reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

hej kaja:-)
nie wiem, jak u gastone, ale u mnie cesarka trwała pół godziny-chodzi mi o sam zabieg,bo wczesniej się czeka kilkanaście minut, aż znieczulenie zacznie działać. Mogę potwierdzić to, co napisała gaSTONE-nie ma się czego bać. Po zabiegu trochę boli, ale to ból do zniesienia, spokojnie można z nim funkcjonowac, poza tym jak mnie zabolało, to zaraz dostawałam ketonal w kroplowce i bylo ok. Najgorsze jest pierwsze wstanie z łóżkA i pojscie pod prysznic, kręci się w głowie.a potem to już z górki. A z tym dochodzeniem do siebie to tez nie ma reguły, bo ja np. juz 4 dni po zabiegu nie czulam zadnych dolegliwosci, a niektore dziewczyny, ktore rodzily naturalnie, jeszcze dlugo skarżyły się na ból w kroczu i takie tam. TaK więc różnie to bywa.
 
reklama
dziewczyny zapomniałam zapytać-znacie może mleko Bebilon Pepti? w Polsce dostajemy je na receptę i sprowadzamy priorytetem, bo tutaj nigdzie nia ma. A może się mylę? mąż pytal w aptekach, podobno tutejszym odpowiednikiem jest nutrilon pepti, ale też niedostępny. Nikt nic nie wie, dostaję same sprzeczne informacje. Może któraś z Was się orientuje?
 
Pada, pada, pada, ble... Nic się nie chce... Kaja_respekt, kurczę, jak to się stało, że nie doczytałam, że Ty również miałaś być dziś w szpitalu :wściekła/y:, taka okazja do poznania się a tu wielka lipa :-(... Na którą godzinę miałaś wyznaczoną wizytę, jeśli można wiedzieć oczywiście :-p. Aine, jak widać, przynajmniej tak jest w moim przypadku, jak troszkę pomarudzę na tą pogodę to mi nieco lepiej. Niestety nie mamy na nią wpływu, trzeba się poprostu przyzwyczaić!!! Innej rady nie ma :no:... Ale głowa do góry, przecież nawet tu czasem słonko świeci - cierpliwości ;-). A tak jakoś cicho się tu zrobiło :baffled:, czyżby przez pogodę??? ;-)
 

Szczerze mowic to ja nie wiem bo spalam.Ale maz mi mowil ze trwalo to okolo 40 minut w moim przypadku.

dziewczyny zapomniałam zapytać-znacie może mleko Bebilon Pepti? w Polsce dostajemy je na receptę i sprowadzamy priorytetem, bo tutaj nigdzie nia ma. A może się mylę? mąż pytal w aptekach, podobno tutejszym odpowiednikiem jest nutrilon pepti, ale też niedostępny. Nikt nic nie wie, dostaję same sprzeczne informacje. Może któraś z Was się orientuje?
Ja znam Bebilon ale nie wiem co to jest bebilon pepti.Domniewyma tylko ze to mleko specjalne , pewnie dzieck ma jakas alergie na bialko tak? W kazdym razie powiem ci ze Bebilon to to samo co tu Aptamil.(popatrz na szate graficzna opakowania)Nutricia(firma produkujaca bebilon)prawdopodobnie do jakby corka Nestle.W kazdym kraju rozne produkty z tej samej firmy nazywaja sie zwykle inaczej i zwykle produkuja je tak zwane podfirmy.Wiec podejrzewa ze Aptamil ma rowniez mleko specjalne dla dzieci z alergiami. Jednak nie jestem pewna bo na ich stronie nie ma zadnej informacji.Ale sa inne firmy.Kolezanka ma wczesniaka i wiem ze uzywala jakiegos mleka na recepte bo maly mial refluks./wiec napewno sa . Na twoim miejscu zapytalabym lekarza.Ale nie polskiego bo oni nie znaja tutejszego mleka. Poszlabym do lekarza , powiedziala dlaczego dziecko je dane mleko i oni ci napewno dadza recepte na mleko o podobym skladzie.Dla mnie bez sensu jest sprowadzanie ciagle mleka z Polski.Jezeli zamierzasz zostac tutaj najlepiej sie przestaw a wlasciwie dziecko przestaw.Tu tez sa dzieci z roznymi problemami wiec napewno takie mleka istnieja.W Polsce sa na recepte to i tu napewno tez.A pytajac w aptece to niczego sie nie dowiesz bo oni nigdy nic nie wiedza.:no:
 
kaja jak to cicho, przecież ciągle gadam i gadam:-D
Ale mam smaka na pierogi ruskie!!! tylko gdzie tu ser biały w Limerick kupić hehe. A tyle krów hodują te Iryski :wściekła/y:
 
gastone no wlasnie po reklamach w tv zaczęłam łączyć ten Aptamil z Bebilonem, ale pepti nigdzie nie ma, niestety.
 
