reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Ja miałam sobotę intensywną w kuchni, to czasu brakowało 😉
Z racji aktualnego obrzydzenia na mięso musiałam pogotować trochę jedzenia, myślałam o obiadach na zapas dla mnie głównie, ale okazuje się, że mojemu mężowi zupełnie nie przeszkadza dieta bezmięsna i już mi połowę zeżarł 😳😳😳
Zrobiłam naleśniki z mąki orkiszowej pełnoziarnistej z farszem ze szpinaku i fety, jabłecznik kruchy z wiśniami (bez cukru i z mąki pełnoziarnistej), i wielki gar ratatouille. Generalnie wszystko wyszło przepyszne, a ciasto jest takie dobre, że boję się go ruszać.
A z mięsem mam ogromny problem, bo nawet wzięcie do ręki robi mi bunt żołądka, zapach wędlin mnie odrzuca bardzo, a moja córka sobie obsmaża szynkę do tostów i zapach jest taki, że mam chęć przez okno wyskoczyć 🤦‍♀️🤦‍♀️
Ja też mięso ble, ble i niedobór żelaza, skończyło się kroplówka z zelazem jakis tydzień temu.
Ja bym tylko makarony i sałatki jadła, jak piszesz co gotujesz i pieczesz to ślinka leci😜😜😜😜😜
 
reklama
Podawanie psom hormonów może zwiększać prawdopodobieństwo powstania chorób, którym sterylizacją możemy zapobiec. To już nie chodzi o sam brak cieczki czy potomstwa, a naprawdę prawdziwe paskudztwa... ropomacicze, rak przydatków, sutka - które szybko z resztą dają przerzuty.


No i dopiero wtedy zostawia się majątek u weterynarza.

Żaden sensowny weterynarz nie zaproponuje w pierwszej kolejności hormonów. Zachęcam żeby zrobić rozeznanie w tym temacie u vetów i coś poczytać

Prawda. Nasz weterynarz tez naciska na to abyśmy naszą jamniczkę wysterlizowali. Mąż chce raz ją dopuścić. Ja bym ją najchętniej już wysterlizowała, bo wiem że po dopuszczeniu mogą właśnie się pojawić dziwne objawy, a drugiego raka u psa i ropomacicza bym nie chciała bo koszty leczenia są makabryczne.
 
No to się biorę od jutra🍼😁za pranie i prasowanie.

Ja już mam poprane i poprasowane dawno, ale musze prześcieradło do łóżeczka jeszcze wyprać i uprasować, i kocyk z poduszką do wózka. Wczoraj ustawiliśmy z mężem monitor oddechu na gotowo.

Ja dziś cierpie na potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego i molestuje męża z tego tytułu. Dodatkowo młoda dziś też ospała, i się trochę martwię,ale może też jej spadek cukru się udziela.
 
Podawanie psom hormonów może zwiększać prawdopodobieństwo powstania chorób, którym sterylizacją możemy zapobiec. To już nie chodzi o sam brak cieczki czy potomstwa, a naprawdę prawdziwe paskudztwa... ropomacicze, rak przydatków, sutka - które szybko z resztą dają przerzuty.


No i dopiero wtedy zostawia się majątek u weterynarza.

Żaden sensowny weterynarz nie zaproponuje w pierwszej kolejności hormonów. Zachęcam żeby zrobić rozeznanie w tym temacie u vetów i coś poczytać
Ok. Rozumiem że tylko Twoje działanie i
Twój weterynarz jest sensowny 👍😊
 
Macie już poprane i poprasowane ciuszki?
Ja jeszcze 5tygodni do cc, więc chyba za wcześnie?
W Berlinie taka zima dziś się zrobiła, że szok🙈dziś sypie cały czas, a tu to rzadkość😱😱😱😱🙉🙉🙉🙉
Ja już też mam rzeczy przygotowane😅musiałam to zrobić bo jakaś zestresowana byłam że czasem szybciej coś się wydarzy i nic nie będzie gotowe 🙈
 
Ja już mam poprane i poprasowane dawno, ale musze prześcieradło do łóżeczka jeszcze wyprać i uprasować, i kocyk z poduszką do wózka. Wczoraj ustawiliśmy z mężem monitor oddechu na gotowo.

Ja dziś cierpie na potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego i molestuje męża z tego tytułu. Dodatkowo młoda dziś też ospała, i się trochę martwię,ale może też jej spadek cukru się udziela.
U mnie znowu wczoraj robione były pączki🙈
 
reklama
Ok. Rozumiem że tylko Twoje działanie i
Twój weterynarz jest sensowny 👍😊
No niestety i wśród weterynarzy można się naciąć na takich, którzy na pierwszym miejscu postawią zarobek.

To nie są kwestie z palca wyssane, naprawdę, poczytajcie, bo szkoda potem zwierzaka i emocji jakie wywołuje jego choroba.

Po prostu jeśli czyjś vet sugeruje w pierwszej kolejności leczenie hormonalne, to powinna się zaświecić czerwona lampka i dobrze skonsultować to jeszcze z innym
 
Do góry