reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Cześć, witaj wśród nas, z kokonem nie pomogę, nie używam (miałam ale się nie sprawdził).

Laski, znacie jakiś cichy inhalator? Najlepiej kolorowy. Dwa lata temu kupiłam cokolwiek bo wychodziłyśmy ze szpitala i potrzebny był na już, a teraz Dobrusia się boi bo głośny, a chyba ma początki zapalenia oskrzeli.
Hej ja mam philips avent jest naprawdę cichy.
 
A pijesz wystarczająco wody? U mnie często za szybkie przyrosty spowodowane były zatrzymywaniem wody przez to, że za mało piłam (piję 3,5-4 litry, i to tak na luzie). Inna sprawa to też hormony szaleją... a dietę masz zmodyfikowaną pod aktualną wagę i trymestr? Tak przykładowo naczytałam się, że w cukrzycy ciążowej w moim przypadku powinnam jeść 1800 kcal, a okazało się po otrzymaniu diety od dietetyczki, że 2200, i to mi się sprawdziło, bo miałam skoki cukru i ciała ketonowe w moczu, bo za mało jadłam.

My też mamy grupę zamkniętą na fb z dziewczynami z września 2017 😊

Sama się zastanawiam. Ja kupuję Bambiboo lub inne ekologiczne i zastanawiam się, czy wziąć paczkę czy dwie. Tylko wiesz, tu pieluchy, tu podkłady poporodowe, tu chusteczki, a to wszystko cholernie dużo miejsca zajmuje. Nie będę miała komfortu, że ktoś mi coś podrzuci, bo mąż z dziewczynami w domu, a ja prawie 70km od domu będę rodzić więc muszę dobrze przemyśleć torbę...

Sprawdz czy w szpitalu nie dają pieluszek, wtedy będziesz mogła trochę mieszać - swoje ze szpitalnymi. Przy moim pierwszym porodzie w szpitalu były i pieluszki i mokre chusteczki, dużo mam też wychodząc że szpitala zostawiało te pieluszki, które wzięły ze sobą i ich nie wykorzystały. Zadzwoń może do szpitala i zapytaj, a jak nie to bierz duża walizkę i będziesz mieć spokój.

Mam ustawiona dietę co 2-3 tyg nową rozpiskę tylko 2000 kcal. Wodę pije 2,5 l. Po IVF przytylam z 10 kg i pomimo że już nie biorę zastrzyków i hormonów od tamtej pory waga rośnie. Ale wierzę że znowu uda mi się zrzucić 5 lat temu zrzuciłam 40 kg więc teraz liczę że też mi się uda aczkolwiek dietetyczką mówi że będzie ciężko po ciąży mam się nastawiać na 2 lata i możemy rozpocząć dopiero po karmieniu piersią nie wcześniej 😔 ale trudno wszystko dla.kojej dzidzi za długo już czekamy to będzie moje 4 dzieciątko ale pierwszy poród - cieszymy się nie samowicie😂🤣

Moje pierwsze dziecko jest z ivf, po zastrzykach przytyłam 6-7 kg a po roku karmienia piersią miałam mniej niż przed stymulacja, tak więc tym się nie przejmuj. Organizm się sam wyreguluje.
Dużo przeszłaś, czas teraz czekać na maluszka a cała reszta nie jest taka ważna!
 
kurcze ja też się obudziłam z chyba grzybicą ? ale w jamie ustnej? Nigdy czegoś takiego nie miałam ! Piecze gardło i mam takie białe naloty jakby kożuch mleka po obu stronach wnętrza policzków, do tego gardło piecze i trudno jest przełykać. Spróbuje się dodzwonić do lekarza rodzinnego ale u nas to dzień wiszenia na telefonie, a tak to płuczę gardło szałwią, rumiankiem, wodą utlenioną. To u mnie właśnie tak jest tą ciążą przez kilka dni myślę ale super się czuje, ciąża, szał, a potem takie coś właśnie się przytrafia. I gdyby to o mnie chodziło to miałabym w dupie ale zaraz człowiek myśli czy to nie groźne dla dziecka i szał ciąży minął... Pomimo dobrych chęci.
Też obstawiam, że to afty 😉 grzybica przewodu pokarmowego i ust zdarza się z raczej znanego nam powodu, np. przy przyjmowaniu mocnych antybiotyków. Do tego przy grzybicy nalot ze śluzówki daje się zdjąć patyczkiem/wacikiem, a oddech często robi się przykry.
Na afty w ciąży stosowałam dezaftan i psikałam hascoseptem (zalecenie lekarza rodzinnego) 😉 szybko minęły.
 
Ja biore okolo 40 pieluszek i krem tez. Wlasnie spakowalam torbe. No prawie, bo pare rzeczy musze dorzucic, ale juz sie zmeczylam 😂
Ja tez mam juz mnostwo seriali za soba 😊 netflix to dla niektorych zloooo a dla mnie wybawienie hahahaha 😂 ogladalam Bridgertonow i fajnie sie ogladalo.
Dla mnie Netflix to też wybawienie zwłaszcza teraz kiedy będę musiała leżeć w łóżku do marca
 
reklama
Do góry