reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Londynu

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Hello:biggrin2:
bulkaasia jestem,jestem:tak: wczoraj miałam pracowity dzień,bo mężowi trafiło się wolne,wiec malował Sammiemu pokój,a ja jako pomocnik:-D wieczorem już wszystko było gotowe,posprzątane,zabawki posegregowane aż milo wejść.Teraz Sammy w szkole,a Jamie rzadzi u niego w pokoju:tak:
katiuszka witaj:happy: ja mam trochę starsze dzieci,wiec i więcej styczności z tutejsza służbą zdrowia,wiec postaram się pomoc:biggrin2: co prawda etap słoiczków już za nami,wiec tutaj raczej bulkaasia będzie miała więcej do powiedzenia,ale spróbuję dzielić sie swoim doświadczeniem:tak: Co do szczepień,to ja szczepiłam swoje dzieci wg czerwonej książki i wydaje mi sie ze w Polsce mamy muszą kupować,bo te szczepionki tam sa po prostu odpłatne a u nas darmowe.Kiedyś porównywałam z moja siostra w Polsce i ona miala dzieci zaszczepione przeciw tym samym chorobom co ja,tyle ze kilka sama prywatnie dokupywała. Jeśli chodzi o usg bioderek,to tutaj są sprawdzane,ale tylko tak na oko,wiec bardziej skłaniałabym sie do wizyty albo tutaj prywatnie w polskiej przychodni,albo w Polsce.A jeśli chodzi o dodawanie kaszki do mleka,to my dawaliśmy naszemu starszemu na noc,żeby mleko było bardziej treściwe i dłużej spal,z kolei młodszemu nigdy mleka z kaszka nie dawałam,bo kiedyś miał problemy z kolkami i do tej pory używamy butelek,przez które geste mleko z kaszka by nie przeszło.A jako pierwszy stały pokarm wprowadzałam i jednemu i drugiemu jabłuszko:tak: czasem dawałam surowe,czasem słoiczek a raz jak bylam w Pl,to pediatra przekonał mnie ze raczej lepiej jest karmić słoiczkami,bo firmy które je produkują,muszą mieć specjalne atesty,a owoce i warzywa ze sklepu to nie zawsze wiadomo skąd pochodzą.Taka była jego opinia.

Ale pogoda,co?:biggrin2: Wczoraj nam antenę wiatr przewrócił
 
reklama
katiuszka a widzisz? pamiec mam dobra;-) Aptamil 2 jest od 6 m-ca ale ja daje Aptamil reflux bo po zwyklym wymiotowal a ten pomaga utrzymac mleczko w brzuszku. Kaszke dawalam stopniowo czyli za pierwszym razem 1 miarka, na drugi dzien 2 a po tygodniu to juz bylo 3-4 razy dziennie po 2-3 marki, wiecej dake na noc.
wierka witaj:-) No pogoda super po prostu, wieje tak strasznie, ze mi polowy programów polskich nie odbiera:wściekła/y: Zauwazylam, ze Twoje dzieciaczki maja angielskie imiona, moge spytac czy maz Anglik?
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny.
Melduje sie i ja;-)
Maja dzis juz 3tyg masakara jak ten czas leci. We etorek bylo wazonko i klocuszek wazy 4280g i ciagle tylko cycolem karmie. W szoku jestem ze taki pokarm mam i na tyle go jest ze jej wystarcza.. Bo kiedys slyszalam ze jak ktos ma male piersi to nie ma pokarmu u mnie jak narazie jest;-)

Dzis nocke mielismy ciezka. Mala sie budzila co godz. Ok 3 miala pelengo pampka wiec zaczelam ja przebierac pupka wytarta i nie zdazylam zalozyc czystego i tak nawalila ze wszystko brudne. Musialam to posprzatac namoczyc spiochy zeby zeszla kupka:p
Z rana tez mala taka marudna byla ale teraz juz spi 2raz tak dlugo po jedzonku. Pewnie odsypia sobie nocke. Ja niwstety nie mialam czasu odespac. Bo to obiad sprzatanko to ona i tak jakos zeszlo. Noo ale na kolejna drzemke z nia sie pokusze;-)
Maja nie placze mi tylko nerwy pokazuje:p kopie nogami robi sie czerwona i krzyczy;-)
Wlasnie sie budzi, lece z cycem;-)

