reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z tatusiami z turcji

ooooooooooooo chryste!!!!!!!!!!! serio wiza bissnesowa nic nie daje? a kiedy powinnismy zaniesc potrezbne papiery do urzedu wojewodzkiego i wniosek o karte pobytu? jesli on chce przyejchca na stale w maju to papiery najlepiej kiedy zanieść?
bo sie wkurze glupia biurokracja ....
cały czas sie zastanawiamy czy nie lepiej jest sie przeprowadzic do Anglii.
Ja przeniose się tam na studia a Serdar znajdzie pewnie szybciej prace niz w Polsce...
hrrr dlaczego to wszystko musi byc takie pokręcone....
 
reklama
Nata - no niestety to wszystko jest baaaaaaaaardzo pokrecone...:-(
O pozwolenie na prace stara sie firma, ktora mialaby zatrudnic obcokrajowca w Polsce, a takze o zwiazana z tym karte pobytu.
Z tego co wiem niestety nie mozna samemu o nia tak zwyczajnie sie ubiegac...

O wiele latwiej jest, gdy obcokrajowiec jest Twoim mezem - wtedy jak gdyby z automatu przyznawana jest mu karta pobytu oraz pozwolenie na prace.
 
nata podałam ci linka wcześniej , tam masz całe prawo i wiza , kcp i całej reszcie , jest pokrecone , ale do przejscia , o przedłuzenie pobytu trzeba sie starac na 45 dni przed końcem wizy , ale skoro on ma biznesową , to pewnie w jakims celu , wiec moze inna procedura go doryczy , poczytaj sobie , masz tam tez nr. telefonu , zadzwon zapytaj , sadze ,ze tak bedziesz miala wiadomosci z pierwszej reki
 
czesc Dziewczynki;-)!
ja w zasadzie na sekundke, bo tu juz nie powolutku, ale jak z procy ciemne chmury nadciagaja:baffled::baffled:... Ahmet wyjezdza juz za tydzien:sad::sad::sad::sad::sad::sad:...
Renia, co do plci dzieciatka, to podobno (i to nie informacje wyssane z palca, ale sygnaly przekazywane nam przez nasz organizm) gdy sie tyje w biodrach i pupie a nie tylko brzuszek rosnie- dziewczynka:-D- co ma zwiazek z nadmiarem zenskich hormonow. Podobnie jest ze stanem skory w trakcie ciazy. Jak to mowia: ''dziewczynka odbiera urode''- i to tez w zasadzie przez wyzej wspomniane hormony. Kiedy brzuch jest jak pileczka:laugh2:- ma byc chlopiec...
Ja sie z tego tak troszke smieje, bo moja bratowa podczas dwoch ciaz targala ''pilke koszykowa'' przed soba, a mamy w domu Martynke i Kubusia:rolleyes:... hihihi W wielu przypadkach tego typu symptomy jednak sie potwierdzaja... Pozdrawiam cieplutko!:rofl::rofl::rofl:
 
Shira-''gdy sie tyje w biodrach i pupie a nie tylko brzuszek rosnie- dziewczynka:-D- co ma zwiazek z nadmiarem zenskich hormonow.'' hahahaha a ja tak własnie tyje hahah i powiem ci w sekrecie malusim , że oczekuje gdzies głeboko we mnie , właśnie dziewczynki hahahahaahah :-):tak:
 
Merhabalar słoneczka moje :-)

Widze tutaj duuuuuuuuuuuużo radości na forum:-):-):-) Ciesze sie razem z wami moje mordeczki kochane- tęskni mi sie za wami - ale wiecie same , że mam teraz mało czasu na podrapanie się po nosie:-(

Renia to dobrze, że masz przeczucia co do płci maleństwa- czasem się sprawdza- w moim przypadku sie sprawdziło- od razu wiedziałąm , że będzie chłopczyk - chos wiadomo , że częściej kobiety wolałyby dziewczynkę- ale co Bóg da jest najwazniejsze.Teraz i tak Ali mi cały czas truje o tym , że najwyzszy czas na córkę. Normalnie zyć mi nie daje...ale ja jeszcze teraz się nie zdecyduję .....

