reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Jak czyścicie dziecku dziasła ja podaje butelkę z przegotowaną wodą po mleku tak z 5 ml i do tego używam BRUSH-BABY Dental Wipes 28 chusteczki higieniczne?
Miałam używać tej Nakładki na palca ale mój wczesniaczek ma taką małą buzię ze nie da rady 🙄

Ja starszej czyściłam gazikiem nasączonym przegotowaną wodą, teraz też tak będę. Tak nam wtedy polecali na szkole rodzenia i położna środowiskowa
 
reklama
Kurde to może jest poprostu wada tak jak u mnie w laktatorze. Chyba używany mówiłaś to ciekawe czy osoba od której pożyczyłaś też tak miała - pytałaś?
Kurczę słabo bo nocy nie prześpisz😩
O tym Twoim znalazłam sporo podobnych opinii:
''...sam alarm mógł wybudzić dziecko i spowodować, że zaczęło znowu normalnie oddychać. Przekonaliśmy się, że umieszczenie płytki ze sklejki pod materacykiem, tak jak to jest napisane w instrukcji, poprawiło dokładność monitora.."

Dziś właśnie się nam na cacy włączył w nocy alarm..
I boje się ze malutka może ma bezdechy..
 
Dziś właśnie się nam na cacy włączył w nocy alarm..
I boje się ze malutka może ma bezdechy..
Koniecznie pediatrze powiedz zlecić badania i o słucha mała. Tylko zarejestruj w jakiej sytuacji co to było po karmieniu z pieluszka mokra, czy płakała wcześniej i takie tam...ja przy pierwszym nie umiałam odp na te pytania bo to było tydz przed wizytą 🙄
 
To nie jest tak, że dziecko potrzebuje smoczka, tylko jakiegoś uspokajacza. Jeśli nie dostanie smoczka, to będzie wisiało na piersi albo wymagało noszenia czy kołysania. Lub jeszcze czegoś innego. Smoczek jest krytykowany ale najwygodniejszy dla rodziców. 2 lata temu na marcówkach 2019 było kilka dziewczyn, które nie zdecydowały się podać smoczka od początku a potem po kilku tygodniach rozpaczliwie próbowały nauczyć dzieci ssania smoczka bo były kompletnie zmęczone ciągłym noszeniem czy czym innym. Część z tych dzieci zaakceptowała smoczek, dla części już było za późno.
Więc Wasza decyzja na jaką formę uspokajania się zdecydujecie.
Ja mam smoczek spakowany w torbie. :)
 
To nie jest tak, że dziecko potrzebuje smoczka, tylko jakiegoś uspokajacza. Jeśli nie dostanie smoczka, to będzie wisiało na piersi albo wymagało noszenia czy kołysania. Lub jeszcze czegoś innego. Smoczek jest krytykowany ale najwygodniejszy dla rodziców. 2 lata temu na marcówkach 2019 było kilka dziewczyn, które nie zdecydowały się podać smoczka od początku a potem po kilku tygodniach rozpaczliwie próbowały nauczyć dzieci ssania smoczka bo były kompletnie zmęczone ciągłym noszeniem czy czym innym. Część z tych dzieci zaakceptowała smoczek, dla części już było za późno.
Więc Wasza decyzja na jaką formę uspokajania się zdecydujecie.
Ja mam smoczek spakowany w torbie. :)
Ja mojej starszej nie dawałam od początku bo po prostu wypulwala i cyca tylko chciała i suma sumarą 3lata 2 tyg karmienia dziecko nie chciało ani pić z, butelki ani smoczków🙉🙈🤷‍♀️
Ale to nie tak że nie chciałam dawać smoczka po prostu ona nie chciała (plus taki jeżeli to zasługa tego że bez smoczków i bez butelkowe dziecko to to że mówiła od razu wyraźnie bez seplenienia jakiego kolwiek, chociaż nie wiem czy to może być zasługa tego? 🤔)
Teraz biorę smoczek do szpitala i zobaczymy czy druga córeczka będzie go chciała 😁
 
reklama
Ja mojej starszej nie dawałam od początku bo po prostu wypulwala i cyca tylko chciała i suma sumarą 3lata 2 tyg karmienia dziecko nie chciało ani pić z, butelki ani smoczków🙉🙈🤷‍♀️
Ale to nie tak że nie chciałam dawać smoczka po prostu ona nie chciała (plus taki jeżeli to zasługa tego że bez smoczków i bez butelkowe dziecko to to że mówiła od razu wyraźnie bez seplenienia jakiego kolwiek, chociaż nie wiem czy to może być zasługa tego? 🤔)
Teraz biorę smoczek do szpitala i zobaczymy czy druga córeczka będzie go chciała 😁
No tak, tak też się często zdarza, że dziecko nie przyjmuje smoczka w żadnej postaci, tylko cycek. :)
 
Do góry