reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Właśnie weterynarz mówiła że małe rasy tak nie chorują dużo na raka ja duże.
Ja o małych nie myślę dla niej, nie wiem co robic w sumie żeby było najlepiej.
Kocham ja jak glupia🙈to psie dziecko 💗
Mąż, córka, rodzice moi wszyscy psiarze jesteśmy. Pies dla nas to 💗💗💗💗

U nas tak samo. Piesek w domu musi być. Bez psa jest cholernie smutno. W nocy się pies przytuli plecki do plecków i tak śpi 😃 zawsze weselej 😃
 
reklama
Właśnie weterynarz mówiła że małe rasy tak nie chorują dużo na raka ja duże.
Ja o małych nie myślę dla niej, nie wiem co robic w sumie żeby było najlepiej.
Kocham ja jak glupia🙈to psie dziecko 💗
Mąż, córka, rodzice moi wszyscy psiarze jesteśmy. Pies dla nas to 💗💗💗💗
Może i mniej, ja to przerabiałam na yorku. Nie polecam. Sterylka i tylko sterylka, żadne hormony. Chyba że ma się hodowle.
 
No właśnie to jest to, że np. w innym kraju imiona pięknie brzmią tj. Sophie, Marie ( czyt. Mari), Rose, Elizabeth, a już po polsku brzmią mało atrakcyjnie jak Zofia, Maria, Róża, Elżbieta - takie stare imiona.
A mi się podobają te stare imiona😁
Moze nie na tyle, żeby je nadać dziecku, ale podobają mi się. Przed decyzją, że będzie Marcelina bardzo poważnie rozważaliśmy Mira 😁

Może i mniej, ja to przerabiałam na yorku. Nie polecam. Sterylka i tylko sterylka, żadne hormony. Chyba że ma się hodowle.
Jestem tego samego zdania. Wszystkie moje zwierzaki są wysterylizowane. Przeszliśmy przez mnóstwo tymczasiaków (nie należę do żadnej organizacji, ale mieszkamy na samym końcu wioski i do nas trafiają zwierzaki wakacyjne/feryjne/urlopowe/nietrafione prezenty gwiazdklwe) i wszystkie też sterylizowaliśmy przed adopcją.
 
Wszedł temat o zwierzętach i na forum cisza 😅 Jak sobota minęła Wam? Jakie plany na niedzielę? 😊
Ja wczoraj to odpoczywałam cały dzień, narzeczony wysprzątał całe mieszkanko i nawet podłogi umył 😍❤️ Popołudniu graliśmy sobie w gry na kompie i laptopie a wieczorem oglądaliśmy Dirty Dancing 2 😁 W czwartek naszła mnie ochota i oglądałam pierwsza część, którą kocham 🥰
A dzisiaj w planach znów odpoczynek 😅 Co jak co ale chce wytrzymać jeszcze 4 tyg by utrzymać małą i nie chce ryzykować.
Jutro ginekolog, więc dziś czas na golenie! 😅 I mój facet zaproponował, że może to zrobić 😮 boje się tego, ale wierzę, że mi krzywdy nie zrobi 😂
 
Wszedł temat o zwierzętach i na forum cisza 😅 Jak sobota minęła Wam? Jakie plany na niedzielę? 😊
Ja wczoraj to odpoczywałam cały dzień, narzeczony wysprzątał całe mieszkanko i nawet podłogi umył 😍❤️ Popołudniu graliśmy sobie w gry na kompie i laptopie a wieczorem oglądaliśmy Dirty Dancing 2 😁 W czwartek naszła mnie ochota i oglądałam pierwsza część, którą kocham 🥰
A dzisiaj w planach znów odpoczynek 😅 Co jak co ale chce wytrzymać jeszcze 4 tyg by utrzymać małą i nie chce ryzykować.
Jutro ginekolog, więc dziś czas na golenie! 😅 I mój facet zaproponował, że może to zrobić 😮 boje się tego, ale wierzę, że mi krzywdy nie zrobi 😂
Na pewno Ci krzywdy nie zrobi😃😉Porządki ogarniam ale w ograniczonych ilosciach, u mnie niedziela to dzień lenistwa 😁i faktycznie jak mój facet jest w domu to tez mam lżej bo jak idzie na 12 godzin pracy to muszę trochę rzeczy ogarnąć bo praktycznie cały dzień go nie ma😅 najgorzej ze na dworze taki lód się zrobił i chodzę jak taki pingwin😂😂
 
Podawanie psom hormonów może zwiększać prawdopodobieństwo powstania chorób, którym sterylizacją możemy zapobiec. To już nie chodzi o sam brak cieczki czy potomstwa, a naprawdę prawdziwe paskudztwa... ropomacicze, rak przydatków, sutka - które szybko z resztą dają przerzuty.


No i dopiero wtedy zostawia się majątek u weterynarza.

Żaden sensowny weterynarz nie zaproponuje w pierwszej kolejności hormonów. Zachęcam żeby zrobić rozeznanie w tym temacie u vetów i coś poczytać
 
Ostatnia edycja:
Wszedł temat o zwierzętach i na forum cisza 😅 Jak sobota minęła Wam? Jakie plany na niedzielę? 😊
Ja wczoraj to odpoczywałam cały dzień, narzeczony wysprzątał całe mieszkanko i nawet podłogi umył 😍❤️ Popołudniu graliśmy sobie w gry na kompie i laptopie a wieczorem oglądaliśmy Dirty Dancing 2 😁 W czwartek naszła mnie ochota i oglądałam pierwsza część, którą kocham 🥰
A dzisiaj w planach znów odpoczynek 😅 Co jak co ale chce wytrzymać jeszcze 4 tyg by utrzymać małą i nie chce ryzykować.
Jutro ginekolog, więc dziś czas na golenie! 😅 I mój facet zaproponował, że może to zrobić 😮 boje się tego, ale wierzę, że mi krzywdy nie zrobi 😂
Ja miałam sobotę intensywną w kuchni, to czasu brakowało 😉
Z racji aktualnego obrzydzenia na mięso musiałam pogotować trochę jedzenia, myślałam o obiadach na zapas dla mnie głównie, ale okazuje się, że mojemu mężowi zupełnie nie przeszkadza dieta bezmięsna i już mi połowę zeżarł 😳😳😳
Zrobiłam naleśniki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej z farszem ze szpinaku i fety, jabłecznik kruchy z wiśniami (bez cukru i z mąki pełnoziarnistej), i wielki gar ratatouille. Generalnie wszystko wyszło przepyszne, a ciasto jest takie dobre, że boję się go ruszać.
A z mięsem mam ogromny problem, bo nawet wzięcie do ręki robi mi bunt żołądka, zapach wędlin mnie odrzuca bardzo, a moja córka sobie obsmaża szynkę do tostów i zapach jest taki, że mam chęć przez okno wyskoczyć 🤦‍♀️🤦‍♀️
 
reklama
Macie już poprane i poprasowane ciuszki?
Ja jeszcze 5tygodni do cc, więc chyba za wcześnie?
W Berlinie taka zima dziś się zrobiła, że szok🙈dziś sypie cały czas, a tu to rzadkość😱😱😱😱🙉🙉🙉🙉
 
Do góry