reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Limerick

Dzieki Krycha :blink:ale to naprawde jak ci sie bedzie chcialo,bo ja moge poszukac i tak siedze do nocy czekam na meza wiec moge jeszcze pozagladac tam.Ja pytam bardziej z ciekawosci,ogolnie na jakich zasadach sie dostaje ten irlandzki paszport i czy w przyszlosci nie bedzie problemu,tzn.jezeli wrocimy do PL zeby wyrobic nowy i takie tam.Takze jezeli by Ci sie chcialo i mialabys momecik to skrobnij cos tam:-)

No dobra, ma chwilkę ;-)... Widzę, że już coś wiesz, niestety ja wiem tyle samo - że jedno z rodziców musi tu być minimum 3 lata! Potem tylko wypełnić formę, 2 fotki, opinia pracodawcy lub kogoś innego (na formie A ze ich strony), podpis z Gardy, Wasze paszporty i p60, no i to chyba wsio... Jak to jest później, hm... Niestety się nie orienstuję! Wydaje mi się, że mozna to później jakoś przez ambasadę irlandzką w Warszawie załatwić, ale tego nie wiem na 100%! A co dzieciaczkowi daje taki paszport - np. wyjazd do USA bez wizy, hihihi i nie wiem czy coś jeszcze :baffled:!


A muszę się Wam pochwalić - konto w końcu usunęli :-D, szkoda, że to tylko kropla w morzu, ale zawsze coś...
 
reklama
z tego co ja się dowiadywałam prawnieka irysa to,w moim przypadku(Susanaah urodziła się przed upływem moich 3 lat w irl)mogę się teraz starać o paszport dla obu pociech!!poprostu po minięciu 3 lat pobytu można się starać o paszport!!!

Krycha gratuluje,choć wszyscy wiemy,że zaraz następne pewnie konto tej osoby powstanie!!!to jest obrzydliwe naprawdę!!!a proponuje,żebyście zastrzegły sobie galerie,aby oglądać mogli Was tylko znajomi\!!wtedy nie ma stresu,że ktoś obcy ukradnie zdjęcie dziecka lub nasze własne!!ja walcze z Zuzką-kładę Ją na 5 min i ryczy,pobiega 2 min i się pokłada i tak w kółko!!
 
Co do paszportu to to musi byc 3 lata pobytu w Irl ktoregos z rodzicow przed narodzeniem dziecka. A dokumenty to zamiast P60 moze byc zaswiadczenie z pracy:tak:
No wlasnie tez tak teraz czytalam na stronie citizens.ie,a my przed narodzeniem Julii bylismy tu ponad rok:-(A z drugiej strony ciekawi mnie to jak to jest kiedy mam juz polski paszport dla dziecka i teraz chcialabym zeby miala irlandzki
 
Ostatnia edycja:
Mi prawnik powiedział,że Susanaah należy się też paszport irl jak ja będę tu 3 lata!!już mi mineło 3 latka i teraz będę się starać dla 2 dziewczynek!!
chodzi poprostu o to,żeby ludzie co tu przyjechali rodzić nie dostawali paszportów jak było to jeszcze 2 lata temu!!!ale skoro zostajesz tu dłużej to niby wydają!!!no ale ja wiem to tylko od adwokata,który powiedził,że w razie problemów mam się na niego powołać!ale ile w tym prawdy??dowiem się niebawem
 
To w takim razie poczekam na ciebie Megan i zobaczymy jak dostaniesz to wtedy i ja pomysle nad tym:-)Tylko zastanawia mnie kwestia tego paszportu polskiego ale to juz zobaczymy pozniej.

minelo juz troche czasu od mojego ostatniego posta wiec pisze znow.:-)
Kolejne moje pytanie do was moje drogie kolezanki to czy ktoras z was byla lub jest zarejstrowana w Fas?Bo ja jak wiecie szukam pracy ,roznioslam mase CV i nic.Wiec tak mysle teraz nad tym Fasem ,moze jakis kurs czy co..:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Krycha mam jeszcze mala prosbe do ciebie. Czy gdybys widziala gdzies w sklepie w Limerick jeszcze te smoczki Tommee Tippee to kupilabys mi? Tak przy okazji oczywiscie gdybys gdzies zobaczyla to bylabym baaaaaardzo wdzieczna. Wiesz, juz sie probuje zaopatrzyc na zas;-)
 
Krycha mam jeszcze mala prosbe do ciebie. Czy gdybys widziala gdzies w sklepie w Limerick jeszcze te smoczki Tommee Tippee to kupilabys mi? Tak przy okazji oczywiscie gdybys gdzies zobaczyla to bylabym baaaaaardzo wdzieczna. Wiesz, juz sie probuje zaopatrzyc na zas;-)

Oczywiście, że tak! Napisz tylko jaki chcesz kolor (bo może będzie można wybrać) i czy ma być już dla starszego dzieciaczka (od 6 misięcy w zwyż) czy taki sam!?! Jak gdzieś zobaczę to kupię ;-)

No właśnie, Megan234, to jak plaga niestety :dry:, ale niech przynajmniej wiedzą, że im ktoś będzie utrudniał! Ja mam zablokowaną galerię, ale coś mi się tak zdaje, że to kwestia czasu i tak się jakoś dostaną :baffled:... Żadna z nas nie chciałaby żeby jakiś fiśdzielec komentował zdjęcie naszego Maleństwa, cytuję,
"dzisiaj 14:06
idzie z małą do łazienki. rozkłada ręcznik. daje małą na ręcznik. nalewa wodę do wanienki. sprawdza temperaturę. wkłada małą księżniczkę do wanienki. .daje do wanienki kaczuszki. chcesz się pobawić czy już się myjemy?
rozbiera ją żeby mogła dojść do ci..i. masuje ci..e. całuje ci..e. masuje ci..e. całuje ci..e. całuje. całuje. masuje. masuje. a może cię wykąpię skarbie bo jesteś brudna." - koszmar jakiś :crazy:!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Zwyrodnialców nie brakuje!!niestety!!!

Kasia nie krzycz,że post pod postem!
znalazłam to w necie!!jak Wam się podobają(można wziąść pod uwagę inne kolory)
myśle,że ta złotawa to to czego szukam?!ale czekam na opinie!!do tego myśle o bolerku w tym samym koloże!toczek i kozaczki co Wy na to??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry