reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
A teraz takie pytanko, ile przytyłyście od początku ciąży ?
Ja schudłam w 1 trymestrze 6kg, a zaczęłam przybierać na wadze dopiero pod koniec 2 trymestru i jak na razie mam tylko 3,5-4 kg na plusie z czego mała będzie zaraz ważyć 2 kg, plus wody płodowe itp. także ja nic nie przytyłam 😁 wydaje mi się, że wyjdę na zero, że przybiorę na wadze do wagi sprzed ciąży, a jak urodzę to i tak będę te 6 kg na minusie 😁
 
No ja też mam nadzieję, że trafię na fajny team w szpitalu i będę czuła się dobrze 🙂 No są różne opinie, jedni mówią, że można już wcześniej, ale nam położna mówiła w szkole rodzenia, że miesiąc przed terminem wystarczy, ale musi być systematyczność i codziennie wykonywać taki masaż przez 10 minut. Techniki zobacz sobie na internecie 😊 Ogół ie polecam położna Joannę Mróz, ma kanał na YouTubie i tam prowadzi szkole rodzenia, zobaczyłam wszystkie jej filmiki od początku i jest świetna, kochana i aż chciałabym z nią rodzic 🥰 a przede wszystkim podaje baaaardzo dużo ważnych informacji, polecam zobaczyć od początku, od najstarszego filmiku 😊
Ja oglądałam szkołę rodzenia Joanny Mróz i mnie ta kobieta irytowała, że musiałam przestać🙈. Wolałam oglądać na bebiprogram. Z Joanną Mróz to mi się joga podoba, fajnie się ćwiczy 😉
 
Tylko 1 tydzień przed terminem z miesiączki. W rozpoczętym 39 tc będę mieć cc. Lekarz powiedział, że tak lepiej dla dziecka. Gdyby cc była wcześniej to mogłaby zajść konieczność podłączenia małej do jakiejś aparatury, a lekarz nie chce wydłużać mojego pobytu w szpitalu. Dla dobra małej będzie to 39 tc
34tc i 7 kg ale do końca jeszcze z 3kg powinnam złapać bo norma
 
Pani doktor powiedziała, że z wizytami w toalecie mam się ograniczać do minimum żebym za bardzo nie chodziła, ale kurde mi się siku chce praktycznie co pół godziny, nie wiem jak ja to uczynię że nie pójdę haha. Nie moge siadać, a to też problem bo od kręgosłupa drętwieją mi nogi i musze siedzieć. Nie mogę też brać ciepłych kąpieli tylko takie bardziej chłodniejsze. Pani doktor powiedziała, że najlepiej by było jakby mój mąż nosił mnie do wanny. Czy to nie za dużo ograniczeń? Przyrzekłam sobie podobnie jak Mary2094 że jak dojdę do 36 tygodnia to też będę chciała już urodzić, bo w tym trybie życia to ja nie wytrzymam. Powiedziałam o tym Pani doktor i ona stwierdziła, że to byłby już dobry moment na poród i że jak się zacznie to już nie będą zatrzymywać. Ciekawe ile mała będzie ważyć...
nie mogę też się stresować, mam być oazą spokoju. Ruszać się za bardzo na łóżku też nie moge. O seksie już nie wspomnę 😂😂😂 bo jakbyśmy zaczęli to odrazu porodówka (oj ciężko będzie wytrzymać bez seksu) tak wiem jestem szczera do bólu haha

a co do Netflixa to polecam: Dynastie, Good girls i polecam również Selling sunset
A z filmów to: 50 twarzy Greya (wszystkie części ) ale teraz nie ma na Netflixie
Nie martw się jesteś młoda, na seks jeszcze sporo życia Ci zostało 😂😂😂
 
Ja 34 tydzień i plus 11 kg :) ale przez cała ciąże czuje się rewelacyjnie i gdyby nie rosnący brzuch i potwierdzenie usg to mogłabym śmiało powiedzieć ,ze jakbym nie była w ciąży . Zero objawów ! No chyba ,ze przy końcówce będzie inaczej albo poród mi da popalić za to ! Troszkę się zaczynam już bać 😬
 
Tak jak u mnie, lekarz na chwile obecna nic nie stwierdził, ponoć mogę rodzić naturalnie,a pewnie wyjdzie w praniu jak pojadę na porodówkę jak obecnie jest mała ułożona. Powinnam mieć cesarkę z powodu stwierdzonego x lat temu kregozmyku tylko uwaga - żaden neurolog nie chce mnie obecnie leczyć bo jestem w ciąży i dopiero po ciąży cokolwiek mogą zrobić 🤷‍♀️ tak więc ten poród to rosyjska ruletka. A rodzić będę w Bydgoszczy w szpitalu miejskim.
U mnie tez nie wiadomo a za 5tygodni poród 🙂ale nastawiam się na naturalny 🙂
 
A teraz takie pytanko, ile przytyłyście od początku ciąży ?
6 kg, ale było 9, przez dietkę cukrzycową 3 kg w dól.
Ja 6kg póki co, ale jeszcze 1,5miesiaca chyba największego przytycia przed nami.
Z 1 córka 12kg cała ciążę.
Także nic nie trzyma się kupy bo 1 ciąża 15lat temu🤣🤣🤣wydawałoby się ze będzie na odwrót.
Hmm, pierwsza ciąża 26, druga 18, trzecia na razie 6, także ten 🤣🤣
 
reklama
Do góry