reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

Witam was bardzo serdecznie!!!
Tak naprawdę to nie wiem czy nawet wypada mi coś tutaj napisac, gdyż jest to babyboom a ja dzieci nie posiadam ani w najbliższym czase nie planuję...bardzo się wachałam aby napisać, ale co tam ;)
Z drugiej strony bardzo się cieszę, że znalazłam to forum kogoś takiego ja wy moje drogie! Mam na imię Kasia, jestem licealistką i od 7 miesięcy jestem z Turkiem...i muszę wam przyznać, że mimo młodego wieku na poważnie myślę o byciu z nim i o Turcji i nie chciałabym abyście myślały o mnie jako o jakieś zakochanej nastolatce...no wiecie :) w każdym razie miło byłoby mi poznac kogoś takiego jak wy z kim mogłabym się wymienić doświadczeniami :) pozdrawiam Was gorąco!
Kasia
 
reklama
Droga Liyah,

wiem jak to jest. Spotykasz sie z chlopakiem z kraju, o ktorym w Polsce czesto mysli i mowi sie nie najlepiej. Wiem jak to jest. Na wiekszosci forow na internecie mozesz spotkac tylko agresywne, ksenofobiczne opinie siejace nienawiscia. Dlatego ucieszylas sie zapewne znalazwszy nasz skromna stronke.

Widzisz my jestesmy troche od Ciebie starsze i nasze zwiazki przeszly juz jakas probe, nasi partnerzy zyciowi pochodza z Turcji i jak widzisz z naszych postow sa takie jak kazde inne. Borykamy sie z problemami roznic kultur itp. ale tez wiele sie nie roznimy od innych par- polskich.

Ty piszesz ze jestes ze swoim chlopcem juz 7 miesiecy wiec chyba sama juz wiesz jaki on jest (co nieco)

Zycze powodzenia i wytrwalosci :laugh:
 
Dziękuę Ci bardzo Aniu!!! Twoje słowa są dla mnie naprawdę ważne, bo rzyczywiście o Turcji i Turkach nie mówi się zbyt dobrze..najbardzie denerwują mnie ludzie, którzy nigdy w Turcji nie byli..a mówią jacy to tureccy mężczyźni so okropni itp itd...
Z Yunus'em jestem już siedem miesięcy i to już jest jednak troche czasu, znam go dobrze i bardzo mu ufam. Możecie mi wierzyć, że nie jest jednym z tych typów podrywaczy, którzy naciągają każdą dziewczynę w typowo turystycznych miejscowościach...Teraz kiedy on jest w Turcji a ja tutaj to rozmawiamy ze sobą codziennie po kilka godzin przez internet...no ale cóż..tak to jest...
Mam nadzieję, że będę mogła coś tu napisać od czasu do czasu...troszkę dziwnie się czuję jako nowa...wy macie dzieciaczki (w dodatku bardzo urocze ;) ) no i znacie się już troszkę. w każdym razie pozdrawiam!!!
 
