reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Też mam. Dziś mega twardnienia🙈leżę, chyba stres po wczorajszej rozmowie o porodzie. Biorę magnez i buskopan.
Bo tu nie ma nospy.
Jak leżę to ok, nie lubię tak bez czynnie lezec😩ale co zrobić i mnie dopiero jutro równe 31tc.jestem z termin 25.03.
Jak.ktos ma termin na początek marca to jednak ogromną różnica że mną. Ja w ciąży w córka starsza miałam termin 4.03 a poród 16.02
Nadja_n toś mnie teraz nastraszyła😬😉😁
Córkę urodziłam 13 lutego, dzień po terminie, w 40 tc.
Oby Mały tak się nie spieszył🙏
 
reklama
Nadja_n toś mnie teraz nastraszyła😬😉😁
Córkę urodziłam 13 lutego, dzień po terminie, w 40 tc.
Oby Mały tak się nie spieszył🙏
Ja urodziłam corke pierwsza w 37plus 6 po 3 dniach odstawienia, fenoterol, wtedy to dawali na twardnienia, a ja chciałam już urodzić i biegałam po galerii bo tak miałam dość cholestazy ciążowej i świądu.
W 37plus 0 dziecko już nie jest wcześniaki em, moja urodzona w 37plus 6 ważyła 3320gr także nie mało jak na 2 tyg przed terminem.
 
Dziewczyny już jestem po wizycie, jest to 31+1 tydzień. Miałam USG, widziałam moją niunie w 3D. Wszystko jest w porządku, malutka już sobie leży główką do dołu. Waży 1760 gram. Mam 2 cm rozwarcia, ale Pani doktor mówiła, że na spokojnie donoszę do marca. Pewnie urodzę nieco wcześniej, ale napewno nie teraz. No i co więcej... chyba to już wszystko. Aaaaa i w tym tygodniu mam jechać z mężem do szpitala i zobaczyć salę w której urodzę i będę po porodzie. Podobno każda para widzi sale przed porodem, dla mnie to trochę dziwne bo mi wszystko jedno gdzie urodzę hahaha. W bólach to ja nawet nie będę patrzeć na porodówkę, ale jak chce nam pokazać to Ok pojedziemy. Miałam problem z tym co zabrać do szpitala, powiedziałam to Pani doktor i dostałam calutką listę rzeczy. Mam zabrać trochę więcej niż normalnie, bo podobno będę leżała trochę dłużej z niunią w szpitalu, ponieważ mam problemy z mięśniami i sporo dłużej będę dochodzić do siebie... powiem wam, że już zaczynam się bać porodu, bo nie wiadomo czy dam radę naturalnie urodzić. Mamy próbować. Jak zobaczą, że nic z tego to odrazu na stół mam iść.
 
Wróciłam właśnie od ginekologa, mamy 34 tydzień (z usg młoda duża na 35+5 i ma ponad 2700g) i nie zbyt miła wiadomość bo skracać zaczęła się szyjka - 21mm , bo powiedziałam ginkowi o kłuciach co mam. No-spa juz na stałe do następnej wizyty i magnez (za 3 tyg wizyta) i luteina. Na męża przechodzi część obowiązków a ja znowu więcej będę leżeć. No i zaczynam się pakować do szpitala bo zostałam uświadomiona ze w razie w rodzić to mogę w każdej chwili. Ale jak na chwile obecną robimy wszystko by do 37 tygodnia przeciągnąć. No i wody więcej muszę pić bo na pograniczu są wody płodowe.
 
