reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Hej kochane!

Własnie wstałam. :-D:-D Wyspałam się, że hoho! M. pojechał pomagać dalej mamie w przeprowadzce, a ja miałam taki tydzień harówy w pracy, ze nie dałam rady przyłączyć się do pomocy... :no:

A to dla Was:

images


:tak::happy2::happy2: Miłej niedzieli! :-);-)
 
reklama
witam się wieczorkiem :-)samopoczucie kiepski,nos zapchany i jakoś niewyraźnie sie czuję brak siły na pisanie więc się żegnam
Napisze tylko że łowy wzorajsze udane,mała obkupiona młody też,ja mniej ale co tam nie ma to jak zakupy dla dzieciaków :tak:
 
Hey Kobietki ;)
Byłam u lekarza i powiem że masakra.. Powiedziała mi że bolą mnie piersi bo źle przystawiam Małego.. A że Kamil był ze mną i był głodny to jej pokazałam jak go karmię no i sie zdziwała bo robie to dobrze.. Ale nic mi nie powiedziała, nie doradziła,nic kompletnie.. Piersi dalej okładałam kapustą no i mi przeszło, dzis już nie czuję bólu ani kucia i nie są już gorące.. Za to mleka mam tyle że leci mi ciurkiem i musze teraz odciągać no a Kamil nie opróżnia całego cycka wiec się zbiera.. No a daje mu butle już troche ciągnie tą herbatkę koperkową ale nie dużo, wypije tak ze 20 i koniec.. Ale dobre i to ,może z czasem będzie więcej pić.. :)
Cieszę się że już mnie nie bolą piersi :) Teraz zostało mi jeszcze przetrwać ten płacz Kamila i to jego wypinanie się..
Kochane Dziekuje za wsparcie :) :*
Miłego dzionka :*
 
Witam sie!

Maniulka to przynajmniej zakupy udane! Przyznam sie szczerze, ze ja uwielbiam robic zakupy dla Malej i jeszcze jak cos super sie trafi i z przeceny!

Beatris no z lekarzami tutaj to naprawde roznie, bo sa konowaly ale ja narzekac nie moge bo moja jest ok...Chociaz kapusta pomogla...! A co do Kamila to on jest jeszcze maly wiec jego pojemnisc zoladka nie jest duza... Juz nie pamietam ktora pisala o kroplach "MINIFOM" ale moze bys o to w aptece zapytala, czy mozna twojemu Malenstwu to podawac! A pytalas sie lekarki odnosnie Kamila i jego brzuszkowych problemow? Nie masz suwaczka a ja nie pamietam kiedy urodzilas, bo powinnas miec kontrole na Helsestasjon...Moze tam normalniejsi ludzie. Nie wiem jak u was, ale do nas siostra "srodowiskowa" przyszla jak Mala miala 2 tyg, a potem po 6 tyg. To mleko sobie odciagaj po troszeczku i zamrazaj, bo jeszcze troche i laktacja sie unormuje i "powinnas produkowac" tyle mleka ile Malenstwo zje!

Mary-beth troche pozno ale sniadanko apetycznie wyglada! A ty dalej ciezko pracujesz? I odsypiaj ile sie da, bo jak dzidzia na swiecie sie pojawi to tak szybko sie nie wyspisz...!:-p;-)

Milego poniedzialku!
 