Gosia- ty to juz pewnie codziennie z długopisem w ręku chodzisz i zakreślasz dni do przyjazdu Tayfuna:-) Teraz to juz nie macie się czego bać- na lotnisku pójdzie głądko bo jest twoim mężem i po okazaniu zaproszenia na pewno nie będą go męczyć- tak jest zawsze w naszym przypadku- zreszta tylko za pierwszym razem chcieli na lotnisku od Alego zaproszenie a potem wcale juz nie wołąli. ..Powiedz tylko Tayfunowi , żeby miał przy sobie naszykowane 50 euro na lotnisku w Stambule- tureccey celnicy wynmagaja przy opuszczaiu granicy przez obywateli tureckich zakupu takiego specjalnego znaczka za taka kowta, który jest wbijany w paszport- bez niego go nie wypuszczą....Ali wile razy się kłocił w tej sprawie bo nawet za drugim razem gdy opuszczał Turcję tez mu kazali to kupić. Nie wiem dokłądnie o co chodzi z twje procedurze- jest i juz. Teraz już Ali nie musi tego znaczka kupować ale dlaczego to nie wiem:baffled:

Nata Tur- tak jak pisze Doris - Serdar nie może pracowac tutaj bez uzyskania zgody od wojewody- chyba , że bylibyście małżenstwem to wtedy ma prawo pracowac bez żadenego pozwolenia. A wize przedłuża się w Polsce. najlepiej się dowiedz sama jak jest procedura z tą wizą biznesowa bo on ma ją na bardzo długo - normalnie przedłużaja wizy ale okres nie może przekroczyć tego przedłużania 6 miesięcy- potem to juz trzeba załatwaic pobyt tymczasowy- jest troche dokumentó do zgromadzenia i tłumaczenia ale to wszystko jest do przejścia- głowa do góry.

A ja musze wam sie wypłakac- bo spotkało mnie ostanio cos bardzo ale to bardzo przykrego. Juz kilka dni wydzwania do mnie jakaś młoda dziewczyna, która twierdzi , ze kocha Alego i on będzie jej- że mam sie głupio nie śmaic bo tak będzie. Ali jest tak wściekły, że az mu dosłownie szczęki chodzą.wciąż mamy głuche telefony- normalnie spac nie mogę:angry:
 
''dziewczyna, która twierdzi , ze kocha Alego i on będzie jej- że mam sie głupio nie śmaic bo tak będzie. Ali jest tak wściekły'' Karolcia kotuś pogoń cholerstwo w 4 strony świata , co ona nienormalna , na głowe jej padło .............nie chcę się wytażac ale dla mnie to jest ...pi ..pi pi...
 
TN3-22358-Au-revoir-A-bientot-A-la-prochaine-Bye.gif
 
Ostatnia edycja:
reklama
no musii sie udać....
wam się udało to czemu mi się nie ma udać.....
Serdar uważa ze jesli ma ta wize bisnesową na rok to może bedzie łatwije uzyskać tutaj pozwolenie na pracę... bo ogólnie to mu się marzy otworzenie filii firmy w tej której teraz jest współwłaścicielem... z Poznania bliżej do niemiec niz z turcji a własnie z niemcami duzo współpracuja....
pozyjemy zobaczymy....
ja już odliczam dni do ślubu jego siostry i mojej wizyty :D:D: jescze tylko 18 dni:D:D:D:D
a niedługo mija nam 15 miesięcy razem........

najgorsze jest to, że nie wiemy od czego zacząć przygotowania do jego przeprowadzki do Poznania,,,,
ehhhh
zwariuje.....
wczoraj dość ostro się pokłóciliśmy....
ale chyba jest już dobrze albo to taka cisza przed burzą.....
ja tam nie wiem ale ja go kocham i już a że czasami mówie ze go nienawidze to tak z miłości.....

Karolcia a tą laske to za włosy i przez balkon!!!!!
Do Serdara też się taka przyczepiła na targach w Londynie....
Pali sobie papierosa i z tekstem do Serdara zeby go zagadac....
" ohhh ale tu zimnooo......." i zaraz potem " a ty to chyba jesteś ognisty Hiszpan...bo tobie chyab zimno nie jest...."
Jak jej zimno to niech se kupi kurtke głupia krowa :p:p:p
hrrrr
Muszę Calm down bo nie wytrzymam.....
:p:p:p
no nie.... Serdar się załamie..... dzisiaj mecz Galatasaray z Gaziantepspor
i Galatasaray przegrywa:p:p:p

a własnie wasi faceci też są tacy zapaleńcy na piłke nożna???
bo Serdar jak słyszy Galatasaray to sie trzesie...... i jak bylismy na wakacjach nie było rady mecz był wieczorem i musielismy isc i go obejrzyc!!!!
ghrrr
glupia pilka:p:p
ale w sumie jak gra reprezentacja Polski i i ja czasem zjadam paznokcie z nerwów:p
 
Do góry