reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2016

Isia co za niespodzianka :D

Gratuluję synków :)

Tak w ogóle ciekawe jak wygląda nasza lista :)

Z tymi suplememtami, witaminami w Polsce to przesada. Ja daję córce tylko tran. Za to moja siostra jak tylko maluch niewyraźny to od razu Neosine wciska.

Z tymi badaniami w ciąży to rzeczywiście przesada. W tej chodzę prywatnie i co miesiąc mam robić badania moczu i krwi. Manka nie licząc badań ginekologicznych i tak rzadkich usg, to zazdroszczę. Nie musisz tak latać z tymi badaniami.

Mi się wydaje, że higiena dziewczynki i chłopca ma plusy i minusy. Ja się boję, że oberwę z sikawki w twarz przy przewijaniu :D
 
reklama
Hej witam się porannie. Ja do szkoły rodzenia nie chodziłam i nie zamierzam. Szczerze to szkoda mi czasu. Volka być teściową to już nawet brzmi strasznie i potwierdzam obsługa synusiów jest mega prosta.
 
Ja nie wiem jak z obsługą chłopców ale w sumie to nie ważne chłopak czy dziewczyna i tak na razie dla mnie strach i czarna magią :) mój maluszek o 6 rano bardzo aktywny nawet tatuś wtedy się na kopniaki zalapie zanim do pracy pójdzie :) ją idę do szkoły rodzenia bo to moja 1 ciąża więc może się przyda i myślę że dla męża to coś fajnego będzie i przynajmniej trochę czasu razem spedzimy :p
Dziś łóżko przyjeżdża i wywozimy to co ja wczoraj spakowalam a jutro kolejne pakowanie i sprzątanie :D
 
A my z Emisia niedawno wstalysmy :) jakies 10 min temu.
Wczoraj pogryzlam sie z m, oczywiscie ja wylalam swoje zale od niego ani slowa nie uslyszalam. Byl zamiar, ze dzisiaj nie robie obiadu, ale chyba cos zrobie na szybko.
W nocy pobudka o 3, zrobilam sobie cieple mleko i nie pomoglo w szybszym zasnieciu. Dopiero od 7 cos pospalam.
 
Ja się niczym nie suplementuję, w ciąży spróbowałam ze 2 razy wziąć i za każdym razem kończyło się to źle, więc nie brałam. Córa zdrowa jak rybka, na 2 lata życia może ze 2 razy przeziębiona była. Teraz też nic nie biorę, myślałam o tym, bo niby inna pora roku, mniej witamin w jedzeniu itp, ale mimo wszystko chyba wolę szukać alternatywy w owocach i warzywach. No chyba że znów mi wyniki krwi polecą, to wtedy żelazo będę brać bez szemrania.

Ja mam na każdej wizycie badanie na samolocie, usg 3 na ciążę + 1-2 na początku żeby się upewnić czy to ciąża i czy prawidłowo się rozwija, ale dla mnie te 3 usg to za mało ;-) Acha i maluch ani razu nie miał mierzonej wagi, w poprzedniej ciąży tak samo - dopiero jak zapytałam to mi powiedział jak to może być na oko. Wizyty są co 4 tygodnie, na każdej robię mocz, krew w poprzedniej ciąży ze 2 razy miałam odpuszczoną, teraz w poprzednim miesiącu też nie robiłam.

Do szkoły rodzenia chyba nie mam po co iść... Z Lalką się zgapiłam i nie poszłam bo już było późno, i jedyne czego mi brakowało to jakakolwiek umiejętność panowania nad oddechem podczas skurczów, opieka nad dzieckiem czy pielęgnacja była dla mnie bardzo naturalna, także jedyne z czego mogłabym skorzystać to z ćwiczeń, ale ja leniwa jestem :sorry:

Tiramissu ale fajnie z tymi włosami! Mogłyby i mi się tak zagęścić, bo mam 3 na krzyż i jeszcze lecą jak szalone. Mi po porodzie się zmienił kolor, nigdy nie farbowałam, aż tu nagle fryzjerka pyta o to i pokazuje mi półroczny jaśniejszy odrost :sorry:

Sernik u mnie niby 2 ciąża, ale też nie mogę się przyzwyczaić do ruchów, nie wiem dlaczego. Z małą to był stały element wpisany w ciążę i tyle, może trzeba jeszcze trochę czasu żeby przywyknąć :sorry:


