reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Limerick

podobno przed porodem w wodzie trzeba przejsc jakies dodatkowe badania wczesniej ale czy to prawda to nie wiem(tak slyszalam od kolezanki).ja napewno nie chcialabym rodzic tak klasycznie na lezaco :no:
 
reklama
Ja drugie dziecko rodzilam lezac krzyzem bo bylam pod kroplowkana na oksytocynie a wszystko trwalo 2.5 godz wiec tak samo jak bylo szybko to tak samo mocno bolalo.Ale tu mi dziewczyny mowilay ze rodzily np.na siedziaco z podkurczonymi nogami wiec raczej nie powinno byc problemu z nakazem lezenia na wznak.
 
hej babeczki:-)
czytalam sobie , co pisalyscie o tym znieczuleniu zewnątrzoponowym.Super że w Irlandii mozna o nie poprosic, w Polsce pytalam we wszystkich szpitalach w okolicy i niegdzie nie robili przy takim naturalnym porodzie.W koncu mialam tzw. cesarkę na życzenie < hehe>, oczywiscie tez zewnątrzoponowe znieczulenie-naprawdę polecam.Samo wkłucie nic nie boli. Potem tylko trzeba uwazac, zeby nie podnosic przez jakis czas glowy, bo to sie moze skonczyc strasznymi migrenami.Dużo czytalam o tym typie znieczulenia i wiem, że jest naprawdę bezpieczne.
 
Kobietki no wiec tak....
nie urodzilam w wodzie tylko bylam w wannie do skurczy partych,po dwuch takich a dokladnie jak mi odeszly wody wyciagneli mnie i doprowadzili do lozka na nie juz nie zdarzylam wejsc takze rodzilam na pol stojaco tzn nogi na podlodze a reszte na fotelu,i powiem wam ze sobie chwwale ta pozycje po moglam zaprzec sie nogami i mialam wiecej sily do parcia i w rezultacie czas porodu to 7 min:laugh2:
Nie ma zadnych dodatkowych badan co do wody:no:,a i przed porodem z nikim nie ustalalam czy bede rodzic tak czy siak,poprostu mnie wzieli na porodowke a tam sie pytali czy chce tak czy inaczej:tak:spoko laseczki dacie rade nie ma sie czego bac.
 
oj chyba nie dziala ten link. chodzilo mi o taka przystępna prezentację z rysunkami, pewnie niektore z Was znaja:)
 
NIUNIA2ANie ma zadnych dodatkowych badan co do wody:no:,a i przed porodem z nikim nie ustalalam czy bede rodzic tak czy siak,



no widzicie nie zawsze wszystkie informacje od rzyczliwych kolezanek sa prawda.ja tez chcialabym urodzic w wodzie wiele kobiet sobie chwali.a wogule to juz chcialabym urodzic bo 22 sierpnia przylatuje moja mama z braciszkiem i tak bardzo chcieliby zobaczyc malenka(wracaja 3.09)boje sie ze nie zdaze no ale coz... dobro dziecka jest najwazniejsze a to ona zadecyduje kiedy bedzie czas
pozdrawiam was i milej nocki zycze snijcie o swoich malenstwach
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry kobietki:-)

Naprawde nikt mi nie mowil jaką pozycje mam wybrac,chyba tak jak ci wygodnie;-)
A co do tych informacji od kolezanek to ja nawet slyszalam ze nie wolno dawac polskich imion dzieciom chyba ze za oplata:szok::szok::rofl2:
 
reklama
Dzien dobry kobietki:-)

Naprawde nikt mi nie mowil jaką pozycje mam wybrac,chyba tak jak ci wygodnie;-)
A co do tych informacji od kolezanek to ja nawet slyszalam ze nie wolno dawac polskich imion dzieciom chyba ze za oplata:szok::szok::rofl2:

hahahahahah ale ludzie wymyslaja hahah.Ja powiem szczerze ze kolezanek zyczliwych w cudzyslowie mialam mnostwo.Kazda mowila co innego.Jedna nawet powiedziala, ze w pokojach nie ma lazienek jest na korytrzu i trzeba zostawiac dzieco jak sie idziesz kapac.Hahaah w kazdym pokoju jest lazienka, nie ma pokoi bez.Na korytarzu jest tylko ubikacja.?/po co gadala takie bzdury jak wiedziala ze zaraz bede w szpitalu? Ja sie niepotrzebnie strsowalam jak to bedzie jak sie pojde wykapac, kto mi dziecka przypilnuje i takie tam.
Oj ciazow sie tu zrobilo oj ciazowo.Niedlugo sie pusto zrobi bo pojdziecie rodzic i co wtedy bedzie buuuuu.Znow pusto..:confused:
 
Do góry