reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

Boże padam na "twarz" ze zmeczenia.Była asda,aldi i jeszcze Polish Shop.Ja chusteczki kupilam asdowskei z serii little angel 4 opakowania za 3 funty oraz płyn do kąpieli z j&j bed time.Daysie mi własnie moja połozna zalecała j&j,ale widzisz co człowiek to opinia.Masz racje co do tych wszystkich ulepszaczy,ale chyba jeszcze nie jestem na to gotowa żeby pozegnać sie ze swoimi "sztucznymi" kosmetykami;-)Jesli chodzi o naturalne kosmetyki to w Polsce (w sephorze)firma pat&rub(Kingi Rusin...tak tak tej prezenterki)ma wspaniałe linie,godny polecenia jest piling żurawina-cytryna:happy:ale ma piekny zapach.Oraz na swojej drodze spotkałam sie z firmą sanoflore(nie mają zbyt przyjemnego zapachu).Używałam kremu pod oczy z tej firmy,zawiera melise i ma taką kulą na końcu tubki(ktora jednocześnie masuje).Super sprawa.Ja też robie zakupy raz w tygodniu,a na codzień dokupuje pieczywo oraz jakieś pierdołki.Dobra myć i spać:laugh2:Papatki
 
Ostatnia edycja:
reklama
widze ze sami zapaleni fotografowie :-) Daysi fakt w czernych lepiej :-)taka mamuska z Ciebie jest ;-) widze ze sam meski swiat kroluje tutaj czyzby kornasia i Oliwcia tylko??hehe:-) a narzekali ze same dziewczynki sie rodza ostatnio ;-)

bobaski cud miod !!!!Antos widze tez pierwsze kroczki z pchaczem ;) Wogole jak Wasze pociechy zaczelo stawiac kroczki ? przy czyms poszly do kogos czy tak od siebie :) Moja Oliwcia poszla do komputeraz gdzie leciala jakas piosenka nieznanego goscia ale chyba musiala jej sie spodobac bo postawila az 8 kroczkow !! :-)a ze z godziny na godzine zaczela sama chodzic.. zreszta od malego byla wiercipieta nigdy mi nie dala odpoczac hehe
 
ojj moja malutka znowu cos pojekuje ..od kilku dni juz chyba zabki znowu wychodza.. wczoraj nam o 2.30 pobudke zrobila takim placzem ze szok ponad godzine nie dala sie uspokoic.. A jak tam Wasze maluchy znosza zabkowanie ???

My co tydzien tak samo zakupki.najblizej do asdy ale nie przepadam za tym sklepem wiecznie albo nie ma cen pod produktami albo promocje nie powchodzily a juz stoja oznakowane na polkach itp.. do aldika tez ale ostatnio mi sie juz znudzily szynki z tamtad hehe ..kurde dobrze mam bo coop pod domem prawie i codzienie swierze pieczywo mniaaam... pychotka ;-)
 
.Daysie mi własnie moja połozna zalecała j&j,ale widzisz co człowiek to opinia.Masz racje co do tych wszystkich ulepszaczy,ale chyba jeszcze nie jestem na to gotowa żeby pozegnać sie ze swoimi "sztucznymi" kosmetykami;-)
Czyli morał z tego taki,że zawsze trzeba się kierować własną intuicją ;-)
Ja też się wiele nasłuchałam i naczytałam.
Rzeczą jasną jest,że każdy ma swoje zdanie,poglądy i przyzwyczajenia,co wcale nie jest złe.
Ja akurat po kilku artykułach(nie wiem może jestem przewrażliwiona)zaczęłam bardzo zwracać uwagę ,przedewszystkim, na produkty które używam do pięlęgnacji Tosika.
Po przeczytaniu tych artykułów nie chcę testować wielu produktów na własnym dziecku i własnym ciele.
Szczerze powiedziawszy to wogóle jestem (a tak mi się przynajmniej wydaje )bardzo eko.
Stosuję i w kuchni i kosmetyce również tej domowej jak pranie czy sprzątanie w większości produkty eko.
Co dzień prowadzę recycling w specjalnych pojemnikach, a na koniec tygodnia Biffa go wywozi a to czego nie wywozi sami zabieramy do Bank Recycling.
Nie używam plastikowych siatek,co się da utylizuje,oszczędzam na emisji CO2 i zużyciu H2O.
Samochód mamy w Disel,też jest to mniejsza emisja CO2,bo rzadziej tankujemy.
Wczesniej mieliśmy samochód na benzynę i powiem Wam,że co tydzień tankowanie za 20 Pound a teraz w Diesel za 10 Pound.
I wiele by wymieniać...
Iwonka
mnie też się marzy lustrzanka ale sama wiesz jak jest ;-)
A zdjęcie stokrotki tak czy owak boskie nawet takim sprzętem jaki macie.
Pełna klasa!!!

Nie pamiętam kto pytał o pierwsze kroki,
ale Tosik miał ponad rok jak pierwsze kroki postawił samodzielnie.Ok.14-15mc
A lata sam o własnej równowadze od ponad miesiąca a ma na dzień dzisziejszy 17 mc.
 
Ostatnia edycja:
Witam z rana. Wracam w powiekszonym gronie z fasolka w brzuszku :)) Bardzo szczesliwa ale tez rozleniwiona:) I znowu mam termina na marca- kocham ten miesiac :p

U nas kroczki juz przed roczkiem byly a potem przyjechaly babcie i dziecko od noszenia na rekach sie cofnelo ale po wyjezdzie wszystko wrócilo do normy:)
Z zabkowaniem u nas nie jest az tak zle jakos dzielnie to znosi mimo ze zaczely wychodzic po 11 miesiacu i to odrazu w duzych ilosciach, teraz ma 9 i czekamy na reszte:)

Anetka a co to zaplyn do kapieli, uzywalas go juz predzej ? Tez chce kupic malej jakis plyn zeby piana byla i frajda przy tym ale niewiem ktory. Mala miala problemy z egzema wiec boje sie probowac nowosci :)

Cos mi buzki zniknely :( Kurcze niewiem co sie stalo.
 
