reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

reklama
Co do pchacza to Antoś dostał zupełnie inny niż ten wklejony przez Ciebie.
Podobny pojazd do tego co Ty wybrałaś kupiłam mu na roczek i szczęście w nie szczęściu,że na carboot za grosze,bo wogóle się nie sprawdził.
Po pierwsze Antek w ciągu 4 mies. z niego wyrósł i nie chce się odpychać kolanami,bo te ma już tam gdzie stópki być powinny.A jak stópkami próbuje to nóżki ma w nim tak ugięte,że kolanami prawie szczęki dotyka.
Po drugie zajmuje zdecydownie za dużo miejsca...dobrze,że my akurat garaż mamy to tam wylądował.
Wiem,że przy kolejnym dziecku napewno nie będę wybierała takich zabawek.
Miał też swego czasu chodzik-samochód-piesek i też się nie sprawdził,masywny,zajmował dużo miejsca i podobał mu się może miesiąc.
Najlepsze z takich pojazdów według mnie są plastikowe rowerki.
Zgrabne,małe i dość długo służą dziecku.
Antos dostał taki na roczek z Fisher Price:
http://www.viewpoints.com/Fisher-Price-Brilliant-Basics-Ready-Steady-Rider-reviews?tab=details
I to jeden z ulubionych pojazdów.
Aczkolwiek wiadomo,że każde dziecko ma inne upodobania.

Pchacz mamy taki :
First Steps Baby Walker - VTech
 
Ostatnia edycja:
Hejka!! U nas dzien minol do poludnia super !! Ale potem okropnie !! same nieszczescia .. moj maz wrocil z overka z wiadomoscia ze do polski nie lecimy teraz na slub mojego brata bo on urlopu w sierpniu nie dostanie !! szok!!! :-:)-:)-(t chociaz pomyslalam ze pojade zmala sama a moj doleci za tydzien .. ale pojechalam potem do dentysty na anstey po zmiane antybiotyku .. wchodze zadowolona ze tylko na minute pani Kasia sie pyta co i jak ja mowie ze mam rope w zebie ze tamten atybiotyk byl zly bylam uczulona a aby dala nowy.. to ta zaglada i oczy stawia ze wogole nie ma takiej opcji ze juz teraz kanalowo leczymy !! masakraa!! posmarowala mi jakas pasta wszystkie dziasla ja w szoku mowi jakies dawki lekow znieczulajacych.. czulam sie jak na ostrym dyżurze .. 3 razy znieczulala jezuu jak bolalo .. ale po 2 minutach mogla robic co chciala nic nie czulam.. babka jest konkretna szybka i bezbolesna .. !!!!a wydalam w Polsce 2 tysiace zlotych na zeby u prywatnych co i tak mi spierdzielili i bolalo !! a tu za darmo i bez bolu..Polecam ta Pania wszystkim !!:-):-) wiec nasz urlop nie wypalil ...

Do tematu butow.. moja mala chodzila w sportowych od malego. stopki super jedynie co to krzywi nozki ale zaczela stawiac kroczki w 8 miesiacu a chodzic po 9 wiec podobno od tego... do 5 lat dzieci maja czas na te rzeczy..wiec sportowe powiem wam ze polecam z miekka podeszwa !!! wszystkie wyprobowalam nike adidas puma ;-)jak sandalki to w next albo clarks

Amorku nie przejmuj sie ja mieszkam w leicester od ponad 3 lat i wiem tylko gdzie jest centrum :D a nawet nigdy nie bylam w victoria parku hjehehe to jest dopiero kawal dobry :-D:-D

Slodycze hmmm ja uwielbiam z moim mezem ,,trajfu,, napisze wam jak sie wymawia bo nigdy nie znam pisowni tego :-D
j
ejku mialam sie zapisac pod wrzesnia do collegu w Groby ale mam tyle na glowie wiec chyba niz z tego.. a chodzilam od grudnia do leicester college ale byla wielka kiiicha!!!!

Pani Iwonko samochodzik super ;) nasza ma rowerek ;) pozdrawiam was wszystkie !!
 
tak tak daysi my tez mamy ten sam pchacz jest super mala ma juz 18 miesiecy i caly czas lubi sie nim bawic ;) POlecam. Teraz malej chce kupic tablice do rysowania po picasso maly caly dom pomalowal pewnego dnia .... ale dobra i tak stary ten dom :D to troche kredek nie zaszkodzi hehe... noi rowerek musze przematowac bo juz z siedziska wyrosla.. ale sprawdza sie naprawde :)

Smart Trike Plus - Pink : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop

a tak wyglada nasz rowerek tylko ze zamista calego rozwego ma w kwiatuszki rozowe i jeszcze obicie do tego :) naprawde super sprawa !!!
 