Hej,hej,hej,Witam was dziewczyny po dosc dlugim okresie przerwy.Ale i działo sie u nas bardzo wiele-ale wcale nie tak dobrze :( Jak widzicie mam nowe logo bo po przeinstalowaniu systemu nie mogłam juz odzyskac kompletnie swego hasla -nie narejestrowalm poprzednio swego adresu mailowego-i wszystko sie skomplikowalo.Wiec załozylam nowe konto-ale to nadal ja :laugh: :laugh:
Jak wiecie bylismy w lipcu na wakacjach w Trojmiesvcie.Wrocilismy 24.lipca.Bylo cudownie,pogoda nam dopisala.a maly Emrus wychasal sie za wszystkie czasy.Jazde pociagiem wspomina jeszcze do dzis.Bardzo duzo zwiedzilismy.Emrahowi najbardziej przypadło do gustu Zoo w Gdansku-Oliwie.Faktycznie ogromne,ale musze przyznac ,ze wroclawskie jest piekniejsze i ma wiele wiele wiecej gatunkow zwieerzat.Bylismy tez w sopockim Aquaparku i akwarrium gdynskim-wiele tych wrazen zapadlo mocno wpamieci malego.Wciaz o nich opowiada.Po przyjezdzie juz nie bylo tak fajnie......Ali doznal silnego zatrucia chemicznego.Zabrala go karetka pogotowia.Byl hospitalizowany tydzin czasu.Stan byl krytyczny.Ale powplitku z dnia na dzie n sie stabilizowal.Teraz juz jest dobrze....Moja mam miala wypadek samochodowy tez zaraz 2 dni po naszym przyjezdzie i wyladowala na intensywnej terapii.Do dzis nie jest w stanie pracowac,jest na chorobowym,o malo co nie zginela w tym wypadku.Jakby tego wszystkiego bylo malo,poszlam po przyjezdzie do kontroli ginekologicznej.Lekarzom nie podobal sie moj wynik USG i raz mnie zatrzymano w szpitalu.Podejrzewano ciaze pozamaciczna!!!!!! Włosy mi sie na glowie zjezylu-to brzmialo jak wyrok-wiadomo -bez operacji sie nie obejdzie.Bylam zalamana..Zle musilam sie poddac hospitalizacji.Wykonano szereg badan a na nastepny dzien test z krwii i ponownie USG....Okazlo sie ze wszystko na USG wygladalo juz znacznie inaczej niz ppoprzedniego dnia.Pecherzyk za macica i plyn sie zmiejszyl,nie wskazujac optycznie na ciaze ektopowa.Test z krwi rowniez wyszedl negatywnie.Postanowili poczekac kolejne 2 dni i wykonac ponownie badania.No i wczoraj zanalizowano wyniki.Okazlo sie ze nie jest to ciaza pozamaciczna tylko pecherzyki utworzone z powodu ostatnio skapej menstruacji.Przepisano mi tabletki i wypisano do domku......Ale ile wszyscy lez wylaiismy to tylko Bog jeden wie.....BYl to najgorszy okres w moim zyciu od kilku lat :( :(......Jedyna dobra npowinka to to,ze Ali dostał nowa Prace,Pracuje w renomowanym hotelu od lipca,a od 1 sierpnia rowniez w nowo otwartej restauracji......A co tam u as sloneczka?Anusia gdzie spedzilyscie wakacje?Ewelka znow sie nie odzywasz.Bardzo sie ciesze ,ze i ty Liyah do nac zajrzalas.Badzo milo witamy cie w naszym gronie.Pisz do nas czesciej.Napisz nam jak sie poznaliscie z Yunusem,skad pochodzi itp. A Ideal Ask tez przestaas do nas rowniez zagladac.odewij sie co u was slychac.
 
Jej...jak dobrze, że ze wszystkimi już w miare dobrze Karolinko. Fajnie, wakacje w Trójmieście się udały i Emrusiowi podobało się w zoo ;) no i że Ali ma pracę.
Aniu, a jak mała Zuzanka radzi sobie z siadaniem? :)
Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie ;) Jeśli chodzi o mnie to nasza znajomość z Yunusem wzieła się z mojej miłości do Turcji ;D Otóż kiedy pierwszy raz pojechałam do Turcji, miały to być poprostu wakacje (Istambuł, Didim,Pamukkale, Dalyan itd.), ale ten kraj mnie zauroczył i po prowrocie od razu rzuciłam się do komputera, żeby poczytać o zwyczajach itp. No i trafiłam na jakieś forum, na którym znalazłam Yunusa...zaczęło się od maili na temat Turcji, spotkaliśmy się i coś zaiskrzyło. Zawsze uważałam to za trochę naiwne, no wiecie miłośc poznana przez internet, a tym bardziej nie przypuszczałabym, że mnie to spotka, ale życie przynosi różne niespodzianki jak widać ;)
Yunus pochodzi z Istambułu i tam też mieszka, studiuje i pracuje. Troszkę się martwię, bo po zakończeniu szkoły raczej pójdzie do wojska, a został mu ostatni rok. Na szczęście pójdzie tylko na 5 miesięcy, ale i tak nie chce tam iść i bardzo się od tego miga. Cały czas mu mówie, że im prędzej tym lepiej, dlatego pójdzie raczej zaraz po studiach. Tęskni mi się za nim i za Turcją też... :)
p.s jak mogę tu załączyć zdjęcie??
 
Karolciu,

no faktycznie przyeszliscie przez koszmar ostatnio- grunt, ze wyczerpliscie juz limit nieszczesc na dluzszy czas!!! Dobrze, ze juz wszytsko lepiej sie uklada- oby tak dalej!

My teraz siedzimy w domciu- pilnujemy rodzinnego dobytku- psa i kota i kwiatow bo rodzinka sie porozjezdzala.

Pod koniec sierpnia moze znow pojedziemy do Cioci na wies.

