reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

karaluszek81 no w sumie nie wiem jak to jest do konca, bo ja pracowalam od lipca tamtego roku do grudnia, potem mialam przestoj styczen i luty i potem pracowalam do polowy maja jakos i dostalam ten zasilek bez zadnych problemow i tez przez agencje pracowalam tylko...
 
reklama
Ewangelia kochana dziekuje slicznie ale wlasnie wanienke kupilismy za 2f w b.dobrym stanie wrecz idealnym natomiast fotelik samochodowy kupilismy razem z wozkiem rowniez na carbudzie w quorn za 35f rowniez w stanie b.dobrym praktycznie mozna powiedziec ze zero oznak uzytkowania. ;-)
Natomiast ten drugi carbut o ktorym piszecie to jest za lester tak???
MlodaMamaMonika na carbudzie dostaniesz ciuszki dla noworodkow w stanie idealnym badz wogole nie uzywanym za grosze tzn mi sie udalo kupic ciuszki w jeden dzien ok 15 sztuk za 5f:). kupilam koszyk na pierwsze 3msc za 3,5f tylko nie wiem gdzie mozna kupic ten wsad z materialu :( bo ten co byl to taki troszke przeprany~:( natomiast lozeczko za 5f bez materaca ale to i tak bym kupila nowe i koszt materaca ok 8f w argosie widzialam nio i jak dziewczyny pisza ze za grosze do domku mozna sie obkupic. :-)

co do Maternity allowance to tak chcialam spytac bo nie jestem pewna czy dostane :(,poniewaz pracowalam 8msc przez agencjie i pozniej niestety byl zastoj i nie brali agencyjnych :wściekła/y:i co pozniej sie okazalo firma zbankrutowala i od 11.03 szukalam pracy i w miedzy czasie wyszlo ze jestem w ciazy i od 26.04 jestem zarejestrowana w jobcenter jako poszukujaca pracy . ale przedstawialam im wszystkie dokumenty od poloznej 13peyslipow i ta forme na zasilek . i dzis dzwonilam to powiedzieli mi ze decyzja bedzie we wtorek i nie wiem czy bede sie kwalifikowala do zasilku. czy nie trzeba pracowac do jakiegos okreslonego czasu bedac w ciazy ???

W okresie 66 tygodni przed porodem w sumie musisz miec przepracowane 26 (?) tyg, czyli patrza wiecej niz rok wstecz, do tego musis zarabiac co najmniej 30 f. tyg wiec pracowalas tyle. Policz sobie tyg i jak masz to dostaniesz. Licza z payslipow lub jesli za duzo zarabialas to ok 130 funtow daja.mysle ze jesli masz payslipy na pokrycie tych tyg. to powinni dac. Jesli brakuje 1 dnia to juz nie chca dawac.
 
Dziewczyny jak tak piszecie o tych czekajacych porodach to az Wam zazdroszczę:zawstydzona/y: tych pierwszych chwil po itp. Ja niby niedawno to przezywalam ale ten czas tak leci, że szkoda gadać. trzeba chyba o trzecim pomyśleć:-D
Niezależnie gdzie będziecie rodzić wszystko będzie ok:tak:

Ja też uważam, ze o wiele lepiej jest tutaj niz w polsce, przy obydcowch cesarkach był ze mną mąż, przy pierwszej calusieńki czas sie zgodzili bo wtedy mało co po angielsku gadałam:zawstydzona/y:
 
JEST KILKA CARBOOTS JA POILECAM CROFT I a47 .jest jeszcze quorn i kilka mniejszych, jedziesz i oblawiasz sie prawie za grosze :) zawsze w niedziele jak jest pogoda od ranca :)
:tak:

My zazwyczaj jezdzimy na quorn i tam wydaje mi sie najlepiej :-). Ostatnio bylismy na a47 ale szybko ucieklismy bo ten zapach:szok:, ktory tam byl bardzo mi przeszkadzal i nie moglam wytrzymac. Tylko ciuszki kupywalam na carboocie i faktycznie wszystkie prawie jak albo nowe:tak:. Jakos trudno mi sie przelamac zeby kupywac na carboocie zabawki i inne rzeczy dla dziecka, wiec oprocz ubranek mam wszystko nowe;-).
 
ewangelia a ta wanienka skoro karaluszek juz ma to za ile mozna ja odsprzedac albo cos, bo ja szukam ???

Skoro Karaluszkowi proponowalam za darmo to czemu od ciebie mialabym chciec pieniadze :-) Ja mieszkam w okolicy Beaumont leys , wiesz gdzie to jest? Jak chcesz to moge ci przeslac zdjecie wanienki na email.
Jezeli chodzi o carbooty to dla kogos kto nie posiada samochodu polecam jeden wlasnie na Beaumont leys , w niedziele na parkingu przed centrum handlowym. Moze nie jest tak duzy jak Croft ale tez mozna cos znalezc.
 
verita moj mozg juz nie pracoje :wściekła/y:o tej godzinie wiec pozwolilam sobie wyslac Ci priv:zawstydzona/y::zawstydzona/y:ale mam nadzieje ze dobrze mysle ze sie zalapie :).
ja jezeli chodzi o dzieci to po porodzie stosowac bede sumiennie zabezpieczenia bo moj limit sie wykonczyl :).
teraz tylko trzeba po raz kolejny zlozyc wniosek o mieszkanie i jak przydziela wieksze bede bardzo szczesliwa i bardzo bym chciala zeby byl ogrodek. teraz mieszkam we f;acie a angielska jedna rodzina to normalnie szkoda slow. nie idzie z nia wytrzymac
 
karaluszek81, masz flata mimo sasiadow zazdroszcze, my czekamy na pokoju na mieszkanie z miasta, ale od maja cos kiepsko idzie i co prawda mamy duzy pokoj, ale mieszkac z 6 osob troche ciezko, mysle, ze przeprowadzka na swoje jeszcze przed porodem mnie czeka. Ogrodek popieram super rzecz ;-)
 
MlodaMamaMonika jak pisalam wczesniej boje sie ufac ludzia i moja historia nie byla mila od poczatku pobytu w uk ale to naprawde wiele by pisac ale wiele mnie nauczyla , wiem ze inni maja gorzej i nie maja tego co ja mam teraz(nie mam luksusow ani bog wie czego ) ale mam mieszkanie na ktore czekalam 7msc dostalam 2 pokojowe plus salon itd. nie wiedzialam ze jestem w ciazy(nie wybredzam ale uwierzcie ze na 5 osobowa rodzine to jest za male mieszkanie :-() i jestem wdzieczna ze nie musze juz wynajmowac pokoi bo wiem jakie to jest malo przyjemne a jeszcze jak Ty piszesz ze z tyloma osobami :szok:. Zycze Wam z calego serduszka zebyscie dostali mieszkanko jeszcze przed malenstwa przyjsciem na swiat. ale mam nadzieje ze skladalas wniosek do cansilu o mnieszkanie???
 
reklama
karaluszek81 juz odpisalam na wiadomoc ;-)
Dziewczyny jak musicie tyle czekac na mieszkania to zawolajcie kontrol do mieszkania, niech sprawdza warunki i poprawia punktacje. Wszyscy moi znajomi czekaja ok roku na domki, wiec to nie jest dlugo.
 
Do góry