reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Krycha w jakie miejsce daja ta szczepionke na ktorej bylas ostatnio? Trzeba dzieciaka calego rozebrac czy tylko to miejsce.
Odnosnie paszportu to kurcze nie moge znalezc p60 za 2005 rok.Nie wiecie moze czy uznaja zaswiadczenie z tamtej pracy z data rozpoczecia i ukonczenia zatrudnienia?

Beakta, szczepionki podaje się w uda (dwa wkłócia, po jednym na udko), ale u nas i tak pani doktor rozbierała Oliwkę, bo ją jeszcze osłuchiwała przed podniem :sorry2:! Jeśli chodzi o p60 i zaświadczenie, to niestety nie umiem Ci odpowiedzieć, może inne mamy wiedzą, a może na Gardzie mają taką informację :baffled:...
Aine, ja na takie widoki będę musiała jeszcze poczekać :happy:, póki co delektuję się każdym bezzębnym, świadomym (!) uśmiechem mojej Pyzy :-)!

No i pada :dry:, tym bardziej nigdzie nie wychodzę dzisiaj!!! Obiadek nastawiony, Oliwka jeszcze drzemie czas na gorącą herbatkę :tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
ech my to grzejemy w kominku i mamy cieplo w calym domu....mamy tez ogrzewanie olejowe ale od 3 lat nie uzywalismy tu bo po co kase wydawac jak mozna za darmo grzac....kwestia przyzwyczajenia....zreszta nie ma tu minus 20 stopni wiec nie zamarzniemy hehhehe
 
heh Aga, też byśmy grzali w kominku, ale mamy taką prowizorkę-elektryczny:D ciągnie jak cholera:-D jak pierwszy raz zobaczylam na fotkach to mieszkanie, to się nabrałam, ze to prawdziwy:-D tak więc włączamy go , ale tylko przed kąpielą małej:-) no i same " płomienie" czasem wieczorkiem, zeby był miły nastroj:d mamy tez dużo świeczek, oboje uwielbiamy świece w mieszkaniu:)
 
czesc dziewczynki ja wlasnie ze sklepu wrocilam brrrrr zimno oj zimno.moje dziecko cos niespokojne spac nie chce no chyba ze na raczkach...dalej nie mam zadnych wiesci o szczepionce...BEAKTA masz szczescie ze masz jakies nauki chociaz to nie pierwszy twoj chrzest my nie mielismy zadnych nauk i wyszlo jak wyszlo troche smiesznie ale wazne ze juz po.ja tez zrobie sobie teraz herbatke i bede sie lenic a o 15 jade do szpitala bo jakies paskudztwo mi sie na palcu zrobilo i boli oj boli chyba beda musieli mi zrobic zabieg naciac i wyczyscic oj az sie boje.no zobaczymy tesciowa zajmuje sie szkrabkiem wiec ja mam luzik!!!WITAM nowa kolezanke troche pozno ale lepiej pozno niz wcale.MEGAN dziewczynki maja racje niech ta twoja slodka pocieszka siedzi sobie jeszcze w brzuszku!!GASTONE dzieki za komentarz na NK a swoja droga twoj synek tez jest slodziutki.odezwe sie jak wroce ze szpitala mam nadzieje ze z cala reka!!!pozdrawiam was w ten sliczny dzionek
 
Ostatnia edycja:
no właśnie, ja się przyłączę do pytanka beatki:) my ciągle zdezorientowani jesteśmy w sprawie medical card. mąż pracuje, ja nie<nie jestem nawet na macierzyńskim i nigdy nie byłam zatrudniona w IE>. Aha, mamy jakieś ubezpieczenie od męża z pracy w Quinnie, płacimy ok. 400 miesiecznie za nie-czy jeżeli uda nam się dostać mc, moŻEmy zrezygnować z tego ubezpieczenia?? może głupie pytania , lae wierzcie mi, jestem zupełnie zielona w tych sprawach...:zawstydzona/y:
 
Oj zimno zimno.?Ja pomimo olejowego grzania, dopalam od rana w kominku i nic nie robie tylko sie lenie. Co do medical card to skladal moj maz.Ale ja tez bylam na macierzynskim.Dziewczyny wpisujcie kazde koszty, dojazd do pracy, kredyty, wszystko_Oni wszystko podliczaja razem.Beata ty masz troje dzieci wiec sprawa ulatwiona.Kazdy pieniazek wpiszcie.Wyobrzcie sobie ze jak skladalismy na MC wniosek zadzwonila do nas kobita i powiedzila ze nam troche brakuje do pelnej karty i co moglaby jeszcze wpisc.Tu zapytala o samochod, tu o cos jeszcze i powiedziala ze sama jeszcze cos wymysli i dostlismy.To jest kultura co? Kobita cie nie zna a dzwoni i jeszcze ci pomaga.Skladajcie wnioski bo nawet jak nie dostaniecie pelnej karty to chociaz GP card i nie bedziecie musialy chociaz za GP placic.Ale wtedy juz za leki tak.Ale to zawsze lepiej niz nic.
Ide herbacie robic i cos poczytam po ten komputer mnie rozleniwia i sie zaniedbuje.Buziole!!!
 
JA SKLADALAM wniosek na mc na meza....on tylko pracuje i mamy fis....nic wiecej nie wpisywalam i dostalismy pelne karty na nas wszytkich....skladam wniosek w socjalu na moim osiedlu....my mamy do konca stycznia wazne i pewnie juz w listopadzie dostane poczta wniosek o nowe karty....wypelniam odnosze i za jakies 2 tygodnie przysylaja nowe:)
 
Całe przedpołudnie w łóżku!jest to o tyle trudno, że Susanaah nie przywykła do widoku leżącej mamy w dodatku markotnej!!
do tego o czym pisałyście już właśnie dopadł ją bunt 1,5 letniego dziecka!!
mam prośbę;czy może mi ktoś powiedzieć jak dodać suwaczki na stronie??
 
reklama
dzięki dziewczyny za info:) gastone, Twojego posta wkleiłam mężowi na skajpa i chyba go w końcu te słowa zmobilizowały bo odpisał : "ooo, to fajnie, w końcu to zrobię" -bo wniosek leży od tygodni niewypełniony:-D
malutka zasnęła, ja mam labę, bo obied dla nas i dla niej zrobiony:-)
aaa, w sobotę idziemy na Halloween Party! natinke nas zaprosiła, kupiliśmy Natalce kostium nietoperza:-D będzie wesoło bo jak znam naszą forumową supernianię, to już ona mnóstwo fajnych rzeczy dla dzieciaków powymyśla:)
 
Do góry