reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

1) poić dziecko różnymi rzeczami i sprawdzać, co lepiej zadziała (można samą wodą, bardzo słabiutką zwykłą herbatą albo
herbatkami ziołowymi)- bo na każde dziecko co innego może działać dobrze a co innego może powodować jakiś dyskomfort;
2) kazał odstawić wszystkie dodatkowe leki- wyjaśnił, że czasami malutkie dzieci mają problemy z bolesnymi gazami i wypróżnianiem się, bo ich zwieracz odbytu jest zbyt ściśnięty i podając dodatkowe produkty (herbatki, leki itd) wspomagające produkcje gazów, im jest jeszcze ciężej, bo tego jest więcej a zwieracz nadal ściśnięty i zaczyna się ból;
3)zalecił masowanie odbytu (małym palcem zanurzonym w klemie pielęgnacyjnym masowanie odbyty dziecka kilka razy dziennie,
aby go rozluźnić), dodatkowe pieluchowanie (bo jak bioderka i nogi są dalej od siebie, to i odbyt jest bardziej rozluźniony),
w ciężkich chwilach'' pomaganie dziecku podnoszeniemjego nóżek do góry np jak leży (my tez wypróżniając się kucamy lub siadamy, żeby było łatwiej)...
Tak nam powiedział.. Chyba o niczym nie zapomniałam..
A Kamil nie robi twardej kupki, jak już coś tam zrobi to jest to sama wodnista kupka z ziarenkami.. A już od 3dni nic nie zrobił :(
Wiec zostaje Nam przeczekać te jego bóle, tylko mnie go żal jak tak płacze :(
 
reklama
Jak opisujesz to wszystko to moim zdaniem to kolki,nazbierały się gazy i męcza go,skoro kupka nie jest twarda to nie powinno byc problemu z jej oddaniem podobno małe dzieci mogą nie wypróżniać się nawet do 14 dni i jest ok ale jak nie popuszcza sobie bąków to będzie brzuszek bolał i tyle,faktycznie jak poda się czegos na kolki za dużo to też może bolec brzuszek ale przeciez ty nie podawałas niczego nadzwyczajnego,a jak z twoją dietą karmiącej??????
 
hej laski ja tylko na chwilkę bo mnie Kuba ciągnie za spodnie ;)
drozdekela na ciemieniuche mają tutaj w aptece żel ,smaruje się na pół godziny przed kąpielą nazywa się Avene gel http://www.avene.com/dermokos.php?dnavi=13&pm=p-pediatril&ind=3

polecam u nas podziałał a wcześniej próbowałam różnych specyfików i nic nie pomagało

beatris mimo wszystko powinnaś podać jakieś kropelki na kolkę (moim zdaniem) i zginaj mu często nóżki do klatki piersiowej żeby mu gazy odchodziły ;) u mnie działało
 
Witajcie kochane kobitki!

Przepraszam, ze mnie nie bylo, ale mam taka harowe, ze szok. No i padam po pracy, bo same wieczory teraz mam... :szok: A wczoraj chcialam sie przywitac, ale mi posty zzeralo! :angry::wściekła/y:

U mnie praca, praca, praca... Aha, wczoraj bylismy z M. na koncercie, bo wyjatkowo mialam dzienna zmiane w pracy, wiec mi nie kolidowalo. :tak::happy::-) Wrocilismy strasznie pozno, wiec tylko prysznic i spac. A dzis ledwo wstalam... :nerd:

Julia - witaj i rozgosc sie na forum. Z checia pomozemy! Ja mama jeszcze nie jestem, ale mam nadzieje, ze w koncu sie uda... :tak: Ale rowniez z checia tyle, co wiem pomoge!

Buziam Was wszystkie. Ufff, mam nadzieje, ze dzien bedzie nudny w pracy i ze szybko minie, bo taka padnieta jestem, ze nic mi sie nie chce robic!...

A u mnie pogoda tez piekna! :-):-)
 
Hei!

Mary-beth witaj ciezko zapracowana kobieto!:-D A jaki koncert jesli mozna...?

Beatris wierze, ze najwiecej stresu jest jak dziecko placze a czlowiek nie potrafi pomoc. Ale probuj regularne podginanie nozek i masaze brzuszka. Bo czasem chociaz nie zawsze ale takie naturalne metody sa bardziej skuteczne niz podawanie "chemii". No ale tak jak Maniulka pisala w jej przypadku bylo to konieczne ale doprowadzilo do uzaleznienia. Mam znajoma ktora miala dzidzie z kolka i codziennie wieczorem wsiadala z nia w samochod i jezdzila bo sie wtedy uspokajala i dzidzia i ona...Sprobuj suszarki, prlaki odkurzacza bo to tez dziwnym sposobem ma wplyw na dziecko!:szok: A jak bedziesz na hs to opisz sytuacje, bo przy takim Malenstwie to pomoc dodatkowych rak jest niezbedna!
 
