reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

No ladnie, teraz to sie dopiero wystraszylam :szok: bo tak sie sklada ze moja mama miala problemowe porody, nie miala zadnego tylozgiecia ani nic z tych rzeczy, ale przechodzila kazdy porod masakrycznie, siostra byla pierwsza rodzila ja 25 h, jak wyszla glowka, to mama ''odeszla'' i musieli ja reanimowac, calego porodu do konca nie pamieta, jak byla juz przytomna to siostra byla w inkubatorze, bo strasznie zle zniosla ten porod, byla umeczona, potem ja sie urodzilam martwa, bo sie poddusilam pepowina i cala akcja tez przebiegala strasznie, ogolnie moja mama rodzila, ale nie miala czynnych skurczy, tylko macica sie stawiala a nie chciala wypchnac dziecka i po urodzeniu pierwszego lekarze byli tak wystraszeni ze powiedzieli mamie ze ma nie miec wiecej dzieci, ze to i tak cud, ze macica nie pekla jak balon.....potem byl jeszcze moj brat i jak mama opowiedziala historie dwoch poprzednich porodow lekarce to ta myslala ze to wariatka jakas, ale jak zobaczyla jak podczas porodu dziecku zaczelo tetno nagle spadac az o polowe skoczylo, to jedynie on nie musial sie meczyc i jako jedyny urodzil sie z krzykiem tak jak powinno sie dziecko urodzic...........Ale ja tam sobie myslalam, ze nie musze miec tak ciezkich porodow jak moja mama, bo to generalnie nie ma nic do tego.....Dlatego raczej pozytywnie sie nastawiam....Do poloznej ide dopiero 9 marca, a mam cicha nadzieje ze do tej pory to juz urodze....Ale jesli nie to napewno jej wspomne o tym bolu, chociaz nie wiem czy tak pozno cos w ogole jeszcze pomysla zeby mnie badac przed.....

Mam jeszcze pytanie, bo polozna powiedziala ze mam nic nie brac ze soba do szpitala bo wszystko mi dadza, wiec pytanko do tych ktore juz byly, a np. pizama i szlafrok, szczoteczka, pasta, szampon, recznik??? To chyba powinnam wziac prawda???? I ciuchy do chodzenia w dzien dla siebie, bo w ciagu dnia to bede ubrana w szpitalu, czy w pizamie sie siedzi??? A np. podklady porodowe, podpaski poporodowe, to wszystko dostane? Wlasciwie nie mam pojecia co mam spakowac do tej torby, a chyba powinnam juz to zrobic bo zostal tydzien do terminu z OM.....Mam jeszcze cicha nadzieje ze moze dzis zechce sie mojej Malej wyjsc, bo jest pelnia a wiecej dzieciaczkow wtedy przychodzi na swiat :p Ale poki co nic sie nie zapowiada wiec raczej jeszcze posmigam z brzuszkiem.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kacha bierz poprawke ze to bylo 23 lata temu wiec teraz jak zobacza ze cos jest nei tak beda wsyztsko robic zeby bylo dobrze :tak: i zebyscie oby dwoje wyszliz tego cało wiec głwa do gory :tak::-) ,ale ja uprzedzam BEDZIE BOLAŁO :sorry2: JAK KAZDY PORÓD
No i juz pisze:
MUSISZ MIEC:

  • szampon do wlosow, paste do zebow, gel pod prysznic, szczoteczke do zebow, szczotek do wlosow, et.... co chcesz z kosmetykow :tak:
  • ubranie na wyjscie dal Ciebe i dla Maluszka
DOSTANIESZ W SZPITALU

  • papmersy dal maluszka, ubranko dla maluszka, kocyk dal maluszka, recznik,
  • wladki poporodowe, majtki te siateczkowe poporodowe, koszule , reczniki , szlafrok ,
ja osobicei mialam sowoja pizame, ale spodnie od niej zakaldalam tylko jak szlam jesc do bufetu, ja bylam na polozniczym nie bylam w hotelu

buzaki i trzmak kciuk zeby bylo dobrze :happy:
 
