reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Od dzisiejszego południa jestem sama na sali. Nudy przeokropne.
A te moje bóle dały nadzieje mojemu lekarzowi (mnie nie, straciłam nadzieje, że samo się zacznie i czekam na przyszły tydzień na wywołanie 😔), mówi że zbada mnie dziś i jeżeli trzeba będzie to jeszcze jutro. Zasugerował, że zbada mnie dość ostro, co może samo z siebie podrażni szyjkę, wytworzy oksytocynę i rozpocznie akcję w nocy.
No mi takie badania pomogły. Po pierwszym skrzyp odszedł, po drugim już zaczęły się skurcze. Jest nadzieja, że i tobie pomogą. Nie trać nadziei ✊
 
reklama
Uff super 👍 że to odkryliście. Wiem co masz na myśli bo my mamy łóżeczko przystawne i Maż nieźle musiał się napracować bo jak we 3 leżeliśmy to przenosiły się fale od nas więc defakto w nocy mógł mały nie oddychać a my sobie smacznie spaliśmy. Skapnęliśmy się przypadkiem🙄

Cały czas ten alarm co jakiś czas się uruchamia lecz spojrzałam na urządzenie i ono żadnego w tym czasie komunikatu na czerwono nie wysyła. Dziecko ruszało delikatnie rękoma. Ciekawe rzeczy się dzieją.
 
Dziewczyny, a jakie smoczki maci dla swoich dzieci? Bo dzisiaj czytałam opinie bibsa i jednak nie są polecane, mają złe opinie, że niszczą zgryz dzieciom, a w późniejszym etapie odbija się to na wymowie.. A ja z polecenia siostry mojego narzeczonego, która wychwala bibsy kupiłam i spakowałam do torby. Jutro od razu wyciągam ten smoczek i zamieniam na Nuk lub Mam, bo mam też z tej firmy. I właśnie najbardziej polecane są z Lovi, Nuk i Mam.
Wiadomo, jak nie będzie smoczek potrzebny to nie będę dawała, ale u większości dzieci bez smoczka się nie obejdzie 😅
 
Dziewczyny, a jakie smoczki maci dla swoich dzieci? Bo dzisiaj czytałam opinie bibsa i jednak nie są polecane, mają złe opinie, że niszczą zgryz dzieciom, a w późniejszym etapie odbija się to na wymowie.. A ja z polecenia siostry mojego narzeczonego, która wychwala bibsy kupiłam i spakowałam do torby. Jutro od razu wyciągam ten smoczek i zamieniam na Nuk lub Mam, bo mam też z tej firmy. I właśnie najbardziej polecane są z Lovi, Nuk i Mam.
Wiadomo, jak nie będzie smoczek potrzebny to nie będę dawała, ale u większości dzieci bez smoczka się nie obejdzie 😅
Nuk i Lovi kupilam
 
Dziewczyny, a jakie smoczki maci dla swoich dzieci? Bo dzisiaj czytałam opinie bibsa i jednak nie są polecane, mają złe opinie, że niszczą zgryz dzieciom, a w późniejszym etapie odbija się to na wymowie.. A ja z polecenia siostry mojego narzeczonego, która wychwala bibsy kupiłam i spakowałam do torby. Jutro od razu wyciągam ten smoczek i zamieniam na Nuk lub Mam, bo mam też z tej firmy. I właśnie najbardziej polecane są z Lovi, Nuk i Mam.
Wiadomo, jak nie będzie smoczek potrzebny to nie będę dawała, ale u większości dzieci bez smoczka się nie obejdzie 😅
Smoczki zaleca się dopiero po 3 miesiącach żeby nie zaburzać odruchu ssania. I jaki smoczek by to nie był to może wpływać na zgryz i wady wymowy (może - nie musi).

Ja nie mam żadnego.
Znaczy mam dwa, na klatce piersiowej. Dzisiaj praktycznie nie śpię. Młoda prawie bez przerwy wisi na cycu. Mleka mało, bo to siara, więc ciągle ssie. Ale trudno. Noc się kończy, może dziś nas wypuszczą.
 