Witam nowa mame;-)
 
bulkaasia mąż Polak:biggrin2: po prostu imiona dla chłopców nam się akurat takie podobały;-) pierwszy był Samuel(w skrócie Sammy) a druga miała być Octavia,a ze się okazała chłopczykiem,to trochę główkowaliśmy i w sumie Sammy wybrał,ze jego brat będzie miał na imię Jamie:happy: no i nie ukrywam ze z takimi imionami jest w UK wygodniej.A ciekawa byłam reakcji Polaków,szczególnie w Polsce,czy nie będzie komentarzy typu''wielcy Anglicy się znaleźli'' i nikt mi do tej pory nie powiedział,ze obciach robię,tylko wszyscy pytaja,dlaczego nie wybraliśmy polskich imion...
magda fajnie ze się meldujesz:happy: jak Ty sobie sama teraz dajesz rade?Z tego co piszesz,to pewnie całkiem nieźle:tak: jeszcze trochę i pierwszy miesiąc za Wami:biggrin2:

A moj 2-latek jest na etapie poznawania świata przez ''a co się stanie jak zrobię tak..'' pisałam Wam o numerze z kosmetyczka?Wszystkie możliwe kosmetyki wyłożył mi na dywanie i cały brązowy,perłowy cień wtarł w sofę:tak: Telefonu na minute nie mogę przy nim zostawić..raz zadzwonił ze stacjonarnego do Pl,do teściowej,a w tym tygodniu z mojej komórki do mojej znajomej i mówiła mi ze jeszcze się z nią w gadkę wdał po swojemu :biggrin2: W kuchni tez sobie świetnie radzi(szkoła starszego brata)-sunie pudełko z zabawkami,staje na nim i patrzy co można drapnąć z blatu:sorry2:Czasem już mam dość,tego chowania,ukladania wszystkiego wysoko,no ale coz,jego bezpieczeństwo jest najważniejsze

A dzisiaj,przy tej pogodzie zachciało mi się pizzy..mmmm:-p ale nie z Domino's tylko normalnej,mrożonej ze sklepu,zeby upiec w piekarniku.Juz pol obróciłam:zawstydzona/y::-D
 
Hej;)

Wierka- no coz jakos sobie daje rade, chociaz czasem zmeczenie daje mi sie we znaki, noo ale trzeba funkcjonowac jakos;D Teraz ten tydz T byl w domu, na weekend jest w pracy, i od pon znowu ma wolne do nast piatku.. Tyle ze w pon jego rodzice przylatuja.. Mam nadzieje ze jego mama dostanie reprymende od siostr T ze ma sie nie wtracac hehe;) Nie zebym cos do niej miala ale jej zlote rady mnie dobijaja:p

A tak co u nas.. moja dzidziula dzis sprawdzala na ile Mamunia jest cierpliwa:p W nocy nie spala przez 3godz;/ a ja juz nie wiedzialam co mam z nia robic.. najedzona, przewinieta.. na rekach zle, lezalam obok tez zle, w wozku zle:p Masakra to byla:p Ale w koncu sie udalo ale przed zasnieciem jeszcze z pieluszka walczyla, wredotka mała;)
Jak T szedl do pracy o 6 to ja myslalam ze oczy mi wyjda na wierzch ze zmeczenia.. i niunia zamiast spac to dalej sie spierala ze mna i dopiero o 8-30 padla a ja razem z nia i do 10 spalysmy sobie;) Gdyby nie ta drzemka jej to bym chyba zasnela w locie;) Nawet tatus biedny rano do pracy wstaje wstal w nocy i sie zaoferowal ze pomoze zebym ja sie polozyla on ja pobuja.. noo ale ze on do pracy, a w pracy jezdzi autem wiec musi byc chociaz troszke"wyspany" ;D

