reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

reklama
Drozdekela to jak taka plama to chyba faktycznie skaza, bidulek.....

A chyba faktycznie bede musiala blendowac, tzn dla mnie to nie problem, tylko skad mam pewnosc ze te ziemniaki jakiejs chemii nie maja?:crazy: marchewke sobie przywiozlam z PL z dzialki, to mam pewna, ale z reszta to bede musiala ryzykowac :sorry2:
 
z tego co wiem to tutaj jest zakaz uzywania jakichkolwiek nawozow ktore beda szkodliwe, a jak co mozesz kupowac np w ica ecologisk gulrot i inne takie tam i tutaj na pewno nie ma sztucznych barwnikow* ;-)







*[:-D]
 
a wiecie jak mnie wkurzyło to że jak urodził się Kuba to wycofali kleik ryżowy , a teraz wracam po wakacjach i kukurydzianego też już nie ma :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: nosz myślałam że mnie szlak trafi , przywiozłam kilka sztuk z PL no i oszczędnie go używam , dobrze że Kuba coraz więcej je obiadków takich jak my , tzn gotuje nam rosół to przed przyprawianiem odlewam kilka chochel potem osobno mu gotuje makaron lub kluseczki i blenduje z mięskiem wyciągniętym z rosołu :tak: , robię sobie kilka porcji i jedną on zjada a 2 mroże i mam zapas :-)
drozdekela polecam się na przyszłość , nie jadam ryb bo nie lubię tzn czasem jakiegoś fileta ale rzadko ;-) , poza tym jak byłam w ciąży to wymiotowałam po rybach i mam uraz
czytałam w jakiejś gazecie żeby nie przemywać dziecku buzi rumiankiem
 
Witam sie!

Ale tu sie ruch zrobil! LOL (tlumaczyc jak L):-D:-D:-D

My w Tønsberg u mamy mojego m. Niby przed 4 wyruszylismy ale korki. No a ze Mala nie znosi siedziec skrepowana wiec cala droge marudzila, a to tylko ca 100km.:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Jakbym z na sama miala jechac to bym chyba kierownice pogryzla!:crazy::baffled:

Ania moj poszedl z kolega sie spotkac wiec ja dzis tez "slomiany" wieczor mam. Przynajmniej Ducha (z P.S i D.M) obejrzalam w spokoju! Yes

Ela to super ze poszlas do lekarza. Przynajmniej juz wiesz co i troche spokojniejsza bedziesz. No i dobrze ze starszego osluchal, bo ja tez do lekarki tak na sprawdzenie chodze aby cos na pluca sie nie przenioslo.

A wlasnie jak to jest z ta skaza bialkowa i kiedy wogole sie ujawnia? To to samo co uczulenie na krowie mleko? Bo Mala co prawda wysypek nie miala ale strasznie mi ulewala i gdzies wyczytalam, ze to tez moze byc spowodowane reakcja na mleko. Niby probowalam odstawic nabial ale mleko mieszaja prawie we wszystkie produkty. Kumpela mnie jeszcze uswiadomila refluksem ale przeprowadzac takie badania na 9 mies dzidzi to nie mialam serca, tylko poszlam do prywatnego zabulilam :szok::szok::szok: aby zrobili jej test na pokarmowa. I nic. A lekarz mi mowil, ze skoro u nas nie ma alergii to jest b. mala szansa aby Mala ja miala.
Ale wlasnie jak bylismy we wtorek u lekarki to sie pytala czy Mala duzo nabialu je, popukala jej brzuszek i stwierdzila ze troche powietrza jest i tez do tego badania krwi dopisala na "pokarm".:baffled:

Marta no tak z tym norweskim jesli ktos planuje tutaj dluzszy pobyt i tak jak wy juz z cala rodzina. Ja przyjechalam tutaj pracowac jako au pair z zamiarem, ze jak juz musze wyjezdzac to ok, ale tylko na rok! Wiec w takim przypadku to potrzebne jak swini siodlo, bo raczej w tym czasie malo bylo firm w PL abym po powrocie cos z tym mogla zrobic. No ale "zycie-los, fatum" zadrwilo sobie troche ze mnie i ...:-D:-D:-D A ja z natury zawsze pod prad i nawet to nie pomoglo! A co do godzin przep. to lol lol :szok:
No to troche dziewczyno odpoczniesz bo jeszcze troche i by cien z ciebie zostal. My tez tesknilysmy...;-)