Dziewczyny, a jakie smoczki maci dla swoich dzieci? Bo dzisiaj czytałam opinie bibsa i jednak nie są polecane, mają złe opinie, że niszczą zgryz dzieciom, a w późniejszym etapie odbija się to na wymowie.. A ja z polecenia siostry mojego narzeczonego, która wychwala bibsy kupiłam i spakowałam do torby. Jutro od razu wyciągam ten smoczek i zamieniam na Nuk lub Mam, bo mam też z tej firmy. I właśnie najbardziej polecane są z Lovi, Nuk i Mam.
Wiadomo, jak nie będzie smoczek potrzebny to nie będę dawała, ale u większości dzieci bez smoczka się nie obejdzie 😅
Przekonaliśmy się dzisiejszej nocy😁
Przy poprzednich nie do końca przespanych zdecydowaliśmy się dać smoka na próbę (ja niechętnie, bo nie znoszę smoczków) i załapało 😳
Pociumkał po jedzeniu i zmianie pieluchy, wypluł i zasnał. I teraz to samo. Ciekawe czy to zasługa smoczka🤔 Ja kupiłam poprostu w aptece, zobaczę w takim razie jeszcze z tych firm, o których @Patii mówi (no trudno, jeśli wszystkim nam to poprawi komfort snu)
 
Cały czas ten alarm co jakiś czas się uruchamia lecz spojrzałam na urządzenie i ono żadnego w tym czasie komunikatu na czerwono nie wysyła. Dziecko ruszało delikatnie rękoma. Ciekawe rzeczy się dzieją.
Kurde to może jest poprostu wada tak jak u mnie w laktatorze. Chyba używany mówiłaś to ciekawe czy osoba od której pożyczyłaś też tak miała - pytałaś?
Kurczę słabo bo nocy nie prześpisz😩
O tym Twoim znalazłam sporo podobnych opinii:
''...sam alarm mógł wybudzić dziecko i spowodować, że zaczęło znowu normalnie oddychać. Przekonaliśmy się, że umieszczenie płytki ze sklejki pod materacykiem, tak jak to jest napisane w instrukcji, poprawiło dokładność monitora.."
 
Dziewczyny, a jakie smoczki maci dla swoich dzieci? Bo dzisiaj czytałam opinie bibsa i jednak nie są polecane, mają złe opinie, że niszczą zgryz dzieciom, a w późniejszym etapie odbija się to na wymowie.. A ja z polecenia siostry mojego narzeczonego, która wychwala bibsy kupiłam i spakowałam do torby. Jutro od razu wyciągam ten smoczek i zamieniam na Nuk lub Mam, bo mam też z tej firmy. I właśnie najbardziej polecane są z Lovi, Nuk i Mam.
Wiadomo, jak nie będzie smoczek potrzebny to nie będę dawała, ale u większości dzieci bez smoczka się nie obejdzie 😅
Ja mam MAM Perfect Start 0-2 m+
MAM 0-6 PERFECT NIGHT - świeci w ciemności
I philips avent 0+
Ale mój nie chce smoczka 😕 nie kumam tego no butle ssie a podobno przy nierozkeconej kp nie dawać bo wtedy się nie rozkręci ale nie wiem na ile z tych mądrości prawda..🤷🏻‍♀️
 
Jak czyścicie dziecku dziasła ja podaje butelkę z przegotowaną wodą po mleku tak z 5 ml i do tego używam BRUSH-BABY Dental Wipes 28 chusteczki higieniczne?
Miałam używać tej Nakładki na palca ale mój wczesniaczek ma taką małą buzię ze nie da rady 🙄
 
reklama
Kurde to może jest poprostu wada tak jak u mnie w laktatorze. Chyba używany mówiłaś to ciekawe czy osoba od której pożyczyłaś też tak miała - pytałaś?
Kurczę słabo bo nocy nie prześpisz😩
O tym Twoim znalazłam sporo podobnych opinii:
''...sam alarm mógł wybudzić dziecko i spowodować, że zaczęło znowu normalnie oddychać. Przekonaliśmy się, że umieszczenie płytki ze sklejki pod materacykiem, tak jak to jest napisane w instrukcji, poprawiło dokładność monitora.."
Kiedyś gdzieś wyczytałam, że nie powinno się używać monitora oddechu po innym dziecku 🤷‍♀️
 
Do góry