Terazz gwiazda zasnela a ja mialam czas zeby ogarnac pokoj, pomyc naczynka, pranko zlozyc i wrezzcie zjesc;)
Pogoda okrutna, masakra.. wczoraj to samo.. no ale wczoraj chociaz na 30min byla na dworku;) a dzis zobaczymy o ktorej tatusko wroci to moze on ja wezmie, a mamuska sie doprowadzi do ładu i składu;)

Milego dzionka dziewczyny;)
 
witajcie wierka i magda!!!
Magda ja miałam ciężkie początki z moim małym, myślałam,że nie wyrobię. Wszyscy mi mówili, że najgorsze pierwsze 2-3 miesiace. I faktycznie,jak mały miał jakoś 2,5 miesiąca to zaczął wpadać w swój rytm dnia, więcej spał w dzień, dłużej w nocy. Ogólnie coraz lepiej. Teraz nocki przesypia, tzn. kładę go spać koło 19-20, śpi do 4-5 rano, zje i dalej śpi. A wczesniej to budził się co chwilę, od 5 rano zero spania do 15, 16-stej. Myślałam, ze się przewrócę. A co było noszenia, kołysania...:crazy: teraz jak jest bardzo spiący, to wystarczy go położyć, smoczka do buzi, pieluszkę koło głowy i już śpi:tak: Doczekasz się i Ty! :tak:
wierka o widzisz! pocieszyłaś mnie z tymi szczepieniami!!! miałam zamiar właśnie porównac szczepienia tutaj a w Polsce. Ale jak my je mamy w pakiecie obowiązkowym, ale darmowym, to nie ma co dokupować kolejnych. Co za dużo, to niezdrowo:-p
bulkaasia a powiedz mi jeszcze,jak dajesz małemu mleko z kaszką, to z butelki pije czy łyżeczką? a jak z butelki to przez jaki smoczek mu leci? ja mam butelki Tommy Teppee antykolkowe, a smoczek dwójka, niby większa dziurka, ale chyba kaszka przez to nie poleci. Myślisz, żeby kupić ten z szybkim przepływem, czy może inną butelkę? Byłam dziś w polskim sklepie, bożeeee ile tam jest tych kaszek!!!!!!!!!!!:szok: zgłupiałam od tego dokładnie! jaka ta kaszka ma być? sama ryżowa czy mleczno-ryżowa? są też jakieś kleiki kukurydziane, ryżowe, wszystko od 4 miesiaca! a te kaszki ryżowe to są smakowe, no i znowu mam problem, bo nie wiem jaki smak kupić na początek? nie ma znaczenia czy to zależy jakie maluch polubi? matko jedyna...nie wiedziałam, że to karmienie będzie takie skomplikowane!!!!
 
Hejka, witam sié po weekendzie. Przyszly chrzestny mojego synka pywa na statkach i akurat byl w Anglii wiec grilowalismy i sluchalismy opowiesci ze swiata;-) Kupil Mlodemu w prezencie krzyzyk z Jerozolimie, taki prezent na chrzest. Wczoraj cos maly byl marudny a wieczorem 3 razy mi zwróci a potem padl zmeczony.
katiuszka no kaszek jest do wyboru do koloru. Ja daje przez butle ale w smoczku mój maz zrobil wieksza dziure bo by nie lecialo. My mamy butelki takie specjalne miekkie bo synek ma roszczep podniebienia i nie ssie dobrze wiec ja musze ja naciskac. Ja daje z Bobowity kaszke ryzowa i zaczelam od jablkowej. Jak kupisz mleczno-ryzzowa do rozrabiasz tylko z woda bo ona ma juz mleko modyfikowane a ryzowa dadajesz do wody lub tez do mm. Poradzisz sobie:tak:
magda wpadniesz niedlugo w swój rytm i nawet sie nie obejrzysz jak wszystko bedzie fajnie sie ukladalo:-)
wierka ​jak tam weekend minal?
 