Witam:-)
U mnie dalszy ciąg ładnej pogody,ja zasmarkana jak diabli :crazy:
Zaraz musze się wziąć za sprzątanie kurcze syf mi się zrobił jakiś,sterta prasowania czeka od piątku miałam lenia i jeszcze nie zrobiłam zadania domowego z norweskiego a mam je na dzisiaj:zawstydzona/y:
Beatris znalazłam własnie te rureczki ja nie urzywałam ale dziewczyny z mojego forum marcowego tak,podobno rewelka w Anglii czy Irlandii to nawet położne w torbie je ma jak przychodzą na wizytę tzw.patronażowa ciekawe czy tutaj jest coś takiego MEDI GLOBE NA KOLKĘ - RURKA ANTYKOLKOWA Model LUX (1231155453) - Aukcje internetowe Allegro
 
Dzień dobry!!!!!
U nas znów słoneczko ahhhhh:-).......
Ania bzyknę się dzisiaj do apteki i zapytam o ten żel. Poprosiłam mamę żeby mi kupiła ciemieniuszkę taki olejek w pl i wysłała i będę walczyć a jest tego cała główka.
A tak to nic ciekawego starszak w przedszkolu, mały śpi a ja przy kawie planuje obiad
po prostu nudaaaa muszę coś wymyślić dla siebie bo mnie ta rutyna zabije. Chętnie bym poszła do jakieś pracy w weekend muszę się zacząć rozglądać za czymś. Szczerze nie mogę się już doczekać wyjazdu do pl na święta:tak: bardzo mi się tęskni za rodziną i znajomymi. Ostatnio byliśmy w lutym:-( kawał czasu, dziadkowie to chyba nie poznają Mikołaja bo tak wyrósł przez ten czas. A wy dziewczyny jakie plany na święta? Tęskni wam się za pl czy raczej nie?
Pa miłego dnia kobietki!!!!!!!:-)
 
Witam!

Hei!

Mary-beth witaj ciezko zapracowana kobieto!:-D A jaki koncert jesli mozna...?

Hej Jojob! Koncert w Oslo, a grała EPICA. Uwielbiam taki typ muzyki! :-):-)
Maniulka - dużo zdrówka życzę!!! :tak::-) Niby słonecznie, ale ta pogoda zdradliwa jest! Ja się też pogięta czuję, ale może po prostu jestem zmęczona...
Beatris - mam nadzieję, że Twoje maleństwo nie bedzie długo cierpiało z powodu brzuszka!

Życzę Wam miłego dnia! Ja jak nieprzytomna znów! :szok:Te wieczorne zmiany jednak dają w kość. Jeszcze dziś i jutro, a potem trochę wolnego. :tak:

Tymczasem częstujcie się, kochane:

images


:-):-):-)
 
Maniulka kuruj się!!!!!!! może jakieś grzane winko albo piwko wieczorkiem i do łózia z ukochanym i na pewno pomoże:-D Ty kobieto nic nie mów o sprzątaniu u mnie tez by się przydało a i prasowanie tez leży od soboty ale nic zrobi się :tak: niedłuuuuugo może popołudniu mój m zabierze chłopaków na spacer to ja migiem to ogarnę. Jakoś mi lepiej to idzie jak nie mam nikogo w domku:tak:.
Mary ty to powinnaś jakąś kawiarenkę tutaj otworzyć i jakoś tak rureczkami nam tą kawusię mniammmmmm.......
Zazdroszcze koncertu ja to bym chętnie do kina poszła z m ale cóż z kim dzieci zostawić... ech......
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maniulka kuruj się!!!!!!! może jakieś grzane winko albo piwko wieczorkiem i do łózia z ukochanym i na pewno pomoże:-D Ty kobieto nic nie mów o sprzątaniu u mnie tez by się przydało a i prasowanie tez leży od soboty ale nic zrobi się :tak: niedłuuuuugo może popołudniu mój m zabierze chłopaków na spacer to ja migiem to ogarnę. Jakoś mi lepiej to idzie jak nie mam nikogo w domku:tak:.
Hej Ela!
A propos sprzątania, to i tu by się przydało ogarnąć... :zawstydzona/y: Ale gary zostawiam mojemu M. :-D:-D:laugh2::laugh2:
 
Do góry