Kasia wybor sloiczkow jest maly. Ja generalnie uwazam, ze sloiczki mozna owszem miec na wszelki wypadek ale lepiej samemu ugotowac. I zgodze sie z Marta, bo tutaj maja wieksza kontrole nad zywnoscia, tylko nie wiem jak to jest z towarami impotowanymi, bo tego jest sporo. A to ze producent sloiczkow tylko najlepsze, pod kontrola i srutututu, to owszem, ale oni bazuja sie na normach europejskich, i jezeli tyle i tyle chemii w zywnosci jest dopuszczane, to oni wlasnie sie na tym opieraja. Bo np. z innej beczki AVENT. Tez niby wszystko z mysla o dzidzi a okazalo sie ze ich butelki zawieraja bispenol, ktory jest dosyc kontrowersyjny. A jak o to zrobilo sie kolo nich duzo szumu, to powiedzieli, ze oni nic szkodliwego "nie robia", bo wlasnie butelki akurat zawieraja tyle bispenolu ile dopuszcza norma europejska, bo inaczej koszta produkcji no i cena dla konsumenta bylaby o wiele wyzsza! I tez mozna na ekologicznej gotowac, ale u mnie w remie to moze ze 2-3 produkty sa, a np. menu gdzie wybor jest :szok: to i ceny juz :szok:
Zawsze mozna wiecej ugotowac i zamrozic. No i to i wyglada inaczej i smakuje lepiej niz to cos ze sloiczkow!

My jutro na tzw. navnedag idziemy. A ja ani prezentu ani pomyslu nie mam. ble

To sie relaksujcie i piszczie kobietki duzoooo, duzooo duzooo

A tak dla zainteresowanych stronka niestety po norwesku ale wprawiac by sie mozna, dotyczaaca wlasnie zywnosci!
Matportalen: Informasjon til forbrukere om sunn og trygg mat
 
Ostatnia edycja:
Dobry wieczor a raczej pozna noca.Dopiero teraz mam czas nadrobic posty.Dziekuje wam dziewczyny ze pamietacie o mnie. Dzien aczynam z moim M tzn pijemy razem kawke (ok 6.00-6.30)Pozniej zostaje sama i albo ogarniam kuchnie ,lazienke lub dalej klade sie spac ;-) Nikola budzi sie 9.00-10.00 czas na mleczko ;dzienna toaleta;wycieczka czterokolowcem do remy lub do ica po zakupy powrot do domu baaardzo okrezna droga;deserek ,piciu mala idzie spac a ja gimnastyka w kuchni aby malz mial gotowe zarelko jak przyjdzie z "roboty".Pozniej mala spozywa obiadek (sloiczkowy lub domowy) zabawa ewentualnie smigamy na spaceros (jak nie mam weny to podrepta troche po placu i gites)Popoludnie z M ;wyglupy ;kapiel cory i tak leci dzien za dzionkiem............Jezeli chodzi o gotowe dania dla dzieci w sloiczkach to jak wyladowalam w nor to sie troche przerazilam jak tu dzieci karmia.... W polsce takie rozne roznosci serwuja dzieciom a tu takie jalowe.....Dobrze ze mleko nan maja bo takie Niki dostawala uffff....Mam takie pytanie bo ja chyba slepa jestem....chodzi mi o to czy mozna tu dostac normalne chrupki kukurydziane??Bo ja wszedzie sie rozgladam ale jeszcze nie wyczailam...Mamjeszcze pytanie do mamusiek ,ktore maja dluzszy staz na obczyznie jakie witaminy podajecie maluszkom na okres jesienno-zimowy?.Wiem ze jest tu powszechny w uzyciu tran....O rany ide juz do lozia Pa
 
