reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Trzymam za Ciebie kciuki, poleżymy razem :-) Ja bym chciała coś mega dobrego obejrzeć na netflixie bo mam wrażenie że nic ostatnio ciekawego nie moge znaleźć. A jeżeli chodzi wlasnie o Twoje leżenie, to co możesz a czego nie?
Pani doktor powiedziała, że z wizytami w toalecie mam się ograniczać do minimum żebym za bardzo nie chodziła, ale kurde mi się siku chce praktycznie co pół godziny, nie wiem jak ja to uczynię że nie pójdę haha. Nie moge siadać, a to też problem bo od kręgosłupa drętwieją mi nogi i musze siedzieć. Nie mogę też brać ciepłych kąpieli tylko takie bardziej chłodniejsze. Pani doktor powiedziała, że najlepiej by było jakby mój mąż nosił mnie do wanny. Czy to nie za dużo ograniczeń? Przyrzekłam sobie podobnie jak Mary2094 że jak dojdę do 36 tygodnia to też będę chciała już urodzić, bo w tym trybie życia to ja nie wytrzymam. Powiedziałam o tym Pani doktor i ona stwierdziła, że to byłby już dobry moment na poród i że jak się zacznie to już nie będą zatrzymywać. Ciekawe ile mała będzie ważyć...
nie mogę też się stresować, mam być oazą spokoju. Ruszać się za bardzo na łóżku też nie moge. O seksie już nie wspomnę 😂😂😂 bo jakbyśmy zaczęli to odrazu porodówka (oj ciężko będzie wytrzymać bez seksu) tak wiem jestem szczera do bólu haha

a co do Netflixa to polecam: Dynastie, Good girls i polecam również Selling sunset
A z filmów to: 50 twarzy Greya (wszystkie części ) ale teraz nie ma na Netflixie
 
reklama
Ja 6kg póki co, ale jeszcze 1,5miesiaca chyba największego przytycia przed nami.
Z 1 córka 12kg cała ciążę.
Także nic nie trzyma się kupy bo 1 ciąża 15lat temu🤣🤣🤣wydawałoby się ze będzie na odwrót.
 
A teraz takie pytanko, ile przytyłyście od początku ciąży ?
18 kg 34 tc jestem załamana bo wyglądam jak wieloryb a już i tak miałam nadwagę🥶 i tak się cieszę że nie mam cukrzycy, nadciśnienia itp ale może wszystko przedemna. Kiedyś udało mi się schudnąć ponad 30 kg więc teraz też wierzę że się uda ale zacznę dopiero jak odstawie karmienie piersią chyba że nie będę mogła odrazu 🙄. Nie ma wyjścia i zaznaczę od początku mam dietetyka i się stosuje ale co zrobić 🤷🏻‍♀️. Mój gin jest załamany na ostatniej wizycie powiedziała że już mi nie wolno przytyć zapytałam się jak??? No i zapadła cisza 😱 odp proszę się jakoś postarać.
 
18 kg 34 tc jestem załamana bo wyglądam jak wieloryb a już i tak miałam nadwagę🥶 i tak się cieszę że nie mam cukrzycy, nadciśnienia itp ale może wszystko przedemna. Kiedyś udało mi się schudnąć ponad 30 kg więc teraz też wierzę że się uda ale zacznę dopiero jak odstawie karmienie piersią chyba że nie będę mogła odrazu 🙄. Nie ma wyjścia i zaznaczę od początku mam dietetyka i się stosuje ale co zrobić 🤷🏻‍♀️. Mój gin jest załamany na ostatniej wizycie powiedziała że już mi nie wolno przytyć zapytałam się jak??? No i zapadła cisza 😱 odp proszę się jakoś postarać.
A dodam że u mnie było jeszcze o tyle słabo że pierwszy trymestr wogole nie wymiotowałam w drugim może dwa razy. No i ja jestem po IVF, zastrzykach, podtrzymaniu itd więc nie wiem czy jest co porównywać ale po hormonach to się naprawdę duuuużo tyję. W I trynestrze łykałam 9 tabl dziennie/ 9 dopochwowa i zastrzyki 2 w brzuch i tak codziennie. Ale warto było czekamy właśnie na nasze szczęście 😂😂😂
 
A dodam że u mnie było jeszcze o tyle słabo że pierwszy trymestr wogole nie wymiotowałam w drugim może dwa razy. No i ja jestem po IVF, zastrzykach, podtrzymaniu itd więc nie wiem czy jest co porównywać ale po hormonach to się naprawdę duuuużo tyję. W I trynestrze łykałam 9 tabl dziennie/ 9 dopochwowa i zastrzyki 2 w brzuch i tak codziennie. Ale warto było czekamy właśnie na nasze szczęście 😂😂😂
U mnie hormony, zastrzyki, stymulacje, tabletki, wogole nie miały wpływu na moją wagę, wręcz najlepiej kazaliby mi jeszcze przytyć 😬 tylko nie powiedzieli jak 😉za to w ciąży 10 kilo 😃
 
reklama
Dla mnie to też pierwszy poród 🥴 i im bliżej tym więcej myśli mi się kłębi w głowie 😬 a co do słuchania położnej, to zrobię co sechce byle trafiła się miła babka, a nie terminator 😳 bo wiem ze jeszcze sporo takich 😳 czyli masaż krocza wczesniej nie ma sensu?
No ja też mam nadzieję, że trafię na fajny team w szpitalu i będę czuła się dobrze 🙂 No są różne opinie, jedni mówią, że można już wcześniej, ale nam położna mówiła w szkole rodzenia, że miesiąc przed terminem wystarczy, ale musi być systematyczność i codziennie wykonywać taki masaż przez 10 minut. Techniki zobacz sobie na internecie 😊 Ogół ie polecam położna Joannę Mróz, ma kanał na YouTubie i tam prowadzi szkole rodzenia, zobaczyłam wszystkie jej filmiki od początku i jest świetna, kochana i aż chciałabym z nią rodzic 🥰 a przede wszystkim podaje baaaardzo dużo ważnych informacji, polecam zobaczyć od początku, od najstarszego filmiku 😊
 
Do góry