reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

Hejka mamuśki!
Dawno mnie nie było, doczytałam Was ale niewiele już pamiętam (amnezja ciążowa u mnie się wybitnie uwidacznia) ;-)
kropelka apetycznie wygląda ten Twój marchewkowiec. Wrzuć przepis, bo w sobotę mam imieniny połączone z babyshower może upiekę jak nie jest bardzo skomplikowany ;-)
Gratuluję udanych wizyt i za wizytujące dziś &&&&
Ja dziś po wizycie i wszystko dobrze. Ninka ma już prawie 2 kg. A wczoraj zaczęłyśmy 33 tc :-)
 
reklama
witam
was kochane kciuki za wizyty
czekamy na relację
Misia trzymam kciuki za serduszku i oby maluszek siedział jak najdłużej
A szyjka Ci skróciła albo masz rozwarcie i macica zaczęła Ci się opuszczać
mnie miesiąc temu lekarz też nastraszył bo mi się szyjka skróciła na 2,5 cm a miała 3.75 i mówił byle aby dzidziuś miał 2 kg już mamy magiczny próg i szyjka nadal bez zmian twarda i zamknięta
Oszczędzam się dużo leże no i oczywiście pozwalam mężowi na wyręczanie mnie w obowiązkach:-)
teraz mówi 4, a jeszcze lepiej 5 więc nie poddajemy się
U mnie brzuszek wysoko macia 4 palce nad pępkiem w moim przypadku już do żeber sięga
Nie umiem wysiedzieć bo mi miejsca normalnie brakuje po cycuchami

śniegu u nas brak sanek ani razu nie wyciągnęliśmy
z@t konno w ciąży:szok: powiem że bym się nie odważyła przez te wstrząsy

rower tak na początku jeździłam do 4 miesiąca
Łyżwy och koło mnie jest lodowisko niestety nie skorzystam a córa bardzo by chciała no ale nie ma z kim :-(

Pyszne marchewki Krropelka i zdrówka dla Filipka. A czemu tak długo musicie czekać na nowe okularki?
agamaja super że wizyta się udałą
Kradz mnie też czasami bioderka bolą jak śpię no ale co się dziwić jak przeszło 2 kg przyciska na boczki :-)
niedawno przetoczył się temat zzo w kalendarzu ciązy miałam napisane jest bezpłatne Wy muwiły scie co innego tak sobie poczytałam i np.
ZZO - płatne czy bezpłatne? - Dzidziusiowo.pl


A ja dziś dwie godziny przy kompie próbuje poprawić stronę z kontaktem na swojej stronce internetowej i du..:angry: naczytałam się głupsza jestem niż byłam normalnie zaraz odjadę dobrze że zaraz idę po córę do przedszkola bo zaczęłabym rzucać komputerem
 
Ostatnia edycja:
Sunajka dziekuje :blink: Jak trafiłam do szpitala ze skurczami to na usg wyszło że szyjka ma 4 cm czyli jeszcze długa i zamknięta. Dlatego szybko chcieli zatrzymać skurcze. I dobrze że się udało.
Zrobiono mi też posiew moczu....wyszło ze mam infekcję. Podawano mi antybiotyk dożylnie...i po wypisaniu mnie do domu brałam Zinnat (do wczoraj). Miałam podwyzszone CRP: 48,8 mg/l (norma <5,0 ) . MAm nadzieję ze już jest wszystko dobrze.
 
OooSunajka ja nie miałam pojęcia wówczas o ciążach, dzieciach itd.i nie chodzilo o same wstrząsy bo jeździłam bardzo spokojnie, stępem w zasadzie, ale ryzyko upadku, urazu- to sport urazowy, nie zawsze przewidywalny.konno jeżdżę od 5 roku życia, od 6 jeździłam sama, bez lonży itd, od 7 skacze i nie boję sie mimo że wstrząs mózgu zaliczyłam juz;-)dla mnie jazda konna jest tak naturalna jak dla Was jazda na rowerze. Nie powinna jeździć ciężarówka która przed ciążą nie jeździła i to się tyczy wszystkiego, każdego środka transportu...no poza autobusem i tramwajem:p
Misia u pierworodek szczęściaro;-) szyjka trzyma i trzyma i nieraz jak masz skurcze na fest nie do wytrzymania to szyjka twarda i zamknięta... Jak rysowalo skurcze no to rzeczywiście szyjka potencjalnie mogłaby ruszyć. Całe szczęście ze je wyhamowali...nie rozsyp się za wcześnie;-)
 
