może - nie musi).

Ja nie mam żadnego.
Znaczy mam dwa, na klatce piersiowej. Dzisiaj praktycznie nie śpię. Młoda prawie bez przerwy wisi na cycu. Mleka mało, bo to siara, więc ciągle ssie. Ale trudno. Noc się kończy, może dziś nas wypuszczą.
Tak, ja wiem od doradcy laktacyjnej, że smoczek najlepiej najwcześniej po 1 Msc życia, bo może zaburzyć ssanie i dziecko nie będzie chciało pić z piersi. Zaburzyć ssanie może także podanie butli, bo dziecko może iść na łatwiznę i jak zazna butli gdzie nie musi się z niej wysilać i używa do tego tylko kilku mieśni twarzy aby zaspokoić głód, do tego w tak szybkim tempie, to potem może już nie chcieć pić z piersi, bo przy niej musi się nasilic, użyć ok. 40 mieśni twarzy, żuchwy i stwierdzi, że nie chce mu się 😋 Ale smoczek chce mieć w zapasie, bo różnie bywa.
 
Przekonaliśmy się dzisiejszej nocy😁
Przy poprzednich nie do końca przespanych zdecydowaliśmy się dać smoka na próbę (ja niechętnie, bo nie znoszę smoczków) i załapało 😳
Pociumkał po jedzeniu i zmianie pieluchy, wypluł i zasnał. I teraz to samo. Ciekawe czy to zasługa smoczka🤔 Ja kupiłam poprostu w aptece, zobaczę w takim razie jeszcze z tych firm, o których @Patii mówi (no trudno, jeśli wszystkim nam to poprawi komfort snu)
Właśnie dlatego chcę mieć smoczek, jednak to produkt dla dzieci, a naprawdę potrafi uspokoić dziecko. Niektóre dzieci potrzebują ciągle ssać i płaczą, więc smoczek chce mieć i nie widzę w tym nic złego. Wiadomo, będę się starać go dać jak najpóźniej, jak nie będzie potrzeby 😉
 
Wklejam screena z instrukcji mojego monitora, może ktoś skorzysta z tych zaleceń.. 😉
Nie rozumiem z tej instrukcji dlaczego PONOWNIE nie może być użyty. Cały ten zapis mówi, dlaczego nie może być używany równocześnie z innym dzieckiem czy zwierzęciem i to jest jasne. Ale skąd tam to słówko "ponownie"?
Ja mam po starszaku monitor Babysense i będę go używać. Nie przychodzi mi do głowy powód, dla którego mógłby teraz źle działać.
 
To nie jest tak, że dziecko potrzebuje smoczka, tylko jakiegoś uspokajacza. Jeśli nie dostanie smoczka, to będzie wisiało na piersi albo wymagało noszenia czy kołysania. Lub jeszcze czegoś innego. Smoczek jest krytykowany ale najwygodniejszy dla rodziców. 2 lata temu na marcówkach 2019 było kilka dziewczyn, które nie zdecydowały się podać smoczka od początku a potem po kilku tygodniach rozpaczliwie próbowały nauczyć dzieci ssania smoczka bo były kompletnie zmęczone ciągłym noszeniem czy czym innym. Część z tych dzieci zaakceptowała smoczek, dla części już było za późno.
Więc Wasza decyzja na jaką formę uspokajania się zdecydujecie.
Ja mam smoczek spakowany w torbie. :)
Zgadzam się w 100% 😉
 
Probuje wezwać prywatnie pediatre bo u nas są tylko teleporady a jeszcze mloda nie ma peselu i nie widnieje w przychodni. Jeszcze jak na złość z kikuta zaczyna jej śmierdzieć. Za słabo tam widocznie czyściłam. Ze strachu o to dziecko zaraz na zawal padnę
Kochana u mnie też kikut nie odpadł a już ms😩 też śmierdzial najważniejsze żeby ropy nie było. Tydzień temu pediatra powiedziała żeby spirytusem przemyć i głęboko odchylic nie urywać. Mój ma gruba pępowinę i może tyle się goić.
Trzeba dużo wietrzyc tak jak wietrzyc swoją ranę więc jak zmieniasz Pieluchę zabaw się zanim założysz kolejną.
 
Tylko teleporady są już niezgodne z przepisami, jeśli chcesz wizytę osobistą masz do niej pełne prawo. A brak peselu w normalnej przychodni też nie powinien być przeszkodą w przyjęciu dziecka. Wypełnią papiery a pesel uzupełnią później.
To prawda w przypadku dziecka do 3. miesiąca życia, które nie ma jeszcze nadanego numeru PESEL, należy podać PESEL opiekuna dziecka.
Oczywiście swoją drogą trzeba zgłosić do eWUŚ
 
reklama
Nie rozumiem z tej instrukcji dlaczego PONOWNIE nie może być użyty. Cały ten zapis mówi, dlaczego nie może być używany równocześnie z innym dzieckiem czy zwierzęciem i to jest jasne. Ale skąd tam to słówko "ponownie"?
Ja mam po starszaku monitor Babysense i będę go używać. Nie przychodzi mi do głowy powód, dla którego mógłby teraz źle działać.
Myślę że tutaj chodzi o użytkowanie Ty jesteś użytkownikiem wiesz czy używałaś zgodnie z przeznaczeniem. Jak bierzemy używany to może się okazać wadliwy albo ktoś takiego chce się pozbyć. Różnie bywa. Ja mam baby sense nowy bo nie chciałam ryzykować 🙄
 
Do góry