A w zime, kto wie kto wie- moze czeka nas wyprawa do Istambulu- tatus na razie do woja sie nie wybiera, natomiast rozkreca firme handlowa i chce zebysmy do niego przyjechaly...

Dla mnie to wszytsko trudne decyzje bo ja zasadniczo nie chcialabym wyjezdzac na stale z Polski. Tony o tym wie ale tez boi sie przyjazdu tutaj- ze ciezko mu tu bedzie znalezc prace etc. Dlatego kombikuje jakby tu sie dalo to wszystko jakos pogodzic- zebysmy oboje byli szczesliwi... Byc moze przyjdzie nam tak zyc na rozdrozu... Firma tam, dom tu. Jak beda pieniadze to da sie tak zyc- znam osobiscie taki przypadek... Pozyjemy zobaczymy

Tylko to wojsko...

Liyah

- niech twoj chlopak nie zwleka z tym tylko od razu odbebni to po szkole bo inzcej przechlapane!!! mowie to z doswiadczenia!!! A co studiuje Twoj chlopak? A ty? Pewnie jestes jeszcez w szkole sredniej?

Zuzia sama jeszcze nie siada ale jezdzi juz w spacerowce i siedzi jak ja leciutko zabezpieczam... Mowi tez tata- choc nie wiem skad jej sie to wzielo??!! ;D Moja siostrzenica, 2 latka stwierdzila ze "zuzia chyba wola swojego tate" :-[

A to ona- miss bobini ciekawski alis muszka plujka
wakacje2006013yz2.jpg

a tu zabawy na balkonie
 
wklejanie zdjec

uzyj tego programu
http://www.imageshack.us/

wybierz zdjecie (browse it), Rozmiar zmniejsz tez przy pomocy tego programu jak trzeba- potem host it,
potem skopiuj- ostatnia linijke direct link to image i wklej pomiedzy takie znaki w odpowiedzi na watek

(img) (/img)- tylko nawiasy maja byc kwadratowe

i juz

mam nadzieje ze pomoglam :D
 
Wiem Anusia jak ciezko jest sie zdecydowac na jeden konkretny kraj.Ale ja jestem bardziej za mieszkaniem w Polsce-tu sa lepsze perspektywy dla dziecka.A gdy tylko Ali dostanie obywatelstwo to w ogole bedzie nam lepiej.Wtedy mozemy sie zdecydowac na inny europejki kraj.Sam Ali widzi,ze jest nam tutaj lepiej i dlatego zdecydowal sie rowniez na Polske.Teraz ma dobra prace-a zaczal juz tez kolejna-zalatwilismy tak aby sie zgodzily godziny pracy i dni.I wreszzcie calkowicie jest ztej pracy zadowolony-bo nie ma to jak praca w swoim zawodzie.Na poczatku byl wlasnie kelnerem i barmanem .Potem dopiero referentem turystycznym.Dzis jest sobota i od 11 do 6 rano nie bedzie go w domuMaja wesele do wyprawieniia.Bardzo mu sie te wesela u nas podobaja.A i naje sie i napije za daermo.Wybawi tez przy dobrej kapeli.Przyjdzie o 6 .Pospi 6 godzin i znowu poleci na poprawiny.To jedyny minus tej pracy-te weekendy.Ale nie zawsze maja wesela.....A juz we wrzesniu Emrah idzie do przedszkola.Jak ja pojde w pazdzierniku na studia ,to w domu beda mieli lzej.....A co do tej sluzby tureckiej to jest ona na prawde zmora wszystkich Turkow.Prawda jest ,ze im pradzej tym lepiej.Mozna sie od niej migac i migac,ale i tak sie od niej nie ucieknie-nawet majac lat 45 trzeba bedzie ja odrobic.Ale jest jeszcze jedno wyjscie,a mianowicie zaplat za zmniejszenie sluzby do 28 dni.Kwota jest dosc wysoka ,ale wielu Turkow sie na to decyduje.Nie kazdego oczywiscie stac na zaplate pelnej kwoty z gory-bo to jest kilka tysiecy euro.Ale znam kilka Turkow-nawet w Alego rodzinie-ktorzy przez kilka lat regylarnie wplacaj pieniazki na konto armii-tak aby po wplaceniu gcalej sumy moc tylko odsluzyc w armii te 28 dni.A i w tym czasie wplacania pieniazkow nikt ich nie sciga .
 
reklama
Do góry