reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

reklama
ja nie śpię:-p właśnie wróciliśmy z 2-godzinnego spacerku, trochę późno, ale pogoda tak ładna, że nam się spacerować zachciało:)z małą oczywiście.
 
witajcie forumkowiczki chciala bym sie odniesc do calej afery o obciecie dodatku dla dzieci ponizej 5,5 roku zycia !!!!!!!!!!!!!!!!! o co tyle szumu wkleje wam dziewczeta po polsku ze strony socjala
Zasady

Rodzinom, które otrzymują w Irlandii zasiłek na dziecko, wypłacany będzie dodatek na opiekę nad małymi dziećmi wyłącznie na dzieci poniżej 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.). Wraz z ukończeniem przez dziecko 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.) wypłacanie świadczenia zostanie wstrzymane.
Dodatek na opiekę nad małymi dziećmi będzie wypłacany w drugi poniedziałek każdego miesiąca. W miesiącu, w którym dziecko osiągnie wiek 5 i pół roku zasiłek zostanie wypłacony (5 lat od marzec 2009 r.), ale później jego wypłaty zostaną wstrzymane.
Tak jak w przypadku zasiłku na dziecko, dodatek na opiekę nad małymi dziećmi nie jest opodatkowany (tj. nie trzeba płacić podatku od otrzymywanego świadczenia).

Stawki

Od stycznia 2009 r. dodatek na opiekę nad małymi dziećmi wynosi €1104 na dziecko rocznie. Miesięcznie wypłacane będzie €92. Płatności będą następowały z dołu w drugi poniedziałek każdego miesiąca. Na przykład zasiłek za styczeń będzie wypłacany w drugi poniedziałek lutego.
Od marzec 2009 r. dodatek na opiekę nad małymi dziećmi wynosi €996 na dziecko rocznie. Miesięcznie wypłacane będzie €83. Płatności będą następowały z dołu w drugi poniedziałek każdego miesiąca. Na przykład zasiłek za marzec będzie wypłacany w drugi poniedziałek kwiecień.



Jak składać podanie

Nie ma oddzielnego formularza do ubiegania się o dodatek na opiekę nad małymi dziećmi. Trzeba pobierać zasiłek na dziecko dla dziecka poniżej 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.). Jeśli osoba ubiegająca się o dodatek otrzymuje zasiłek na dziecko, automatycznie otrzyma dodatek na opiekę nad małymi dziećm.



jedyne co to odpadnie kilka euro co miesiac ale to nic strasznego daja nam przedszkole dla dzieci od 3,3 do 4,6 latek za free 5 dni po 3 godziny a benefit opodatkowany ale to tez nic strasznego :)

mam nadzieje ze sie nie myle jesli tak to prosze o sprostowanie was ale mysle ze nie poki co czytac umie:) odsylam do strony citizensinformation.ie tam wejsc na jezyk polski i powinno wyswietlic sie kilka stronek miedzy innymi ta o dodatkach dla dzieci do 5,5 latek polecam duzo ciekawych informacjii....brr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hej dziewczynki my już wrócilśmy..... głodna jak wilk i z ochotą na pączki-zachcianka ciążowa wsiadłam w autko bo chciałam popędzić do tesco i nici z tego. Mam flaka na lewym kole i to takiego całkowitego...dziwne że akurat to się stao pod naszą nieobecnść, a oponki nowiutkie kupiłam w listopadzie więc ze starości to nie bardzo... czy zawsze trzeba je dopompowywać? łudzę się tylko że to podziała, a tymczasem poszukuję klucza do odkręcenia śrób w kole, lewarek mam ale nic czym mogłabym je odkrecić, czy któraś z was takowe posiada?
Martuana przepraszam za pomysł ze zmianą planów-od tej pory nie wymyślam takich rzeczy tylko idę tam gdzie zapraszają:laugh2:
Na dalekie wyjazdy też już się nie piszę bo musiałabym mieć chyba specjalne łóżko w aucie żeby się dobrze czuć.
A Dublin cudowny ostatnio....Może Ainie się nie chce przyznać ale tam jest zdecydowanie cieplej niż u nas.... My możemy sie tylko sobą nacieszyć
 
Dodatek na opiekę nad małymi dziećmi jest świadczeniem wypłacanym przez państwo rodzinom w Irlandii na dzieci poniżej 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.). Celem dodatku jest udzielenie rodzinom wsparcia w zakresie kosztów wychowania dzieci, zapewnienia opieki itd. To świadczenie było zapowiedziane w budżecie na 2006 r.