gastone masz rację z tą zmianą mleka, ale moja mała już 8 razy miala zmieniane, zanim w koncu doszlysmy do tego wlasciwego.pila juz sojowe, nutramigen...zadne nie pomagaly, tylko bebilon< tak, ma alergię na bialko mleka krowiego>.Lekarze mowią, ze takie częśte zmiany mleka nie sa zalecane. Ale dzięki za info:) coś wykombinuję, bo faktycznie bez sensu takie sprowadzanie z Polski.
 
patrzylam na necie na nutrilon pepti skoro to zamiennik to dlaczego nie pojdzesz do lekarza i nie zapytasz? W aptekch odrdzam pytac bo mam juz 5 letnie doswoadczeni w pytaniach i nic nie wiedza.Mam nawet znjoma aptekarke i nic.A jak ide do moje gp to jakos odpowiada mi na pytanie idaje recepte.No ale coz , tak juz maja.

oo znalazlam jakis sklep gdzie maja wszystkie mleka z nutrici.Faktycznie to jest to samo bo ta samo wyglada.tylko na tej stronie jakie dziwne ceny sa az nie wierze.!! @ razy po 450 gr 39 euro chyba sie im cos popitolilo.ale poszukam innej strony.
 
Ostatnia edycja:
gastone dzięki.
przyznam Ci się, że unikam irlandzkich lekarzy jak ognia, nasłuchałam się sporo złych opinii, do tej pory nie było takiej potrzeby, żeby iść z małą do gp, poza tym niedawno byliśmy w Polsce i została dokladnie przebadana, ale cóż, będę musiała się wybrac. Nie wiem, może to krzywdzący stereotyp, ale jakoś nie ufam irl. lekarzom. Jeśli macie jakies inne doswiadczenia, to pocieszcie;) przecież nie będę specjalnie do Polski z dzieckiem latać( chociaż tam ma suuuper panią doktor, buuuu, tęsknimy za nią..)
 
reklama
kaja jak to cicho, przecież ciągle gadam i gadam:-D
Ale mam smaka na pierogi ruskie!!! tylko gdzie tu ser biały w Limerick kupić hehe. A tyle krów hodują te Iryski :wściekła/y:

Jak to gdzie w polkich sklepach!!! A ja nie musze hahah produkuje sama swoj wlasny.z mleka od farmera./Mniam! Alez to czlowiek sie potrafi nauczyc na emigracji co? Teraz to luzik mozna kupic ale jak przyjechalam tu piec lat temu to moglam pomarzyc o serku, wiec zaczelismy produkowac swoj.I tak juz zostalo mniaaam.:tak:

A co lekarzy to ja wciaz powtarzam.Jesli dobrz trafisz nie bedziesz narzekac i nie wazne czy w polsce czy tu lekarze sa dobrzy i zli.Poza tym nie znajac jezyka wiele mozna nie zromumiec a potem zwala sie wine na lekarza ze jest do dupy.Ja trafilam dobrze i nigdy nie narzekalam.Tak jak mowie chodze do mojego lekarza juz 5 lat i zawsze mi albo mojemu dziecku pomogl.
A tak wogole to ku ogole to juz mnie meczy narzekanie i krytykowanie innych polakow na temat lekarzy, urzedow, i tak dalej.(aine to nie do ciebie tylko do tych twoich wszystkich kolezanek ktore cie strasza).Wlezlismy my polacy z butami w zycie irlandczykow, oni maja swoje prawa, swoje zwyczaje, swoich lekarzy swoje zycie.A my polacy tylko narzekamy, a to zle a tamto zle, a tu mi sie nie podoba a tam mi sie nie podoba.Wkurzajace.Skoro sie tak nie podoba to po co tu przyjezdac skoro w Polsce jest lepiej? Skoro przyjechalismy tu po lepsze zycie to zaakcetujmy zwyczaje, kulture, prawo, sluzbe zdrowia i wogole wszystko bo dla nas tego nie zmienia.\I tak nam duzo pomagaja, wiec powinnysmy byc za to wdzieczni a nie czly czas narzekac.No ! A tak jakos mnie na wylewnosc wzielo to przez te cholernaaa pogode!!!Wrrr .Na szczescie pogoda to nie wina irlandczykow tylko natury heheheh
 
Ostatnia edycja:
Do góry