reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

reklama
Planujecie znieczulenie zewnątrzoponowe? Pamiętam, że trzeba było wcześniej z anestezjologiem się spotkać. Jak to wygląda przy covidzie? Nie wiem czy skorzystam, ale lepiej załatwić myślę.
Poprzednio pozwoliło mi to na odpoczynek.
Ja też mam zgagi koszmarne. Mnie pomaga łyżeczka musztardy, chodzi o gorczycę. Narazie daje radę😉
Oglądałam dzisiaj, macie rację-to pochłaniacz czasu, kosmetyki MomMe, mają dobry skład. Tak się zastanawiam, ceny dosyć jednak wysokie. Używałyście?
U Córki sprawdził mi się po kąpieli olej z pestek winogron. Teraz też bym chciała bardziej naturalnie
Ja nie planuje znieczulenia. Wiem, że będzie ból kosmiczny, ale mam nadzieję, że dam radę 😋 Każda z nas da! 😀
Ja przy wyborze kosmetyków przesiedziałam zbyt długo 😅 ale w końcu mam wybrane i jutro kupuje 😁
Ja z Momme nie korzystałam, też widziałam, że ma dobry skład, ale wybrałam klasyki z dobrym składem 😉
 
Dziewczyny czy któraś z Was w ostatnim czasie przechodziła Covid?? Zdenerwowałam się gdyż wczoraj dowiedziałam się ze mama chora, a dziś czuje ze mnie zaczyna brać (w głowie się kręci,trochę nos zapchany), a z mama widziałam się 5 dni temu.
 
Ja nie planuje znieczulenia. Wiem, że będzie ból kosmiczny, ale mam nadzieję, że dam radę 😋 Każda z nas da! 😀
Ja przy wyborze kosmetyków przesiedziałam zbyt długo 😅 ale w końcu mam wybrane i jutro kupuje 😁
Ja z Momme nie korzystałam, też widziałam, że ma dobry skład, ale wybrałam klasyki z dobrym składem 😉
Pati26 i na co się zdecydowałaś? Też już muszę w końcu podjąć decyzję i zakupić, eh.. za dużo informacji zdecydowanie nie wskazane 😁 im więcej czytam i szukam tym większy mam mętlik w głowie 😉
Jeszcze te apteczne rzeczy i było ok
 
Dziewczyny czy któraś z Was w ostatnim czasie przechodziła Covid?? Zdenerwowałam się gdyż wczoraj dowiedziałam się ze mama chora, a dziś czuje ze mnie zaczyna brać (w głowie się kręci,trochę nos zapchany), a z mama widziałam się 5 dni temu.
Ja z narzeczonym prawdopodobnie przeszliśmy covida w listopadzie, bo oboje mieliśmy w pierwszy dzień bóle mięśni a potem straciliśmy smak i węch na dwa tygodnie. I w całej rodzinie mojego narzeczonego też przeszli, bo babcia jego robiła przeciwciała i wyszło, ze go przeszła, a w tym okresie wszyscy się spotykaliśmy 😝 Dzisiaj mam teleporade z lekarzem rodzinnym to poproszę ją o skierowanie na przeciwciała, żeby wiedzieć 😉
 
Pati26 i na co się zdecydowałaś? Też już muszę w końcu podjąć decyzję i zakupić, eh.. za dużo informacji zdecydowanie nie wskazane 😁 im więcej czytam i szukam tym większy mam mętlik w głowie 😉
Jeszcze te apteczne rzeczy i było ok
Ja wybrałam tak:
Pyn do kąpieli Hipp
Mleczko do ciała Sensitive Hipp
Krem do twarzy Dermedic Baby Linum nawilzajaco-kojacy
Linomag zielony do codziennej pielęgnacji pupki
Ziajka Kremowy olejek na ciemieniuchę
Nive Baby krem na każdą pogodę
I dodatkowo Alantan plus krem ( nie maść) na jakies miejscowe suche miejsca na ciele jak się pojawią.
A do prania Mleczko do prania Lovela 😊
A na brodawki Ziaja lano-maść 😉
 
Ostatnia edycja:
Jak myślicie czy rozmiar 62 pajaca przejściowego na wyjście ze szpitala w marcu wystarczy?
Ja sama nie wiem, na co się nastawiać.
Starsza urodziła się 3950 i 50 długa, ale to 14,5 roku temu, to nawet nie pamiętam, a młodsza 52 dluga i 3250, pamiętam, że na wariata szukałam ciuchów 50, bo się topiła w 56. Teraz planuję chyba jednak 56, bo malutka rośnie przeciętna.