Kasia tak jak już Marta pisała weź przybory do mycia zebów , szczotkę do włosów i pantofle , ja miałam swój szlafrok a chodziłam w piżamie szpitalnej i wziełam sobie biustonosz do karmienia bo jak mi się pokarm pojawił to miałam wielkie mokre plamy na piżamie :tak: , możesz też sobie wziąć np dres (widziałam że dziewczyny się przebierały na dzień)
aha nie wiem czy dziewczyny wiecie ale w Reflex można za darmo dostać kosz na pieluchy http://www.reflex.no/angelcare/ a wkłady w promocji kupić za 199nok , ja używam i jestem z niego zadowolona
 
Ostatnia edycja:
taaa ja tez go mialam ale po 3 miesiacu juz przestalam kupowac , bo mi to a drogo wychodzilo a i tak smieci codziennei wynosze a jak naprawde smierdzace to w woreczek na dwor ;-)


aaa tutaj bonus z rimi http://rimi.no/Fordeler/Barnepakke
a i w aptekach tez mozna dostac barnepakke za darmo ;-)
 
Ostatnia edycja:
Marta tez mnie to pociesza ze jestem 23 lata do przodu i jakos sobie poradza napewno hehe ;-) Ogolnie sie pozytywnie nastawiam, a ze bedzie bolec, to jasne ze tak, przeciez to ma bolec, ale ogolnie to i tak jestem nastawiona mega pozytywnie :) Chce juz zobaczyc moja dzidzie i sie nia cieszyc i tyle :p Wiem ze droga moze byc dluga i meczaca, ale na cos dobrego trzeba sobie zapracowac wkoncu hehe ;-)

A to skoro mam az tyle dostac w szpitalu to faktycznie przyjade z malutka torba, a rzeczy na wyjscie to chyba mi potem maz dowiezie albo zabiore w innej torbie i beda w aucie sobie czekaly, bo po co wpadac z tyloma rzeczami na porodowke ;-)

To ide sie pakowac jak juz wiem co i jak, moze wtedy moja corcia zdecyduje ze juz jej czas hehe ;-)
 
wiesz ja Ci napisałam że będzi ebolało bo pamietam jak miałam pretensje do mojej mamy i teściowej bo one mowiły ze tylko troche a to nie było troche :no:, no ale właśnie szybko sie zapomina o bólu jak sie kruszynke widzi i przytula :tak::-) ....no Malutka wychodź bo Mamusia już chce ;-):-)
no na szczscie nie trzeba duzej torby ;-)
milego wieczorku :happy:
 
Hehe Marta a mnie mama znowu straszy, jakby nie bylo to ani w jedna ani w druga jak mowia o tych porodach to nie jest dobrze, trzeba na wlasnej skorze sprawdzic i wtedy mozna dopiero powiedziec ;) a ja sie juz naprawde nie moge doczekac, nawet tego bolu, ale ja glupia chyba jakas jestem hehe ;-)

Dzieki za odpowiedzi dziewczyny i za wsparcie ;-) Pozdrawiam ! :)
 
nie przejmuj się , ja też się nie mogłam doczekać porodu :tak: nawet bólu się nie bałam :tak: ja po prostu już chciałam mieć małego przy sobie , tulić ,całować :-D i pozbyć się tego uciążliwego brzuchola :-)
 
Witam jestem prawie w 19 tyg ciąży mieszkam w Norwegi od prawie roku to jest moja trzecia ciąża ale czuje się jakbym była pierwszy raz nowe miejsce nowy kraj i całkiem inna opieka nad ciężarną. Mam nadzieje że znajdę odpowiedz na nurtujące mnie pytania a mam ich troszkę pozdrawiam i biorę się za przeglądanie postów
 
reklama
Witam jestem prawie w 19 tyg ciąży mieszkam w Norwegi od prawie roku to jest moja trzecia ciąża ale czuje się jakbym była pierwszy raz nowe miejsce nowy kraj i całkiem inna opieka nad ciężarną. Mam nadzieje że znajdę odpowiedz na nurtujące mnie pytania a mam ich troszkę pozdrawiam i biorę się za przeglądanie postów
jeśli tylko masz jakieś pytania to pisz , a na pewno ja lub inne dziewczyny odpowiemy ci jak tylko będziemy znać odpowiedz :)
 
Do góry