reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dużo przybrałam na wadze, mam niedoczynność tarczycy, jest covid i nie wpuszczaja i wypuszczają pacjentek tak co dwa dni, a też przeprowadziłam się i nowy ginekolog nie znal mnie od poczatku ciazy wiec wolal dmuchac na zimne.
Też mam niedoczynność tarczycy, ale nikt nic nie mówił, że to może w czymś przeszkadzać. Oczywiście mam uregulowaną, dobre wyniki.
 
reklama
@Fabryczna jak Ty się dzisiaj czujesz? Mam nadzieję, że czas znośnie płynie.
Mnie w sobotę mega rozbolały plecy a do porodu się nie miało więc oby te pobolewania przyniosły skutek u Ciebie
Od dzisiejszego południa jestem sama na sali. Nudy przeokropne.
A te moje bóle dały nadzieje mojemu lekarzowi (mnie nie, straciłam nadzieje, że samo się zacznie i czekam na przyszły tydzień na wywołanie 😔), mówi że zbada mnie dziś i jeżeli trzeba będzie to jeszcze jutro. Zasugerował, że zbada mnie dość ostro, co może samo z siebie podrażni szyjkę, wytworzy oksytocynę i rozpocznie akcję w nocy.
 
Dużo się mówi o nadwadze macie jakieś patenty na zrzucenie zbędnych kg?
Ja też sporo przytyłam 20 kg najpierw zajadając stres z in vitro a pote ciąża 10 kg😫
Tylko o nie piszcie o karmieniu piersią odpada brak pokarmu, i bieganie też odpada m i łam cc😒.
Tylko zdrowa dieta i ciężki trening z masą własnego ciała 💪
 
Dużo się mówi o nadwadze macie jakieś patenty na zrzucenie zbędnych kg?
Ja też sporo przytyłam 20 kg najpierw zajadając stres z in vitro a pote ciąża 10 kg😫
Tylko o nie piszcie o karmieniu piersią odpada brak pokarmu, i bieganie też odpada m i łam cc😒.
Też się zastanawiam.
Jakieś 7 kg na plus mi zostało.
Przy Córce wyszłam już z szpitala lżejsza, a po 2 tygodniach ważyłam mniej niż przed ciążą.
Teraz inna bajka😭 w dodatku mam ssanie na jedzenie 😳
Powiem, że nie czuje się komfortowo 😔
 
Dużo się mówi o nadwadze macie jakieś patenty na zrzucenie zbędnych kg?
Ja też sporo przytyłam 20 kg najpierw zajadając stres z in vitro a pote ciąża 10 kg😫
Tylko o nie piszcie o karmieniu piersią odpada brak pokarmu, i bieganie też odpada m i łam cc😒.
Sama po sobie wiem, że pomaga jedzenie 5x dziennie w regularnych odstępach czasu ale małych porcji, z dużą ilością błonnika i picie dużo wody. Dla mnie dużo to było 2,5l dziennie, bo generalnie mam problemy z czuciem pragnienia. No i rozkręcić jakoś metabolizm, sprawić żeby serce szybciej biło i ciało się ruszało. Skoro na razie jesteś pocięta to może ruszaj się tak jak potrafisz bez bólu, byle tylko się ruszać? Nie jestem specem, ale to na mnie podziałało przed ciążą kiedy się odchudzałam 😊 później przy napędzonym metaboliźmie mogłam sobie pozwolić na drobne słodycze i wcale nie tyłam.
 
Dużo się mówi o nadwadze macie jakieś patenty na zrzucenie zbędnych kg?
Ja też sporo przytyłam 20 kg najpierw zajadając stres z in vitro a pote ciąża 10 kg😫
Tylko o nie piszcie o karmieniu piersią odpada brak pokarmu, i bieganie też odpada m i łam cc😒.
Na razie to daj sobie czas. Po cesarskim cięciu macica musi wrócić do normy. Jakiekolwiek ćwiczenia dopiero po pół roku najwcześniej, ale to musi Ci lekarz dać sygnał, że możesz. Najlepiej pytać specjalistów, nie nas, bo my możemy Ci " krzywdę" zrobić naszymi radami. A teraz nie przejmuj się nadwagą, to jest najmniej istotne 😉 Dojdziesz do siebie to wtedy będziesz mogła ćwiczyć i stosować dietę.
 
Ostatnia edycja:
Zazdroszczę już dziewczyn

To ile trwał poród?
Naprawdę chyle czoło, bo dziecko bardzo duże ❤️
W nocy odszedł mi czop podbarwiony krwią, od 5:00 - 7:30 miałam skurcze co 10 minut, później ustały i o 12:00 zaczęły mi się skurcze tak co 5 min, o 12:30 z patologii przenieśli mnie na porodówkę, skurcze zaczęły się nasilać dostałam antybiotyk bo miałam gbs dodatni, położna przebiła mi worek owodniowy, skurcze stały się częstsze i silniejsze i o 16:25 urodziłam. W zasadzie to tak 3,5 h bólu. Ciężko było bo chłopak prawie jak miesięczne dziecko🙉🙉, ale dzięki położnej, jej metod wszystko było do przeżycia, największy ból czułam przy wypieraniu główki, później to już chwila.
 
reklama
W nocy odszedł mi czop podbarwiony krwią, od 5:00 - 7:30 miałam skurcze co 10 minut, później ustały i o 12:00 zaczęły mi się skurcze tak co 5 min, o 12:30 z patologii przenieśli mnie na porodówkę, skurcze zaczęły się nasilać dostałam antybiotyk bo miałam gbs dodatni, położna przebiła mi worek owodniowy, skurcze stały się częstsze i silniejsze i o 16:25 urodziłam. W zasadzie to tak 3,5 h bólu. Ciężko było bo chłopak prawie jak miesięczne dziecko🙉🙉, ale dzięki położnej, jej metod wszystko było do przeżycia, największy ból czułam przy wypieraniu główki, później to już chwila.
Pozytywnie zazdroszczę, ja ta końcówkę ma kiepską, zostało 4 dni do cc bez dzisiejszego dnia, tak odliczam już😩😱🙉
Bardzo dokucza mi swędzenie skóry i zgaga, nie mówić o spaniu. Ciągną mi się te dni ostatnie bardzo, jestem rozdrażniona już bym chciała mieć mala przy sobie.
Nie mogę się na niczym skupić.🤷‍♀️
 
Do góry