Ale u nas brzydka pogoda, deszczowo, ciemno, aż się zdziwiłam że już tak późno patrząc na to co się dzieje za oknem. Nawet światło musiałam włączyć :sorry:
 
Dla mnie i chłopak i dziewczynka czarna magia bo pierwsza ciaza.
Biore tylko kwas foliowy wyniki mam idealne jem duzo warzyw i owocow w ogole bardzo zdrowo sie odzywiam ze wzgledu na cukrzyce wiec po co jeszcze cos brac ;)
U mnie tez pogoda straszna najchetniej spalabym caly dzien ale zaraz ruszam sie cos porobic
 
Witam się i ja z rana :D Ja pospałam do 9:30 :D

Odnośnie wizyt i lekarza i częstości USG. To na początku dwie wizyty to wiadome USG pierwsze na potwierdzenie, a drugie żeby zobaczyć czy w porządku się dzidzi rozwija. A następne wizyty to moja pani doktor sama mnie pytała czy chcę USG, bo to zależy ode mnie. Ja to za każdą wizyta lobię pooglądać dzidzię :) Wizyty mam co 4 tygodnie, bo wszystko ok, mocz i krew nie muszę robić co wizytę, a co dwie, bo nie ma nic niepokojącego :)

Chciałam Was jeszcze dziewczyny zapytać jak Wy się czujecie w ciąży w sensie czy dalej atrakcyjne i seksowne, czy dalej się sobie podobacie? Bo ja ostatnio to jak wstaję to patrząc w lustro jestem przerażona, niby dobrze się czuję, ale jak patrze na swoje odbicie to wydaje mi się, że na zmęczoną wyglądam. W ogóle teraz siedząc cały czas w domu to najlepiej mi się ubrać w leginsy i jakieś większe luźne koszulki, bez makijażu i z fryzurą w nieładzie artystycznym, jak je zepnę gumką to nie ważne czy coś odstaje czy nie. Pytałam męża czy mu to nie przeszkadza jak tak chodzę to powiedział mi, że mu się podobam i w stroju domowym i wyjściowym. W wyjściowym bardziej, ale teraz ma mi być wygodnie i to najważniejsze. Czy Wy też amcie jakiegoś lenia w sobie, czy jednak przykładacie uwagę do wyglądu nawet będąc w domu?
Miłego dnia :-):-)
 
Ostatnia edycja:
ja jakoś też teraz nie przywiązuje wagi do wyglądu jakoś mi się nie chce w sumie to mojemu się podobam i to mi wystarczy ale np jak jadę do lekarza potem jakieś zakupy i l4 do pracy to się maluję bo jakoś tak blado wyglądam podobno:-p
 
Dzastibasti ja mam identycznie jak Ty. Nie mogę patrzeć na moje odbicie w lustrze. Jak nie musze wychodzić z domu to wyglądam identycznie jak Ty to opisalas. Bo wychodzę z założenia że ma mi być wygodnie. Przyznam się jednak ze jak ktoś puka do drzwi a ja z nikim się nie umawialam to udaje że mnie nie ma. Bo zwyczajnie wstyd mi otworzyć drzwi. Jakby zobaczyli mnie ludzie którzy mają ze mną do czynienia na codzień to zwyczajnie nie poznaliby mnie. No ale cóż, nie mam wyrzutów sumienia bo to jest czas dla mnie i moja wygoda jest najwazniejsza. Po ciąży czeka mnie ciężka praca nad soba, wtedy będę się martwić.
 
reklama
Generalnie zalezy od dnia. Jak slabo sie czuje to leze w dresie bez makijazu i mam wszystko w nosie. No ale staram sie uczesac pomalowac i fakt biegam w dresie po domu ale przed ciaza tez biegalam zreszta oboje mamy stroj domowy ;)
Cere mam sliczna o wiele lepsza niz przed ciaza. Wlosy mi sie mniej przetłuszczaja sa ładniejsze. Tyłek nadal wciskam w rozmiar 34 tylko brzuch rośnie.
Biust mam wreszcie a nie jakies ledwo B.
Ja czuje sie dobrze ze soba jeszcze ;)
 
Do góry