reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2021

Jak mnie brakuje fryzjera, henny brwi i rzęs i regulacji brwi, nie mówię o paznokciach chociaż trochę delikatny manicure. U nas od 20.12 wszystko zamknięte a kosmetyczki od pazdzernika🤷‍♀️🙉😱
Po porodzie jak nie otworzą przed czekanie mnie renowacja calosciowa🤣🤣🤣🤣Marze żeby jechać w ogóle do Polski😜
 
reklama
Właśnie ja akurat tę lewatywę bardzo przeżywam . Od zawsze mam problemy z wypróżnieniem i chodzę raz na tydzień na kibelek , tak mam , chyba genetycznie ;) . Teraz w ciąży jest bez zmian . Przy okresach to mam przez to taki skręt kiszek ,ze prawie umieram . To moja pierwsza ciąża i boje się ,ze jak się zacznie poród to dopiero będę miała ból jelit i się przekręcę ! 😬😬😬
Kupiłam lewatywę żeby zrobić sobie w domu jak się zacznie poród ale mam obawy jak to będzie , czy z kibelka będę mogła zejść 🙈 Któraś tez chce sobie zrobić w domu ? I oczywiście wszystkie sposoby na lepsze wypróżnienie mam za sobą i bez zmian 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Pytałam ostatnio moją położną o lewatywę, powiedziała, że jeżeli będę chciała to lepiej, żebym to zostawiła jej, bo albo wykona tzw. krótką lewatywę (oczyszczenie tylko ostatniej części jelit) dla mojego komfortu, albo jeżeli będzie trzeba to wykona lewatywę długą/głęboką (oczyszczenie całości), która pozytywnie wpływa też na rozwieranie się szyjki.
Przyznam, że te krótkie miałam robione już nieraz i to nie takie straszne, bo da się spokojnie dotrzeć do toalety, żeby wypuścić z siebie tą płukankę no i nikt nie widzi tego co wychodzi, bo ginie to w toalecie 😉
I dobra rada dla tych, które się zdecydują-pokręcenie biodrami po wprowadzeniu płukanki i przytrzymanie jejn a chwilę w sobie poprawia efektywność całości zabiegu 😜
 
A dlaczego farba ma się nie przyjąć? U mnie nie było żadnego problemu ani jak robiłam sama w domu a u fryzjera tym bardziej. A Ty miałaś z tym jakiś problem?
Bo mój mąż ma wymówkę żeby tego mi nie robić 🤦‍♀️ nie mam teraz sił by siedzieć 2 godziny na fotelu fryzjerskim gdzieś w salonie, a mam męża fryzjera w domu który zrobi wszystko aby nie nałożyć mi farby lub mnie obciąć. Jak to mówią - szewc bez butów chodzi.
 
Nie robimy pokoju dla małej, bo liczę, że 3 lata to będzie z nami, a potem opcje są dwie - nasza nastolatka pójdzie na studia i zwolni pokój, to będzie dla małej, albo u nas w sypialni zrobimy duży pokój dla dwóch młodszych a my się przeniesiemy do malutkiego pokoju. We wrześniu robiliśmy remont, żeby Dobrusię od nas wyprowadzić, jeden pokój dzieliliśmy na 2, ale był długi, z dwoma oknami i dwoma kaloryferami, nasza sypialnia jest kwadratowa więc ciężko byłoby podzielić 🤷‍♀️ choć i tak o tym myślę.
My to samo. Mały łóżeczko u nas, później chyba damy duży pokój dzieciakom a sami do małego.
Dziewczynka i chłopiec to juz nie taka prosta sprawa🤔😉
 
Pytałam ostatnio moją położną o lewatywę, powiedziała, że jeżeli będę chciała to lepiej, żebym to zostawiła jej, bo albo wykona tzw. krótką lewatywę (oczyszczenie tylko ostatniej części jelit) dla mojego komfortu, albo jeżeli będzie trzeba to wykona lewatywę długą/głęboką (oczyszczenie całości), która pozytywnie wpływa też na rozwieranie się szyjki.
Przyznam, że te krótkie miałam robione już nieraz i to nie takie straszne, bo da się spokojnie dotrzeć do toalety, żeby wypuścić z siebie tą płukankę no i nikt nie widzi tego co wychodzi, bo ginie to w toalecie 😉
I dobra rada dla tych, które się zdecydują-pokręcenie biodrami po wprowadzeniu płukanki i przytrzymanie jejn a chwilę w sobie poprawia efektywność całości zabiegu 😜
Ja zdecydowałam się na lewatywę przy 1ym porodzie. I tak jak mówisz, Położna poradziła chwilę wytrzymać. Czułam się ok i bardziej komfortowo.
Ale to wiadomo-ile kobiet tyle opinii
 
Bo mój mąż ma wymówkę żeby tego mi nie robić 🤦‍♀️ nie mam teraz sił by siedzieć 2 godziny na fotelu fryzjerskim gdzieś w salonie, a mam męża fryzjera w domu który zrobi wszystko aby nie nałożyć mi farby lub mnie obciąć. Jak to mówią - szewc bez butów chodzi.
A to już wszystko rozumiem, ale sprytnie to wymyślił 😃😉
 
Pytałam ostatnio moją położną o lewatywę, powiedziała, że jeżeli będę chciała to lepiej, żebym to zostawiła jej, bo albo wykona tzw. krótką lewatywę (oczyszczenie tylko ostatniej części jelit) dla mojego komfortu, albo jeżeli będzie trzeba to wykona lewatywę długą/głęboką (oczyszczenie całości), która pozytywnie wpływa też na rozwieranie się szyjki.
Przyznam, że te krótkie miałam robione już nieraz i to nie takie straszne, bo da się spokojnie dotrzeć do toalety, żeby wypuścić z siebie tą płukankę no i nikt nie widzi tego co wychodzi, bo ginie to w toalecie 😉
I dobra rada dla tych, które się zdecydują-pokręcenie biodrami po wprowadzeniu płukanki i przytrzymanie jejn a chwilę w sobie poprawia efektywność całości zabiegu 😜
Dlatego w szpitalu jeśliby zalecali i miałoby to w czymś pomoc to ok. Tam mogę mieć bo to faktycznie nic strasznego ale sama.w.domu sobie nie zrobie😉
 
O kosmetyczka 😊najbardziej u kosmetyczki uwielbiam mikrodermabrazje dla mnie to zabieg działający cuda 😉 i regulacje brwi woskiem bo nie nawidzę tego robić pesetą😅ale to przed ciążą, teraz nie chodzę chociaż mi mowila ze są fajne zabiegi na twarz dla ciężarnych ale mój synuś sprawił, że mam taką piękna cerę jak nigdy😃 za to w przyszłym tygodniu idę do fryzjera, żeby się dziecko nie wystraszyło matki z siwymi włosami hahaha😉
Dużo kobiet lubi ten zabieg, jest naprawdę fajny 😉 Co do regulacji brwi, to zawsze zachęcam moje klientki do regulacji woskiem, szczególnie jak mają naprawdę gęste i są dosyć zarośnięte 😅 Po pierwsze za jednym razem usunie się więcej włosków i będzie to mniejszy ból niż każdy jeden włosek pojedynczo, a po drugie dłużej będą odrastać 😁 Moja mała też sprawiła, że moja cera jest jak sprzed 3 lat temu, czyli jak pupką niemowlęcia 😍 od zawsze miałam super cerę, ale 3 lata temu po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego zachorowałam na niedoczynność tarczycy i od tamtej pory miałam cholerne problemy z cerą, ciągle mi coś wyskakiwało, dramat..
 
reklama
Do góry