Ja nie planuje znieczulenia. Wiem, że będzie ból kosmiczny, ale mam nadzieję, że dam radę 😋 Każda z nas da! 😀
Ja przy wyborze kosmetyków przesiedziałam zbyt długo 😅 ale w końcu mam wybrane i jutro kupuje 😁
Ja z Momme nie korzystałam, też widziałam, że ma dobry skład, ale wybrałam klasyki z dobrym składem 😉
Z pierwszą nie planowałam, bo nie chciałam. Po 16h na porodówce to z płaczem lekarce dziękowałam, że dała 🤣🤣
Z drugą w ogóle nic nie planowałam, na zasadzie jak będzie to będzie, ale dostałam oxy na porodówce i zachciało mi się siusiu, pani sprawdziła, że zeszła dopiero 1 jednostka z 6 i mam raptem 5cm rozwarcie, to mnie puściła. Wróciłam po 6 minutach ze skurczami partymi i 10 cm rozwarcia, 10 minut później mała mi się darła na klatce piersiowej 🤣🤣🤣 także choćbym nie wiem jak chciała to nie dostałabym znieczulenia, bo już żadne by nie zdążyło zadziałać 🤷‍♀️
Niestety za to na żywca mi zrobili abrazję i szycie kilku pęknięć i to pamiętam do dziś, samego porodu wcale. A czyszczenie było jedną z najgorszych rzeczy niestety (drugie, pierwsze miałam w znieczuleniu).
 
Ja sama nie wiem, na co się nastawiać.
Starsza urodziła się 3950 i 50 długa, ale to 14,5 roku temu, to nawet nie pamiętam, a młodsza 52 dluga i 3250, pamiętam, że na wariata szukałam ciuchów 50, bo się topiła w 56. Teraz planuję chyba jednak 56, bo malutka rośnie przeciętna.


Z pierwszą nie planowałam, bo nie chciałam. Po 16h na porodówce to z płaczem lekarce dziękowałam, że dała 🤣🤣
Z drugą w ogóle nic nie planowałam, na zasadzie jak będzie to będzie, ale dostałam oxy na porodówce i zachciało mi się siusiu, pani sprawdziła, że zeszła dopiero 1 jednostka z 6 i mam raptem 5cm rozwarcie, to mnie puściła. Wróciłam po 6 minutach ze skurczami partymi i 10 cm rozwarcia, 10 minut później mała mi się darła na klatce piersiowej 🤣🤣🤣 także choćbym nie wiem jak chciała to nie dostałabym znieczulenia, bo już żadne by nie zdążyło zadziałać 🤷‍♀️
Niestety za to na żywca mi zrobili abrazję i szycie kilku pęknięć i to pamiętam do dziś, samego porodu wcale. A czyszczenie było jedną z najgorszych rzeczy niestety (drugie, pierwsze miałam w znieczuleniu).
O cholerka, to pierwszy poród ciężki widzę, za to drugi już szybciutko, taki bym chciała 😄 Ale to, że czyścili Cię bez znieczulenia to jakieś nie porozumienie 😵 dlaczego tak?
 
Ja już tego błędu nie popełnię jak już pisałam kupuje na 56 sporo rzeczy nie od razu na 62 bo potem dziecko pływa w tych rzeczach po urodzeniu i z 3 miesiące musi mieć żeby na 62 zakładać No chyba że urodzi się na 56dlugie od razu.
 
reklama
Do góry