Hej.Ten płyn to johnsons baby(fioletowa buteleczka)bed time seria sie nazywa.Ale jak Malutka ma problemy ze skórą to może olilatum,miałam go wczesnie bo Maksio miał suchą skórka jak sie urodził.Butelka kosztowała 9 funtów ale starczyła na 6 miesiecy,bo leje sie tylko troszeczke.A te j&j są tanie około 2f.Ogólnie to Maksio nie ma żadnych alergi na kosmetyki(ja tez nigdy nie miałam jako dziecko).Ani na jedzonko....nawet truskawki już jadł jak byliśmy w Polsce.
 
Anetka tez uzywalam Olilatum a teraz mam takie specjalne kremy i plyny od lekarza i dzieki temu nic nie ma. Tylko chcialam wlasnie jakis plyn zeby duzo piany bylo ;-)
A ta egzeme to niewiem od czego dokladnie ma , robilam jej w Polsce testy zywnsociowe i wszytsko moze jesc . Wiola to truskawki i maliny uwielbia a ostatnio zasmakowal jej swiezy ogorek :-)
 
EWELINA jeszcze raz wielkie gratulacje :-) no i oczywiscie w dalszym ciagu trzymamy kciuki :-) mam nadzieje, ze ciaza bedzie Ci mijac spokojnie :-)
UYsgYbV6geG7TsolaX.jpg

co do plynu to my mamy LITTLE ANGEL z asdy i jak Evi pomacha raczka to sie pieni :-) ale Diana nie za bardzo przepada za pianka :szok: J&J tez nie urzywalismy, na poczatku oliatum, pozniej Hippa no i teraz ten :-)
PS. widze, ze buzki wrocily niedobre :-)

ANETKA
fajnie, ze Maksik juz wszystko je, oby mu juz tak zostalo :-) co do jedzenia to Diana dostala kawalek sera zoltego wczoraj (od tatusia z kanapki) akurat jechalismy ogladac mieszkanie, w drodze powrotnej caly ser zolty z obiadem zwrocila.... myslalam ze do domu nie dojedziemy bo co chwile przystanek :-) nie wiem czemu bo ser juz jadla wiec nie powinien jej zaszkodzic...:eek:

MARIOLKA u nas pierwszy kroczek Diana zrobilajakos w lutym. ale pozniej cisza. Pozniej zaczela chodzic kolo sciany, przy stolikach, wozku itp. a wdniu swoich urodzin zaczela chodzic samodzielnie.
Zabki...:sorry: pierwsze dwojki na dole i u gory jakos poszly. Czasmi sie denerwowala jak ja swedzialy, ale bez wiekszych problemow. Teraz wychodzi jej czworka dolna i tu jest troche gorzej. Jest bardziej marudna. w nocy budzi sie z placzem i zaraz usypia, ale trwa to okolo godziny, na zmiane placz spanko, placz spanko.... :sorry:oprocz naszych dziewczynek jest jeszcze Wioletka Ewangeli, no i w przyszlosci bedzie Natalka Ewy :-)
Oliwia jets sliczna , sliczne ma oczka i taka chudzinka.... :-) (Diana to kawal kobitki :-) ) no i widze ze macie chyba duuuzy ogrodek. Fajnie jak dzieciaczki maja sie gdzie wyszlaec :-)

PANI IWONKO Bartus ma szalowego konika no i sliczny chlopaczek, wydaje mi sie ze jest mieszanka wybuchowa Ciebie i Twojego eMa :-)

DAYSIE tata pojechal juz ?? kiedy do Polski sie wybieracie? bo rozumiem ze akt urodzenia zalatwiasz do paszportu...

MAKSYMILIAN dziekuje za kremik, no i za superowy spacerek. Tyle razy chodzilam tymi drozkami w Abbey Parku, a o tym mini zoo nie wiedzialam... no i powrot w zdloz rzeki Soar :-) Maksiu jest malutki, sliczniutki i uwielbia spacerkowe drzemki :-) ssuper synek :-)

a co tam u Ewy B? odezwij sie do nas czasem.Napisz jak sie czujesz na finiszu :-)
no i Amorku daj znac co u ciebie :-)

dzis pogoda zapowiada sie ok, wiec pewnie na spacerek sie wybierzemy :-) ale najpierw ogarnac mieszkanko i pranko :wściekła/y: milego weekendu dziewczeta :-)
 
reklama
Ewangelia wielkie gratulacje.

Dziękujemy Wszystkim za komplementy :) Adam mówi, że charakter synek ma po mamusi:) ma być coś natychmiast zrobione i jak się uprze, że czegoś nie zrobi to nie zrobi, ale myślę że ten mój mąż kochany trochę przesadza;)

A nam się dzisiaj dzień zaczął fatalnie:( miałam Bartka na rękach i szłam wyłączyć lampkę i nawet nie wiem kiedy Bartek dotknął lampkę i paluszek oparzony:((((((((((((
szybko pod zimną wodę a potem z 40 minut trzymał rączkę w zimnej wodzie i dopiero jak sam wyjął rączkę to znaczyło, że już mu było lepiej. Teraz ma drzemkę.

Dziewczyny czy możecie polecić jakiś dobry specyfik ujędrniający? Mój brzuch po ciąży i po kuracji odchudzającej nie wygląda tragicznie, ale do ideału tez mu daleko:)

Co do ząbków i pierwszych kroczków to potem napiszę:)

Miłego dnia
 
Do góry