bubla my wlasnie od urodzenia na tranie, a pozniej jeszcze sanasol. niestety w wakacje robilam testy pokarmowe i wyszlo ze dziewczyny uczulone na ryby wiec tran odpada. tez sie teraz zastanawiam co im podawac. chrupek kukurydzianych tez nigdzie nie widzialam, chyba ze w polskim sklepie.
jojob odpoczniesz sobie troszke, jak tesciowka pomoze przy dziecku. wspolczuje tak wczesnej pory wyjazu
u nas noc tragiczna laski wariowaly od 24 prawie do 3 w nocy wiec jestem mega niewyspana. do tego mojego nie ma, wczoraj pojechal do oslo i wraca dzis albo jutro
 
weekend się zaczął i zrobiła się cisza :szok:
tampeza współczuje nocy chociaż u mnie było podobnie , tylko Kuba budził się średnio co godzine od 2 więc nie pospałam
bubla23 też od samego początku podaje tran (teraz zrobiliśmy małemu przerwę wakacyjną ;-) )poza tym mam witC w kropelkach i jak go coś zbiera to mu daje do mleka i calcium w syropie (przywiezione z PL)
JojoB u mnie w rodzinie alergii nigdy nie było no i Kuba też raczej nie ma , raz go zesypało po rybie ale to było w maju więc mu nie dawałam więcej aż do teraz ale już było ok ;-)

u mnie dzisiaj pracowity dzień ,pojechałam z D na zakupy a potem on robił różne rzeczy koło domu tzn zakładał lampy , wymieniał żarówki itp. a ja upiekłam jabłecznik , a zaraz będe kończyć farsz na krokiety ;-) , zrobiłabym go wcześniej ale Kuba mi nie dał , chcieliśmy mu dzisiaj kupić huśtawkę ale nigdzie nie mogliśmy znaleźć :wściekła/y: , pewnie zamówie na necie bo nie mam wielkiego wyboru
miłej nocki i niedzieli :-)
 
JojoB skaza bialkowa to to samo co alergia na mleko krowie, tyle ze do skazy bialkowej to sie tyczy wiecej produktow, nie samo mleko chyba....a jak Blanka?

przepraszam ze sie nie odnosze do wszystkich postow ale nie mam sily, Polozylam sie spac o 1 a zasnelam o 4 bo do tej pory musialam albo smarowac dziasla Malej, albo dawac jej smoka, albo przewracac na inna pozycje (jakos w ciagu dnia potrafi to robic i po calej podlodze sie turla...), koszmar jakis, a jak usnelam o 4 to od 5 znowu to samo i o 6.30 sie juz obudzila na dobre ze swietnym humorem ja czasem nie rozumiem mojego dziecka, no to tyle, ide lodowke rozmrazac, milej niedzieli!
 
reklama
hej nidzielnie
moj poszedl z Maya na drzemke :-D
ja zaraz kawak i wlaczylam stinga i relaxik :-), moj nie nawidzi go wiec korzystam poki spi :-p
Aga na ryby tez ...jej....a ja wyczailam w aptece witaminy Nycoplus® Multi Barn vitaminmikstur - www.nycomed.no
a to stronka producenta Produkter - www.nycomed.no
mayi daje 5 ml a natala duza lyche, ale nei daj e codziennie bo jedza duzo warzyw i owocow, a jak zachoruja czytaj przeziebienie to daje 1,5 dawki ;-)
aj tranu nie podaje , bo jakso nei moege sie przemoc do niego :sorry2:

a jak byly oby dwie male to np maya wit D w kropelkach i wit C z PL Cebion w kropelach caly czas az do roku :tak:
Ania ale Ty parcowita jestes :-) no mama polka pelna geba :tak::happy2:a jak tam nowe mieszkanko wogole? napisz cos wiecej , robiliscie jakies extremalne zmiany ?
Kaska wpsolczuje nocek , zycze alby ta byla jaknajbarzdiej przespana :happy2:
i znowu wiecje nie pamietam ...ehhh z ta pamiecia:baffled::rofl2:
milego
 
Do góry