reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Witam:-)słoneczko u mnie piękne od rana,podobno utrzyma się piękna pogoda cały tydzień super
Julia witaj na naszym forum,mam nadzieję że zadomowisz się tutaj u nas,służymy pomocą,radą i dobrym słowem jak ja przyjechałąm do No byłam pełna obaw ale nie taki diabeł straszny.....co do porodu nie pomogę ja oboje rodziąłm w Pl ale wiem na pewno że za poród i opiekę medyczną nic nie płacisz tak samo za opiekę meyczną u dziecko do 16roku życia,my dorosli już płacimy niestety.Czym prędzej tu w No zgłoś się po pozwolenie i numer,po porodzie nav wypłaca dosyć ładną sumę becikowego:tak::tak::tak:
Beatris ja ze swojej strony mogę doradzić żebyś odciągała jak naj mniej mleka,niedługo laktacja się unormuje i będziesz miała tyle mleka ile Kamilek potrzebuje jak będziesz odciągać to wszystko będzie zakłamane i laktacja będzie większa.a jak mały na spacerkach,lubi?????
 
reklama
Witam sie tez slonecznie! 2193s.jpg

Hei Julia! Witamy i gratulujemy Malenstwa! Tak jak dziewczyny pisza kobieta przez caly okres ciazy ma za darmo. Co do cesarki to jesli sa takie zalecenia lekarza (np.stan zdrowia, wiek) to nie powinno byc z tym problemu. Ale jezeli to jest po prostu takie zyczenie ciezarnej to juz zalezy od lekarza. Bo sa tez prywatne kliniki "naturalnych porodow" no i tam sie juz placi. I podobno mozna miec tlumacza jak jest potrzebny!
Generalnie opieka medyczna tutaj to jest "niby bezplatna" bo tylko sie placi niewielka czesc za wizyte i badania- jak na norweskie pensje ;-). No ale dentysta tutaj jest tylko prywatnie i to juz kosztuje ze :szok::szok::szok:. Na szczescie dzieci maja za darmo i lekarza i dentyste.
A w Oslo to w jakiej czesci?

Beatris to do piatku! Pewnie masz jakies pytania to najlepiej zapisz sobie je na kartce i jak tam bedziecie to smialo pytaj!

Mary-beth ty pewnie ciezko pracujesz? Ale jak bedzie dzien wyplaty to...!:-D:-D:-D

To milego!
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyna!!!!
Dziś rzeczywiście piękne słoneczko w oslo:-) aż chce się żyć. Trzeba się nim cieszyć bo za parę dni ma przyjść pora deszczu oby im się prognozy nie sprawdziły.
Julia- gratuluje dzidzi!!! co będzie chłopczyk czy dziewczynka czy może niespodzianka????? Ja dwa i pół miesiąca temu rodziłam właśnie w oslo więc jeśli masz jakieś pytania to śmiało chętnie pomogę:tak: Wybrałaś już szpital??
Jojob- rzeczywiście zęby to lepiej niech się nie psują w no bo masakra cenowa:szok:
beatris- kochana cierpliwości maluszek ma dopiero dwa tygodnie, cierpliwości daj mu parę tygodni i naprawdę się to wszystko unormuje. Porostu wszystko potrzebuje czasu, mały musi się nauczyć życia poza brzuszkiem a i ty potrzebujesz czasu żeby umieć zorganizować sobie czas z nowym lokatorem w domku. U mnie właśnie teraz można powiedzieć że mamy choć odrobinę rytmu dziennego a wcześniej istny chaos i ze szlafroka nie wychodziłam. Wszystko mija:-)
Dziewczyny mam pytanie macie jakiś dobry sposób na ciemieniuchę?????
pa
 
