reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Limerick

Aine a mozesz mi powiedziec jakie to konkretnie byly kaszki? Latam od kilku dni po stronach hippa i bobovity i normlanie jest ich za duzo no i wiekszosc z nich jest bezglutenowa a tu wlasnie chodzi o ten gluten. No tak po prostu dodalas do zupki czy to najpierw trzeba jakos przyrzadzic czy przygotowac. Boze, czuje sie jak kaleka z pierwszym dzieckiem a tu przeciez juz tzrecie:-) A to wszystko przez te zmiany w zywieniu. Kiedys to bylo 6 miesicy piers potem powoli zupki,deserki i juz.
 
reklama
Krycha no miłoby było już nie być podwójną!!ale Kaję chyba złapało po mojej herbatcie,bo się nie odzywa,a i tel nie odbiera!!!
ja nie mam jeszcze skurczy,ale taki cholerny ból okresowy,że jeśli mi nie przejdzie to po 19(Książe kończy prace)pojadę niech mnie zbadają!!!
do tego już nie czuję takiej opuchlizny krocza!!!a skoro są jakieś zmiany,to może może.....
 
Ostatnia edycja:
czesc mamy z imerick!!!!!!!!!!! ja co prawda jeszcze nie jestem mama (ale zostane w maju) i jestem tu nowa i jeszcze nie kumam o co tu chodzi ale mam nadzieje ze sie szybko naucze :)
sory ze zmieniam temat ale nie wiem jeszcze jak rozpoczac nowy....
nie wiem czy jeszcze ktos zaglada na to forum mam nadzieje, ze tak bo mam problem.... jestem w 20 tygodniu ciazy i cierpie na straszne bole kregoslupa ( mam stojaca prace po 8 godzin) byam u gp i on dal mi masc na te obolale plecy,:-( ktora mi w ogole nie pomaga a ja naprawde nie wytrzymuje tego stania w pracy co mam zrobic pomozcie prosze...... :(
 
Beakta, odpowiednikiem Bobo Vity jest w IE Cow&Gate:)nieważne jaki konkretnie produkt, ważne tylko, żeby tam było jakieś zboże:żyto, pszenica, jęczmień, owies. Albo wszystkie te zboża równocześnie:)ja rozrabiałam te kaszki z mlekiem modyfikowanym, ale wiem, że koleżanki sypały bezpośrednio do zupek, deserkow itp. I było ok. A Ty pewnie możesz do swojego mleczka z piersi dodać.Aha, i kaszki mogą być smakowe oczywiście.Jeżeli trafisz na polską Bobo Vitę, to tam pewnie będzie napisane, że po 9. miesiącu-niech Cie to nie zmyli, bo teraz się schemat zmienił i jest inaczej z tym glutenem, to zresztą wiesz:) Z Bobo Vity kupilam na początek wlasnie kaszkę pszenną, tak się to nazywało. Ale tak jak mowilam, poszukaj z Cow&Gate, byle było w niej zboże z wyżej wymienionych. Kukurydziana się nie liczy oczywiście, bo zdaje sie, że kukurydza glutenu nie zawiera:)
 
Ostatnia edycja:
witam Justysie!!!
kochana ja jestem w 4 ciąży i powiem szczerze,że nie znam żadnego super sposobu na bóle pleców(mi też by się taki sposób przydał)
wydaję mi się,że poprostu taki jest urok ciąży,a do tego skoro tyle godzin stoisz,to ból się nasila|!!!możesz poprosić pracodawce(o ile jest tak możliwość )wykonywanie pracy na siedząco(moja koleżanka pracowała w centrze i pracodawca pozwolił jej siedzieć przy kasie nie stać jak reszcie pracowników),albo poprosić GP o zaświadczenie o niezdolności do pracy i iść na zwolnienie!!!
ale to tylko moje zdanie,może dziewczynki mają inne pomysły???
 
no ja pracuje na deli wiec o siedzieniu nie ma raczej mowy... poza tym pytalam o obciecie godzin ale jestem menagerka i nie ma mnie kto zastapic wiec tez lipa..... dal mi lekarz zwolnienie na tydzien ale te bole juz z miesiac mam i ta masc juz miesiac stosuje i nic.... teraz siedzie w domu a plecy i tak bola... masakra

dzieki za odpowiedz
 
No to pozostaje Ci tylko zwolnionko,albo zaciśnięcie zębów!!!

nie mogę już patrzeć na tą herbatę malinową(wypiłam 1,5 kubka)i już mi się nic nie chce!!!skurczy brak a podbrzusze boli,jakbym miała dostać@ stulecia!!!idę zaraz robić ciacho na pizze(bo nam trochę wędlin i sera zostało po świętach-a Książę jest chory jak się coś do śmieci wyrzuca)!!!
 
przepraszam, ze tak Tobie glowe zawracam ale jestem strasznie nie zorientowana w tych sprawach prawnych tutaj..... jezeli pojde na zwolnienie to to bedzie platne bo nigdy wczesniej nie chorowalam i rzadnych zwolnien nie bralam wiec nie wiem jak to tu wyglad.... chcialabym pracowac bo siedzac w domu dostaje kota z nudow...... ale naprawde nie daje rady.... a jak ja bede miala te bole do konca ciazy a to jeszcze polowa przede mna.... tu w ogole mozna miec zwolnienie na tak dlugo??
 
Megan234, skąd Ty, kobieto, masz tyle energii :baffled:??? Ja pod koniec ciąży nie miałam już na nic siły, a jak tak śledzę Twoje posty to aż uwierzyć nie mogę, że lada dzień będziesz rodzić!!! Podziwiam i postawa godna do naśladowania ;-)!!!!
Justysia21, witaj w naszych szeregach i mam nadzieję, że zostaniesz z nami, co :sorry2:? Przykro mi to pisać, ale na ten Twój ból pleców, moim zdaniem (!), to najskuteczniejsze będzie zwolnienie... Z czasem będzie tylko gorzej - powiększajaca się dzidzia i jeszcze ta ciągła pozycja stojąca, a po porodzie nadal będziesz miała obciążony kręgosłup - szanuj go! Ale rozumiem, że czasem inaczej się nie da... A tak w ogóloe to napiszesz o sobie coś więcej? Długo już tu urzędujesz? W jakiej części miasta mieszkasz?

Pyza zasnęła, tylko nie wiem na ile :dry:... Dziś śpi bardzo mało, oby w nocy za to dała mi odpocząć!!! I chyba tęskni za tatusiem, bo rozgląda się po pokoju i popłakuje co jakiś czas - wcześniej tego nie robiła! Uwielbia z nim wariować! Ależ mi się dziecię rozwija :-p, hehe...
 
reklama
bardzo chetnie zostane bo widze, ze jest tu bardzo przyjaznie.......

w irlandii jestem od ponad 2 i pol roku... wiec juz troche :) od zawsze mieszkam na dooradoyle :) fajna okolica :) i nie zamierzam sie z tad przeprowadzac :) na razie to na tyle :) o mnie



jak ja mam lekarzowi powiedziec, ze potrzebuje zwolnienia.... chodze do niego prawie co tydzien i dal mi to zwolnienie teraz ale nie chcetnie bym powiedziala..... nie wiem co mam robic.... moj szef na mnie krzywo patrzyl jak zwolnienie przynioslam a maz nie pozwala mi do pracy chodzic bo mowi, ze jestem teraz najwazniejsza...a jak mnie plecy bola to mam olac prace... w ogole to mam teraz dola bo przez te poczatkowe miesiace nic mi nie dolegalo a teraz te plecy czy nie moglo byc tak pieknie do konca :-(
 
Do góry