Ostatnia edycja:
Sunajka a corka umie jezdzic na lyzwach? bo u nas czy to na hali czy tam w miescie nie musi byc tak ze opiekun jezdzi z dzieckiem. musi jedynie byc w poblizu i patrzec. dlatego ja bylam tydzien temu z Filipem na lodowisku co nam sezonowo zrobilo wkolo fontanny w miescie. ale na lod nie weszlam. Filio sam jezdzil wkolko a ja go obserwowaalam.
taki maja czas na realizacje okularow. 10 dni roboczych. mysle, ze u Filipa to tez kwestia szkiel - nie sa takie ot proste tylko kazde inne a jedno to istne denko od butelki niestety... jakos przemeczymy. a potem zamowimy munkeszcze drugie. poki co musielismy sie wstrzymac, bo nowe okulary bez dofinansowania to tutaj wydatek rzedu 800zl w przeliczeniu. a teraz bylo duzo innych wydatkow.

a u mnie pyrkaja sie wlasnie zraziki wolowe. do tego kasza i fasolka zolta ( i jeszcze mi sie wymyslilo, ze musi byc do niej bulka tarta... i jak ja mam nie byc gruba?
 
agamaja juz wklejam przepis
Moje Wypieki | Ciasto marchewkowe, najlepsze
z przepisu wychodzi jedno takie ciasto jak zrobilam. ja podwoilam skladniki.
ponadto ze wzgledu na alergie Filipa nie uzylam zadnej z przypraw korzennych. za to polowe cukru bialego zamienilam na brazowy.
nie uzylam tez orzechow wloskich. w moim ciescie sa zblendowane migdaly ze skorka. a na wierzchu udekorowalam migdalami bez skorki. proporcje kremu tez zrobilam na oko, bo przerabialam go z kremu do muffinek. i na koniec nie przekladalam ciast tylko wrzucilam calosc kremu na wierzch. a öieklam 50min na sordku piekarnika z grzalka gora dol (nie polecam uzycia termoobiegu).
 
z@t nie zamierzam jeszcze....mocno zaciskam nóżki :-p
Chciałabym wytrzymać chociaż do końca lutego :tak: Ale kto wie......
W przyszły poniedziałek mam wizyte u gin...zobaczymy co powie :sorry:
 
Hej brzuchatki ;-)
Znowu zamilklam na moment ale troszke roboty mialam i gosci wiec czasu automatycznie mniej :nerd: Troszke was czytalam I sporo sie dzialo.
aknytsuJ nie przemeczaj sie tak kobito i odpoczywaj ile sie da.
MisiaMonisia trzymam mocno kciuki za serduszko Twojego malenstwa &&&& no i zaciskaj nozki co by maluszek jeszcze tam posiedzial ;-)
Kropelka ciacho wyglada smakowicie :-p

Ja sie cos dzisiaj zle czuje przy chodzeniu boli mnie podbrzusze :-:)eek: moze z przemeczenia sama jus nie wiem :nerd:

Milego wieczorka ;-)
 
Będzie dobrze:-) a przepisali Ci pewnie klasyczne rozkurczowe tak jak mi...przy skurczach przedwczesnych i skracaniu szyjki w zestawie przypisują fenoterol ale do brania w warunkach szpitalnych, ma ponoć skutki uboczne, a gdzieniegdzie jest zabroniony( tak słyszałam)... No ja mam w wywiadzie arytmie więc nie śmieli nawet zaproponowac...Ale to dobrze, bo jakbym teraz miała się jeszcze martwić o własną pikawke:-S...
Tymczasem za trzy tygodnie zdejmują mi pessar, a my na pudlach mieszkamy przez te pokojowo-meblowe roszady. Michał pracuje do późna i ddzień w dzien mamy rozpisane co robimy:przesunąć szafę, złożyć wózek i schować do wozkowni, zamontować łóżeczko, iść po materacyk, iść na wyprzedaże( bo jeszcze nie zaliczyliśmy), kupić wieszaki- tylko z Agaty meble, kupić haczyki do łazienki w Leroyu. Niby Pikuś ale łazić w nadmiarze nie mogę a Michał nie ma czasu...i jeszcze trzeba to zgrywac z moją mamą żeby z chorymi dziewczynkami została...
 
reklama
Do góry