Wróciłam właśnie od ginekologa, mamy 34 tydzień (z usg młoda duża na 35+5 i ma ponad 2700g) i nie zbyt miła wiadomość bo skracać zaczęła się szyjka - 21mm , bo powiedziałam ginkowi o kłuciach co mam. No-spa juz na stałe do następnej wizyty i magnez (za 3 tyg wizyta) i luteina. Na męża przechodzi część obowiązków a ja znowu więcej będę leżeć. No i zaczynam się pakować do szpitala bo zostałam uświadomiona ze w razie w rodzić to mogę w każdej chwili. Ale jak na chwile obecną robimy wszystko by do 37 tygodnia przeciągnąć. No i wody więcej muszę pić bo na pograniczu są wody płodowe.
A, luteinę dopochwową?
Pytam bo jak bym miała brać to masakra bo u mnie od razu byłaby infekcja pochwy albo pęcherz.
Duża Twoja córeczka w brzuszku😱😱😱
 
A, luteinę dopochwową?
Pytam bo jak bym miała brać to masakra bo u mnie od razu byłaby infekcja pochwy albo pęcherz.
Duża Twoja córeczka w brzuszku😱😱😱
Dopochwowa luteina. No boje się tego ale w razie w biorę też na pęcherz tabsy ale żurawinę z pokrzywą. Ja byłam klops jak się urodziłam i mąż podobnie, więc możliwe że tez będzie klops. Ale też trzeba brać poprawkę na sprzęt do usg ze moze mieć z 200g mniej. Ale pocieszam się że w razie co niech ma więcej.
 
Wróciłam właśnie od ginekologa, mamy 34 tydzień (z usg młoda duża na 35+5 i ma ponad 2700g) i nie zbyt miła wiadomość bo skracać zaczęła się szyjka - 21mm , bo powiedziałam ginkowi o kłuciach co mam. No-spa juz na stałe do następnej wizyty i magnez (za 3 tyg wizyta) i luteina. Na męża przechodzi część obowiązków a ja znowu więcej będę leżeć. No i zaczynam się pakować do szpitala bo zostałam uświadomiona ze w razie w rodzić to mogę w każdej chwili. Ale jak na chwile obecną robimy wszystko by do 37 tygodnia przeciągnąć. No i wody więcej muszę pić bo na pograniczu są wody płodowe.
Hmm... ja wczoraj byłam u lekarza (35 tc) i też mam szyjkę ok 2 cm. Lekarz powiedział mi, że na tym etapie jest to prawidłowe. Może nie martw się na zapas. Koniecznie się oszczędzaj i bierz zalecane leki. Będzie dobrze 😃 Wytrwasz do końca 💪
 
Hmm... ja wczoraj byłam u lekarza (35 tc) i też mam szyjkę ok 2 cm. Lekarz powiedział mi, że na tym etapie jest to prawidłowe. Może nie martw się na zapas. Koniecznie się oszczędzaj i bierz zalecane leki. Będzie dobrze 😃 Wytrwasz do końca 💪
Byle by jeszcze 3 tygodnie przesiedziała w brzuchu 🙏 potem może wychodzić.
 
Cześć dziewczyny :) ja 33 tc , termin na 12.03 ... pierwsza ciąża wiec nie wiem Co mnie czaka ale powoli zaczynam się denerwować . Któraś z Was robiła usg 3D na pamiątkę ? Dziś zadzwoniłam do jakieś kliniki prywatnie żeby umówić się na taka wizytę to Pani miała problem pod co podpiąć to wizytę bo usg 3 trymestru 3D genetyczne jest do 32 tc a ,ze ja jestem w 33 tc to zarejestrowała mnie na usg 3D przepływu krwi bo tylko to maja w ofercie w tak zaawansowanej ciąży .
Tak, ja mam kilka zdj twarzyczki malutkiej w 3D 😊 Cudowna pamiątka ❤️
 
reklama
Ja mam to szczęście, że moja ginekolog ma super usg, na którym może zrobić też 3d i mam je robione co miesiąc 😁 Super pamiątka 😊 ale nie zawsze ładnie wychodzi jak dziecko jest już większe, bo jest ciaśniej. Dzisiaj mały już nie ma tak fajnego portretu jak miesiąc temu, bo miał pępowinę na nosie 🙈
No mój ginekolog właśnie tak samo ma bardzo dobry sprzęt, on ogólnie jest też od prenatalnych, więc co Msc robi małej zdj 3D 😄 a 11.01 miałam 3 prenatalne w 29+5 😊
 
Do góry