Ela u nas nie było problemu z ciemieniuchą są specjalne olejki w Pl a tutaj nie wiem,podobno mozna masłem smarować ale czy to cos daje:confused:
Znajoma ma do zrobienia zęba ale cos grubszego,koronka czy cos i tyle jej policzyli że szok:szok:zdecydowała się jechać do domu na Litwę i tam, zrobić,śmiałyśmy się że 3 razy w tą i z powrotem pojedzie na Litwę i jeszcze jej kasa zostanie:-D:-D:-D
 
dzięki Maniulka spróbuje to masło może pomoże:-)
To niezłą jej musieli powiedzieć sumkę:szok::szok::szok::szok: ja na szczęście nie musiałam nigdy tutaj korzystać usług dentysty i oby tak zostało:tak::tak: ale na pewno jest nie wesoło dla kieszeni gdy np nagle zacznie cię cholernie boleć no i co wtedy czasem nie ma wyjścia. Ja kiedyś musiałam zrobić tutaj usg nerek i przyznam szczerze że jak siedziałam na poczekali zastanawiałam się ile za tą "przyjemność" zawołają to mi nawet ból przechodził:-D ale na szczęście nie było tak źle jak z tą twoją znajomą i dentystą
Mary to się nam zapracowała chyba........
 
Kobietki od 4 rano jestem na nogach :( Kamil dał czadu, nic tylko płacz :( a ja płakałam razem z nim bo nie wiedziałam jak mu pomóc.. W końcu M. pojechał z nami do szpitala i wyszło na to ze Kamilkowi nie pomożemy bo ma "bolesne kupki" i moze tak byc do 6m-ca :( Masakra... Mamy mu podkurczać nóżki do brzuszka i masować palcem odbyt żeby się rozluźnił i nic tu nie pomogą herbatki ani inne medykamenty :( samo musi przejść.. No i wytłumaczył nam dlaczego Mały tak ma.. Widać był kompetentnym lekarzem.. A ja padam :(
Maniulka Kamil spacerki lubi bo lubi wózkiem i samochodem jeździć, jest wtedy taki spokojny ;)
 
Beatris to "szczescie w nieszczesciu" ale juz wiecie co dolegalo!Sa rowniez kursy masazu dla Maluchow i tam tez jest pokazane jak i co masowac w przypadku "zatwardzen". ;-)

Ela nie pomoge z ciemieniucha bo nie mialysmy.
 
Beatris wiem że są jakies specjalne rureczki ułatwiające wypróżnianie(spróbuję cos znalesć na ten temat i napiszę),szkoda że nie jestescie w Pl mój Maciej jako że to był wcześniak nie miał siły się wypróżniać i podawaliśmy syrop,dosyć długo go brał i super pomagał ale to u nas w polskiej aptece kupowany,bidulek malutki a jakie te kupki u niego są twarde mocno?????
 
hej ja na chwilke bo widzialam o ciemieniucha i maslo :szok::szok::szok::szok: nie nigdy tego nei robcie, pod zadnym pozorem boooo maslo ,oliwka zapycha pory dziecka i od nowa powstajeciemieniucha , trzeba myc codziennie glowke szamponem dla dzieci i zostawic na wlsoach chwile i wtedy grzebieniem wyczesac porzadnie i porzadnei splukac glowke, trzeba przycsnac trosze tylko z wyczuciem noi powtarzac... dziecko ma ciemieniuche czasem bo skora zle oddycha, albo zmaian w diecie jakis nowy skladnik
wiec nie maslo anio oliwka :no:
a jak juz zrobilas oliwka albo maslem to teraz porzadnie trzeba kilka razy umyc glowe dziecka :sorry2:

Mary Beth jak tam u Ciebie? jak praca?
Beatris wpsolczuje bolacych kupek :-(oby szybko sie unormowalo :happy2:
Julia co do porodow tutaj jest za darmo ale jezeli chodzi o komplikacje to jak mialas przy pierwszym to i przy drugim pewnie tez tymbardziej ze masz na pismie, a mozesz to przetlumaczyc badz miec to po lacinie napisane dla lekarza tutaj prowadzacego ciaze??? ulatwilo by to mysle konsultacje :happy2:
 
reklama
Dzięki Marta!!
Tego masła nie próbowałam jeszcze i może jak tak piszesz to nie będę. Z tym szamponem to właśnie ja tak robię ale to ciągle powraca pewnie potrzeba czasu.
Drugie dziecko a człowiek taki głupi w niektórych sprawach:baffled::baffled:, Mikołaj nie miał ciemieniuchy to był spokój.....
Beatris co konkretnie ci powiedział ten lekarz? Z czym to jest związane? Pytam bo mój mały tez ma problemy robi co trzy dni czasem co dwa.
 
Do góry