Z Kamilem teraz w piatek jedziemy do helse, bylismy raz ale wtedy to tylko go zważyli..
A pytałam co moze mu być,czy to kolki czy problem ze wzdęciami i kupka a lekarka powiedziała ze nie wiebo nie ma dzieci.. Wiec czekamy do piatkowej wizyty..
A jak narazie tu do nas nikt nie przyjechał.. :no:I dobrze bo nie mam czasu sprzątać :errr:
Teraz jak Kamil zaśnie to ja razem z nim, żeby odpocząć..
Miłego dzionka :*
 
Ostatnia edycja:
Beatris to bardzo dobrze robisz. Bo przez brak snu ty bedziesz wykonczona i raczej dobrego samopoczucia nie bedziesz miala a Malenstwo to wyczuje. Balaganem sie nie przejmuj bo pewnie wysprzatalas na blysk jak na Malego czekalas.;-) Ja np. obiad i porzadki (jak mialam sile) to robilam dopiero jak moj m. z pracy przychodzil. Chociaz mialam wyrzuty sumienia z tego powodu, ale niestety, kazde dziecko jest inne... Niektore najedza sie i spia duzo, tylko wlasnie budzac sie na karmienie ale nie wszystkie...Ten pierwszy okres jest bardzo trudny bo sie dopiero nawzajem poznajecie i uczycie odczytywac sygnaly. Ale jeszcze troche wszystko sie unormuje! Tylko wlasnie odpoczywaj duzo.A co do HS to dostaliscie jakies wezwanie ze idziecie? Bo moze rozne sa praktyki w komunach. Troche moze potrwac aby papiery ze szpitala przyszly do hs, wiec zawsze mozesz dryndnac i sie przypomniec! Zycze ci duzo sily i cierpliwosci!
 
No ja też robię obiad jak mój z pracy przychodzi a niekiedy to on robi sobie sam jedzenie bo Mały wtedy przy cycu jest..
Moja mama mówi "kto ma dzieciątko ten ma światko" :) A do mnie dzwonili z HS ze mamy się stawić i teraz juz będziemy mieli 2wizyte tam..
:) :*
 
Witajcie drogie mamusie :)
Szukam pomocy, ponieważ od niedawna mieszkam w Oslo. Wybieram się dopiero na pierwszą wizytę do lekarza, a termin mam na 23listopada. Do tej pory mieszkałam w Polsce, ale mąż w końcu załatwił lepsze mieszkanie i mogliśmy się przeprowadzić :) bo mamy jeszcze 20-miesięczną córcię Julkę :)
Czeka mnie cesarskie cięcie i nie mam pojęcia jak to wszystko tutaj wygląda :)
Proszę Was jeżeli macie jakieś doświadczenie pomóżcie.
Bardzo mnie to przeraża, że będę rodzić w obcym kraju, po za tym nie wiem do końca jak to jest z płatnościami :)
 
julia25 witaj w NO :tak::-):-):-) , jako ciężarna za nic nie płacisz ,lekarz i wszystkie badania są za darmo ,z tego co się orientuje to o cesarkę to tutaj bardzo ciężko ale zobaczysz co Ci lekarz powie na wizycie ;-),musisz się przygotować na zupełnie coś innego niż w PL, myślę jednak że dziewczyny które rodziły w Oslo Ci pomogą ;-) i powiedzą coś więcej:-)
beatris tutaj wszyscy narzekają na lekarzy , ja się cieszę że oprócz tego chodziłam w ciąży do położnej bo u niej przynajmniej czegoś się dowiedziałam , no i moja sąsiadka jest pediatrą i Polką :tak:
a z tą wizytą to faktycznie dziwnie bo u mnie równe 2 tyg od porodu pojawiła się Helse (oczywiście dzwoniła wcześniej) no i dostałam też tłumacza na tą wizytę (przyszły we dwie) no i ona sprawdzała warunki ,jak sobie radzimy itp oraz zważyła mi małego , a w 6 tyg byłam na wizycie i szczepieniu w HS
 
reklama
AniuSm dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że jednak będę miała cesarkę. Mam ze sobą zlecenie od ginekologa z polski, jest dokładnie opisane dlaczego przy pierwszym dziecku miałam cesarkę itd. Taka znajoma straszyła mnie jakimiś strasznymi opłatami za poród. Jednak z tego co już się zorientowałam to właśnie kobieta ciężarna ma wszystko za darmo.
 
Do góry