reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Byłam dzisiaj na dodatkowej wizycie z tym moim zapaleniem i pani od razu sprawdziła co z małą a ona waży już 2426 gram🙂 tyle gram szczęścia 😍mamy 34 tydzień 🙂
Wow gratulacje 😁 u mojego Stasia podejrzenie hipotrofi było 31 tyc 1400 g niestety troszkę brzuszek i nóżki za małe a zobaczymy teraz w piatek może będą lepsze wieści. Mam nadzieję 🤔
 
reklama
Ja też biorę całą paczkę, jak będzie brakować, to zawsze teściu może mi podrzucić, bo pracuje w szpitalu jako informatyk, więc nie będę zupełnie sama te 3 dni 😁 A krem do pupy obowiązkowo biorę.
Ja w sumie nad właśnie kremami pieluchami jeszcze się nie zastanawiałam 😜chyba czas zacząć. Ale myślę że z ilością nie ma co przesadzać nie zamykają nas pod klucz, zawsze ktoś może nam podrzucić jak czegoś zabraknie 🙂
 
Ja biore okolo 40 pieluszek i krem tez. Wlasnie spakowalam torbe. No prawie, bo pare rzeczy musze dorzucic, ale juz sie zmeczylam 😂
Ja tez mam juz mnostwo seriali za soba 😊 netflix to dla niektorych zloooo a dla mnie wybawienie hahahaha 😂 ogladalam Bridgertonow i fajnie sie ogladalo.
 
Pomóżcie.. Ile pieluszek zabieracie do szpitala? Pamiętam tylko, że krem do pupy pożyczałam od sąsiadek na sali bo nie wiedziałam, że noworodek może być już odparzony w drugiej dobie😳 A panie z personelu olewka 😠

Spakowałam pakę pieluch, i krem na odparzenia.
Wow gratulacje 😁 u mojego Stasia podejrzenie hipotrofi było 31 tyc 1400 g niestety troszkę brzuszek i nóżki za małe a zobaczymy teraz w piatek może będą lepsze wieści. Mam nadzieję 🤔

Kochana trzymam kciuki by w piątek były same dobre wieści :-)
 
Ja biore okolo 40 pieluszek i krem tez. Wlasnie spakowalam torbe. No prawie, bo pare rzeczy musze dorzucic, ale juz sie zmeczylam 😂
Ja tez mam juz mnostwo seriali za soba 😊 netflix to dla niektorych zloooo a dla mnie wybawienie hahahaha 😂 ogladalam Bridgertonow i fajnie sie ogladalo.

Wszyscy właśnie polecają Bridgertonow, ale widzę że serial utrzymany w tonie jakiegoś średniowiecza więc pewnie będzie mnie irytować.
 
Jak ja Wam zazdroszczę ja się czuję okropnie 😕. 33+4 utyłam 20 kg, stopy puchną, ostroga na piętach, boli kręgosłup, zgaga nieustająca i paniczny strach przed porodem SN🥶. Czytam, oglądam może jak będę bardziej świadoma to mi przejdzie ten strach.
Najbardziej boli mnie ta waga mimo jadłospisu od dietetyka ciągle tyję....a lekarz żeby już nie tyć tylko jak to zrobić 🤷🏻‍♀️???
A pijesz wystarczająco wody? U mnie często za szybkie przyrosty spowodowane były zatrzymywaniem wody przez to, że za mało piłam (piję 3,5-4 litry, i to tak na luzie). Inna sprawa to też hormony szaleją... a dietę masz zmodyfikowaną pod aktualną wagę i trymestr? Tak przykładowo naczytałam się, że w cukrzycy ciążowej w moim przypadku powinnam jeść 1800 kcal, a okazało się po otrzymaniu diety od dietetyczki, że 2200, i to mi się sprawdziło, bo miałam skoki cukru i ciała ketonowe w moczu, bo za mało jadłam.
Tez troche zazdroszcze 🤪 to moja druga ciaza i obydwie niestety w wiekszosci lezace, z mnostwem dolegliwosci, moze przez chwile czulam ten stan blogoslawiony, reszta czasu to strach, bo ciagle cos dolega, jakies bole, jakies nieprawidlowosci... Teraz koncowka juz w ogole, sil nie mam na nic, przejde sie z pokoju do pokoju i juz musze sie klasc, bo czuje ze zaraz fikne, spac w nocy nie moge, migreny wracaja, problemy z zaparciami, itd itp, moglabym wymieniac i wymieniac 😔
I tez sie boje porodu. Puerwszy mialam planowana cc, tersz chce sn, ale coraz bardziej panikuje i strach mnie oblewa.... Jakies rady? Pozdrawiam i milego dnia.
A i mialam jeszcze zapytac, bo jestem z Wami od niedawna, planujecie moze jakas grupe na fb? Nie ukrywam, ze tam lepiej jakos byc na biezaco😉 od poprzedniej ciazy jestem w grupie z dziewczynami juz 5 lat i codziennie zakladamy sobie nowy dzien wlasnie na dyskusje. Fajna sprawa, 😉😊
My też mamy grupę zamkniętą na fb z dziewczynami z września 2017 😊
Pomóżcie.. Ile pieluszek zabieracie do szpitala? Pamiętam tylko, że krem do pupy pożyczałam od sąsiadek na sali bo nie wiedziałam, że noworodek może być już odparzony w drugiej dobie😳 A panie z personelu olewka 😠
Sama się zastanawiam. Ja kupuję Bambiboo lub inne ekologiczne i zastanawiam się, czy wziąć paczkę czy dwie. Tylko wiesz, tu pieluchy, tu podkłady poporodowe, tu chusteczki, a to wszystko cholernie dużo miejsca zajmuje. Nie będę miała komfortu, że ktoś mi coś podrzuci, bo mąż z dziewczynami w domu, a ja prawie 70km od domu będę rodzić więc muszę dobrze przemyśleć torbę...
 
