reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2016

Ja ogólnie unikam, mleka, jajek, jogurtów, serów. Wszystko powoduje u mnie mdłości od dawna. Mleko tylko w kawie, trzy łyżki jogurtu powodują już odruch wymiotny. :( a tak bardzo czasami mam ochotę na jakiś jogurt czy serek.

a mitów, nie-mitów na temat ciąży tak dużo już usłyszałam,że głowa pęka :)
 
reklama
Ja do dentysty zamierzam się wybrać w drugim trymestrze. Miałam się leczyć kanałowo albo wyrywać i tak to odkładałam, że teraz w ciąży to wątpie czy ktoś mi to zrobi. Całe szczęście (odpukać), że nie boli ten ząb za często.
O jajkach nie słyszałam, ale w sumie to logiczne, bo surowych jako kogel-mogel nie można, więc takich gdzie żółto i białko pływa też bym nie zjadła :p. Moje ulubione- na pół twardo :p, ale nigdy mi nie wychodzi hehe.
Mam problem z umówieniem wizyty, bo zwolnienie mam do 30 a wtedy nie ma tego lekarza, którego sobie wybrałam i musiałby mi wystawić dopiero 4 sierpnia a podobno nie mogą tyle dni wstecz i teraz nie wiem co zrobić :(

Ale to nie twoja wina że go nie ma więc nie powinno być problemu może zapytaj w przychodni przedstaw im jaka jest sytuacja i co masz zrobić
 
Z tego co ja wiem to lekarz może wystawić zwolnienie wstecz ale tylko 3 dni, moja ginekolog często mi tak wypisywała w poprzedniej ciąży, bo wizyty często się nie pokrywały ze zwolnieniem
 
Volka a może lekarz rodzinny na te kilka dni wypisze zwolnienie?

No zupa ogorkowa ugotowana, to teraz można sobie odpocząć.
 
Natka leż jak najwięcej i działaj w zgodzie ze sobą. Trzymam mocno za was kciuki.
Lilith mi gin zalecal kłaŚć sie często na brzuchu bo mam tylozgiecie macicy i teraz ponoć ma sie prostować. Mowil ze do ok 12 tyg moge tak.
Myszka a co jeszcze nie mozna jesc? Ja wiem o wątróbce i serach pleśniowych.
Na jogurt też mam odruch.... I pomidory mnie odstraszają. Jem za to dużo bananów i nektarynek. Musze jesc co max 1,5 godziny bo inaczej mega mdlosci.
w ogóle to jakoś mniej sie czuje w ciąży ostatnie dni :- /
a na pierwszym bad.krwi wszystko ladnie wyszlo i siusiek też, tylko toksoplazmozy nie przechodzilam wiec musze dalej uważać. Balam sie panicznie ale jakas siła przychodzi jak wiesz że to dla dzidzi :- )
 
Ostatnia edycja:
Balladyna ja też toxoplazmozy nie przechodziłam i też muszę uważać. W pierwszej ciąży jakoś się nie zarazilam i teraz też mam nadzieję się nie zarazić. O ile pamiętam to jak się nie przechodziło to trzy razy w trakcie ciąży się sprawdza toxo.
 
reklama
Balladyna,miałam tak samo w pierwszej ciąży, koło 12 tc wyprostowało się:) teraz nie ma już tyłozgięcia.

Z toxo u mnie też podobnie, w poprzedniej ciąży brak przeciwciał, w międzyczasie nie badałam, zobaczymy jak teraz. Muszę uważać z moim Brytyjczkiem, wychodzi co prawda tylko do ogrodu, ale obce kociaki też czasami do nas przychodzą...
 
Do góry