Zasady

Rodzinom, które otrzymują w Irlandii zasiłek na dziecko, wypłacany będzie dodatek na opiekę nad małymi dziećmi wyłącznie na dzieci poniżej 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.). Wraz z ukończeniem przez dziecko 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.) wypłacanie świadczenia zostanie wstrzymane.
Dodatek na opiekę nad małymi dziećmi będzie wypłacany w drugi poniedziałek każdego miesiąca. W miesiącu, w którym dziecko osiągnie wiek 5 i pół roku zasiłek zostanie wypłacony (5 lat od marzec 2009 r.), ale później jego wypłaty zostaną wstrzymane.
Tak jak w przypadku zasiłku na dziecko, dodatek na opiekę nad małymi dziećmi nie jest opodatkowany (tj. nie trzeba płacić podatku od otrzymywanego świadczenia).

Stawki

Od stycznia 2009 r. dodatek na opiekę nad małymi dziećmi wynosi €1104 na dziecko rocznie. Miesięcznie wypłacane będzie €92. Płatności będą następowały z dołu w drugi poniedziałek każdego miesiąca. Na przykład zasiłek za styczeń będzie wypłacany w drugi poniedziałek lutego.
Od marzec 2009 r. dodatek na opiekę nad małymi dziećmi wynosi €996 na dziecko rocznie. Miesięcznie wypłacane będzie €83. Płatności będą następowały z dołu w drugi poniedziałek każdego miesiąca. Na przykład zasiłek za marzec będzie wypłacany w drugi poniedziałek kwiecień.



Jak składać podanie

Nie ma oddzielnego formularza do ubiegania się o dodatek na opiekę nad małymi dziećmi. Trzeba pobierać zasiłek na dziecko dla dziecka poniżej 5 i pół roku życia (5 lat od marzec 2009 r.). Jeśli osoba ubiegająca się o dodatek otrzymuje zasiłek na dziecko, automatycznie otrzyma dodatek na opiekę nad małymi dziećm.
 
hej
A Dublin cudowny ostatnio....Może Ainie się nie chce przyznać ale tam jest zdecydowanie cieplej niż u nas.... My możemy sie tylko sobą nacieszyć

przyznałam się nie raz
:-D
jest ciepło, to prawda.prawdziwa wiosna:) a w naszej okolicy jest tak zielono i ślicznie, że aż się humorek poprawia!!
 
przyznałam się nie raz
:-D
jest ciepło, to prawda.prawdziwa wiosna:) a w naszej okolicy jest tak zielono i ślicznie, że aż się humorek poprawia!!
no właśńie mnie najbardziej udeżyła ta soczysta zieleń, krzewy i kwiaty, jak oni o to wszystko dbają, och naprawdę sama przyjemność teraz być w Dublinie, a w samym centrum ma się tą namiastkę atmosfery polsich ogródków:-);-):rofl2:
 
reklama
slicznadziewczyno...yyy to chyba stare informacje :baffled:
dokładnie, jak ja nie lubię jak ktoś zaśnieca forum tymi samymi, kopiowanymi informacjami, na dodatek nierzetelnymi i to w kilku różnych wątkach. Poza tym w regulaminie jest aby nie pisac postów pod własnym postem jeśli nie minęła godzina i nikt nie skomentował, ach.....:baffled:
To co piszemy czyta wiele osób, niezależnie od tego czy się udzielają czy nie, dlatego dobrze jest się upewnić aby nie wprowadzac ludzi w błąd! Czyż nie lepiej zatytuować swojego posta że się po prostu nie bardzo rozumie, niż oburzać się na wszystkie forumowiczki za sianie paniki?
 
Ostatnia edycja:
Do góry