A pijesz wystarczająco wody? U mnie często za szybkie przyrosty spowodowane były zatrzymywaniem wody przez to, że za mało piłam (piję 3,5-4 litry, i to tak na luzie). Inna sprawa to też hormony szaleją... a dietę masz zmodyfikowaną pod aktualną wagę i trymestr? Tak przykładowo naczytałam się, że w cukrzycy ciążowej w moim przypadku powinnam jeść 1800 kcal, a okazało się po otrzymaniu diety od dietetyczki, że 2200, i to mi się sprawdziło, bo miałam skoki cukru i ciała ketonowe w moczu, bo za mało jadłam.

My też mamy grupę zamkniętą na fb z dziewczynami z września 2017 😊

Sama się zastanawiam. Ja kupuję Bambiboo lub inne ekologiczne i zastanawiam się, czy wziąć paczkę czy dwie. Tylko wiesz, tu pieluchy, tu podkłady poporodowe, tu chusteczki, a to wszystko cholernie dużo miejsca zajmuje. Nie będę miała komfortu, że ktoś mi coś podrzuci, bo mąż z dziewczynami w domu, a ja prawie 70km od domu będę rodzić więc muszę dobrze przemyśleć torbę...
Mam ustawiona dietę co 2-3 tyg nową rozpiskę tylko 2000 kcal. Wodę pije 2,5 l. Po IVF przytylam z 10 kg i pomimo że już nie biorę zastrzyków i hormonów od tamtej pory waga rośnie. Ale wierzę że znowu uda mi się zrzucić 5 lat temu zrzuciłam 40 kg więc teraz liczę że też mi się uda aczkolwiek dietetyczką mówi że będzie ciężko po ciąży mam się nastawiać na 2 lata i możemy rozpocząć dopiero po karmieniu piersią nie wcześniej 😔 ale trudno wszystko dla.kojej dzidzi za długo już czekamy to będzie moje 4 dzieciątko ale pierwszy poród - cieszymy się nie samowicie😂🤣
 
Dokładnie,staramy się myśleć pozytywnie. Tylko jak tu myśleć pozytywnie jak wstajesz rano i np zaczyna Cie męczyć grzybica. 🙈 jutro będę się kontaktować z ginekologiem i poproszę o coś bo idzie zwariować. A jeżeli chodzi o netflixa to sobie odpalę tą pozycję o dzieciątkach.
kurcze ja też się obudziłam z chyba grzybicą ? ale w jamie ustnej? Nigdy czegoś takiego nie miałam ! Piecze gardło i mam takie białe naloty jakby kożuch mleka po obu stronach wnętrza policzków, do tego gardło piecze i trudno jest przełykać. Spróbuje się dodzwonić do lekarza rodzinnego ale u nas to dzień wiszenia na telefonie, a tak to płuczę gardło szałwią, rumiankiem, wodą utlenioną. To u mnie właśnie tak jest tą ciążą przez kilka dni myślę ale super się czuje, ciąża, szał, a potem takie coś właśnie się przytrafia. I gdyby to o mnie chodziło to miałabym w dupie ale zaraz człowiek myśli czy to nie groźne dla dziecka i szał ciąży minął... Pomimo dobrych chęci.
 
reklama
kurcze ja też się obudziłam z chyba grzybicą ? ale w jamie ustnej? Nigdy czegoś takiego nie miałam ! Piecze gardło i mam takie białe naloty jakby kożuch mleka po obu stronach wnętrza policzków, do tego gardło piecze i trudno jest przełykać. Spróbuje się dodzwonić do lekarza rodzinnego ale u nas to dzień wiszenia na telefonie, a tak to płuczę gardło szałwią, rumiankiem, wodą utlenioną. To u mnie właśnie tak jest tą ciążą przez kilka dni myślę ale super się czuje, ciąża, szał, a potem takie coś właśnie się przytrafia. I gdyby to o mnie chodziło to miałabym w dupie ale zaraz człowiek myśli czy to nie groźne dla dziecka i szał ciąży minął... Pomimo dobrych chęci.
Podejrzewam, że masz na policzkach afty... Właśnie tak się charakteryzują, że są takie białe naloty. Ja niestety mam w sobie tego wirusa tych aft i przed ciąża miałam bardzo często. Boli to cholernie przy mówieniu i jedzeniu. Ale teraz wiem, że to od niedoborów jakichś witamin, bo odkąd jestem w ciąży i się suplementuję to nie miałam ani jednej afty 😊 A wcześniej to raz na miesiąc lub dwa zawsze były...
 
Do góry