Podenerwowałam się teraz troszkę...wrrr... chociaż powinnam się denerwować na swój antytalent do angielskiego a nie na komputer. Otóż chciałam sprawdzić przystanki gdzie się znajdują i im dłużej szukam tym czuję się głupsza :p eh... wyskakują mi strony z których nic nie wynika - kolorowe szlaczki z ulicami a dokładnej lokalizacji przystanków brak...

W pokoju jak po wybuchu wojny.. naprawdę już nie wiem gdzie co mam. Trzeba posprzątać..

Mariolko jakie trzeba warunki spełnić by leczyć tu ząbki za darmo ? Mam otwarty ząb i musiałabym coś z nim zrobić :/
 
Z tego jeździka to na razie najbardziej są zadowoleni dziadkowie:-D, że taki super prezent zakupili wnuczkowi.

Zdaję sobie sprawę, że często takie właśnie "wypasione" zabawki nie zdają egzaminu, ale spróbujemy:-)

Pchacz co polecacie to już w Leicester zakupimy, skoro tak go chwalicie.

Rowerek przed nami:-D

Mariolka
nieciekawy miałaś dzień i to bardzo, widzisz tak to się czasami robi ...
 
Dziewczyny czy tu naprawdę jest tak źle ? Z kimkolwiek gadam z osób które tu poznałam (w rzeczywistości) każdy narzeka - na dom, na pracę, że jest niebezpiecznie itd itp... zaczynam się powoli naprawdę bać.. człowiek marzy, że odnajdzie tu swój azyl a się okazuje, że jest totalna kicha :( ah.. może jestem przewrażliwiona i niedojrzała jeszcze do "prawdziwego" życia, ale zaczynam odczuwać paniczny strach przed życiem tutaj...
 
amorku nie przejmuj sie !! Bedzie lepiej zobaczysz mysle ze raz dwa sie zaklimatyzujesz nie jest tu tak zle ;) moze raz dwa pojdziesz do pracy polubisz jakies kolezanki poznasz :) trzymam kciuki .. a co do wczoraj to zapomnialam wam napisac ze jeszce pralka nam sie zepsula !! szoookkkk... a na spotkanie z anetka nie ide bo wygladam jak bym sie z kims byla i nie moge mowic .. :-( jedyny plus ze zaczynamy jednak remont w naszym pokoju .. :-) malutka cos or rana placzliwa.... hmm.. za duzo spala :D pozdrawiam was!!
 
Ja myślę, że my Polacy tak mamy;-), że jakby nam kto na tacy wszystko podstawił to by było dobrze, ale i tak by się coś znalazło do narzekania. Oczywiście to nie odnosi się do wszystkich Polaków w Anglii i niech nikt się nie obraża, ale czy nie trafia Was szlak jasny za przeproszeniem jak coś takiego się słyszy, tzn. takie narzekanie. Nikt nie obiecywał, że tu w Anglii jest łatwo i pieniądze leżą na ziemi:-D jest inaczej to na pewno.

Amor jeśli chodzi o bezpieczeństwo to myślę, że w każdym większym mieście niezależnie od kraju różnie bywa. Podobno w okolicy London Road jest nieprzyjemnie, ale każde miasto ma takie swoje "okolice".
Jeśli chodzi o pracę, sama się przekonasz kto narzeka i dlaczego, bardzo często osoby CHCĄ pracować, ale bez komunikatywnego angielskiego, nie oszukujmy się jest ciężej, prozaicznie ciężej i wtedy nawet dobre chęci nie pomagają. Jak już pisałyśmy wcześniej szczęście też jest ważne:-)
Mój Adam zawsze się denerwuje jak opowiada jak niektórzy Polacy zachowują się w pracy, jakby byli Panami świata a Anglicy maja nam być wdzięczni, że tu jesteśmy;-) niestety tak nie jest, jakby nie patrzeć to my jesteśmy u nich i oni doskonale mogą sobie bez nas poradzić.
Przypatrz się osobom, które tak narzekają, co one robiły w Polsce i kim tam były, jaki jest ich angielski.

To my tutaj podnosimy się na duchu i wspieramy ;-) a tam ktoś dołki pod nami kopie;-), ale my się nie damy:-D co nas nie zabije to nas wzmocni:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka.Zgadzam sie z postem Pani Iwonki w 100%.....dziś już to samo powiedzialam Amorkowi na żywo.Bo byliśmy razem na beach day wraz z Kornasią.Super było,tak milutko.Co prawda Maksio nie brał czynnie udziału w zabawie ale chociaż oko nacieszył i pogadał z Dianką Kornasiową.Teraz spi slodko_Okolo 15 idziemy do parku sobie.Pozdrawiam
 
Do góry