Cześć Dziewczyny ode mnie cisza bo znów nie mam kompa wiem Wierka pewnie w to nie uwierzysz ale oddali mi kompa i okazało się że potrzymali go 2 tyg. i nic nie zrobili bo linie na ekranie dalej latały wiec z nerwami zawiozłam z powrotem tylko że już nie mam gwarancji i musiałam zadzwonić wykupić insurance.I powiedziałam że daje im ostatnią 3 szanse i jak dalej to samo będzie chce zwrot kasy. Nie orientujecie się jak jest tutaj czy 3 czy 4 razy aby żądać wymiany lub zwrot pieniędzy?

Katiuszka79 witaj :-)

Wierka Jammie musi być kochany takie ma fajowe pomysły aż się boje co Konrad będzie wyczyniał ;-) Narazie broi coraz więcej :-)
 
hej, sloneczko zawitalo tylko ciekawe na jak dlugo
wink2.gif
Fajna nocka byla bo Dorianek zjadl o 21 i potem dopiero o 3 i 7, takze wyspana jestem. Naszprycowalam sie wczoraj lekami (lamalo mnie w kosciach) i dzisiaj o wiele lepiej. Wczoraj bylam wazyc Malego i mamy 6820g na liczniku, czyli jak co m-c pól kilo do przodu
biggrin.gif
. Rewelki nie ma ale zawsze to cos, zreszta pielegniarka powiedziala, ze prawidlowo przybiera.
A co tu taka cisza???
 
reklama
Hejka:biggrin2: Jak ja Was mogłam tak zaniedbać i przez tydzień tu nie zaglądać:baffled::-p Mialam m w domu,tak z dnia na dzień wypadło mu wolne i tak w każdy dzień było coś do załatwienia,każdy dzień rozbity przez wyjazdy,moja rutyna poszła w dym,no ale jak trzeba,to trzeba...

Oj dzisiaj to sobie tu ponarzekam na pogodę :crazy:środek maja a tu mamy dzisiaj na odczepnego 13st.Juz nie będę patrzeć na pogodę w Pl,bo chciałoby się już tam jechać,a nie ma jak,dzisiaj maja 26...jak w lecie..

madzia
na ''złote'' rady teściowej jest jeden sposób,przytakiwać,jednym uchem wpuszczać,drugim wypuszczać a i tak swoje robić:tak::biggrin2: przecież kłócić się z nią nie będziesz,bo one i tak wiedza najlepiej,wiec strata czasu i nerwów:biggrin2:
katiuszka tak się wtrącę,bo widzę ze Asie pytałaś o kaszki.. ja różne testowałam i z bobovity są najlepsze:tak: z nestle robi się klej a nie kaszka,wiec odradzałabym.A co wybrać,to już zależy od ciebie,sama zobaczysz czy maluszkowi smakuje,najważniejsze żeby tylko była odpowiednia do jego wieku.
bulkaasia ale super prezent malutki dostał od przyszłego chrzestnego:tak: A gdzie będziecie Dorianka chrzcili?
ola a to dziady,ja to bym do nich codziennie jeździła:biggrin2: nie mow mi tylko ze masz komp z currysa/pc world?Bo ja tez tam u nich mam...

Aaaa właśnie dziewczyny,słyszałyście może coś o mleku??My od wczoraj z m szukamy dla Jamie'go i nigdzie dostać nie mozemy.On pije Cow & Gate 2-3 lata i nie ma nigdzie w proszku,tylko rozrobione już gotowe w kartonie..Bylam w 3ech boots'ach,nie było,w asdzie,tesco i aptece nie było.A za to sa wywieszki ze mozna kupowac tylko 2 mleka na klienta,bo Aptamil i Cow & Gate nie nadążają z produkcja w związku ze wzmożonym zapotrzebowaniem.Wie może któraś z Was o co kaman??
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

Do góry