reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Ja miałam sobotę intensywną w kuchni, to czasu brakowało 😉
Z racji aktualnego obrzydzenia na mięso musiałam pogotować trochę jedzenia, myślałam o obiadach na zapas dla mnie głównie, ale okazuje się, że mojemu mężowi zupełnie nie przeszkadza dieta bezmięsna i już mi połowę zeżarł 😳😳😳
Zrobiłam naleśniki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej z farszem ze szpinaku i fety, jabłecznik kruchy z wiśniami (bez cukru i z mąki pełnoziarnistej), i wielki gar ratatouille. Generalnie wszystko wyszło przepyszne, a ciasto jest takie dobre, że boję się go ruszać.
A z mięsem mam ogromny problem, bo nawet wzięcie do ręki robi mi bunt żołądka, zapach wędlin mnie odrzuca bardzo, a moja córka sobie obsmaża szynkę do tostów i zapach jest taki, że mam chęć przez okno wyskoczyć 🤦‍♀️🤦‍♀️
To Ty masz tak jak ja w 1 trymestrze, tak mnie odrzuciło od mięsa, że nie byłam w stanie go smażyć i patrzeć na niego, nie mówiąc o jedzeniu.. Ja wgl w 1 trymestrze to byłam tak wrażliwa na zapach kuchni, lodówki, że nie byłam w stanie zrobić sobie kanapek.. Jak otwierałam lodówkę to na bezdechu, szybko wyciągnąć to co trzeba i zamykać. Jajecznice kiedyś na kolacje robiłam z maseczka na nosie 😂
 
Macie już poprane i poprasowane ciuszki?
Ja jeszcze 5tygodni do cc, więc chyba za wcześnie?
W Berlinie taka zima dziś się zrobiła, że szok🙈dziś sypie cały czas, a tu to rzadkość😱😱😱😱🙉🙉🙉🙉
Ja mam termin tak jak Ty, ale poprane i poprasowane już mam dawno, od połowy stycznia 😁 I już mam spokój z tym, teraz tylko zostało spakować się, bo za niedługo połowa lutego, a mała może będzie chciała wyjść 2 tyg wcześniej, na początku marca więc muszę być przygotowana 😁
 
No niestety i wśród weterynarzy można się naciąć na takich, którzy na pierwszym miejscu postawią zarobek.

To nie są kwestie z palca wyssane, naprawdę, poczytajcie, bo szkoda potem zwierzaka i emocji jakie wywołuje jego choroba.

Po prostu jeśli czyjś vet sugeruje w pierwszej kolejności leczenie hormonalne, to powinna się zaświecić czerwona lampka i dobrze skonsultować to jeszcze z innym
Oczywiscie to kwestia wyboru i warto przemyśleć za i przeciw obydwu metod. Ja tak wybrałam po zapoznaniu się z obydwoma metodami. Mi akurat weterynarz niczego nie musi narzucać.😊
 
Macie już poprane i poprasowane ciuszki?
Ja jeszcze 5tygodni do cc, więc chyba za wcześnie?
W Berlinie taka zima dziś się zrobiła, że szok🙈dziś sypie cały czas, a tu to rzadkość😱😱😱😱🙉🙉🙉🙉
A gdzie tam!!
Mam część, a jeszcze 3 pralki czekają, plus wełniane ciuszki jeszcze mi przyjdą to będę jeszcze wełenkę prać. Muszę wózek cały wyprać, bo kupowałam używkę (od kumpeli, ale gdzieś tam przybrudzony), plus chciałabym uprać fotelik. Co prawda mam nówkę, ale byłabym spokojniejsza gdyby był w dziecięcym płynie czy proszku wyprany.
Do łóżeczka na razie nic nie piorę, za łóżeczko będzie robić kosz mojżesza przez pierwsze miesiące, a w nocy młoda i tak pewnie będzie z nami spać (specjalnie barierkę do naszego wyrka kupiłam).

Ja też mięso ble, ble i niedobór żelaza, skończyło się kroplówka z zelazem jakis tydzień temu.
Ja bym tylko makarony i sałatki jadła, jak piszesz co gotujesz i pieczesz to ślinka leci😜😜😜😜😜

No wiem, że tak może być, ale jem produkty odzwierzęce, tylko mięso mi źle robi. Chyba mi dieta cukrzycowa na łeb siada. Mam nadzieję, że w wynikach najbliższych mi nie wyjdzie hemoglobina dramatyczna.
PS: przepisami się dzielę jakby co 😁😁
 
Ja już mam poprane i poprasowane dawno, ale musze prześcieradło do łóżeczka jeszcze wyprać i uprasować, i kocyk z poduszką do wózka. Wczoraj ustawiliśmy z mężem monitor oddechu na gotowo.

Ja dziś cierpie na potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego i molestuje męża z tego tytułu. Dodatkowo młoda dziś też ospała, i się trochę martwię,ale może też jej spadek cukru się udziela.
Jakiej firmy kupiliście monitor oddechu? Ja cały czas się zastanawiam czy przenośny czy na stałe?
 
reklama
Macie już poprane i poprasowane ciuszki?
Ja jeszcze 5tygodni do cc, więc chyba za wcześnie?
W Berlinie taka zima dziś się zrobiła, że szok🙈dziś sypie cały czas, a tu to rzadkość😱😱😱😱🙉🙉🙉🙉
Jasne teraz na 100% nie dałabym już rady. Przez to zdrowie ciągle termin nam się zmienia 😕 teraz na 3.03 a miał być 12.03. A a czekam jeszcze na dwa komplety wyprawkowe nie mogłam się oprzeć i kupiłam 😂
 
Do góry