reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Leicester

karaluszek81 tak 2 bedroom, ale jestesmy w 3 grupie na 5, wiec pewnie jeszcze poczekamy na to nasze wymarzone mieszkanko z cansilu. Teraz po agencjach szukamy, czegos dosc taniego (1 bedroom), bo dalej bedziemy czekac na mieszkanie z miasta, wiec tak tylko przejsciowo na teraz, bo mieszkanie na pokoju i to z takimi ludzmi (tzn.wiekszosc jest ok, ale wiadomo, zawsze sie trafi czarna owca).
 
reklama
MlodaMamaMonika co do czarnych owiec cos wiem na ten temat i na te trzeba uwarzac :wściekła/y:, ale z tego co wiem to agencje sa drogie . wiesz ja bym poszla do cansilu i powiedziala ze nie macie warunkow do zycia a juz niebawem malenstwo przyjdzie na swiat i nie jestescie w stanie wynajac mieszkania z agencji bo Was na nie nie stac . bo chyba musicie wplacic kaucje wynajmujac mieszkanie z agencji???a ja bym jeszcze dowiedziala sie jak to jest zeby przyszedl jakis pracownik z cansilu i zobaczyl ze warunki w jakich teraz mieszkacie nie nadaja sie do zycia i prosicie o przyspieszenie otrzymania mieszkania . nie wiem jak to wyglada wedle prawa ale warto podpytac , takie jest moje zdanie .
Agusiakemisia-
-Ewangelia --
Kobietki tak to prawda jestem po przejsciach :zawstydzona/y: dlatego staram sie podpowiedziec co wiem czasami pomoc jak jestem w stanie innym , bo wiem ze zycie(moze nie zawsze) ale ludzie potrafia tak w zyciu namieszac ze nie zdaja sobie sprawy jaka krzywde robia osobie ktora tak naprawde jest niewinna :zawstydzona/y:. ale nie bede ukrywala ze czytajac Wasze wypowiedzi po wyzej az mi sie lezka zakrecila bo jestescie pierwsze ktore to zauwazyly . dziekuje
 
No koszty są mege przerazajace, trzeba miec min.1200f. na wynajem i inne oplaty, przeraza mnie to. Ale wiesz masz racje, zapytac nic nie zaszkodzi, przeciez mnie nie zabija albo cos :-D w cansilu spytamy sie czy nie da sie przyspieszyc i jak to z ta komisja wyglada. Dziekuje ci bardzo za pomysl, teraz sprobujemy co z niego wyjdzie ;-)
 
No dobra dziewczyny wiec wam powiem jak zalatwilam dom z counsilu.
Po pierwsze nie wynajmowac mieszkania tylko mieszkac na pokoju.
Po drugie isc do agencji w ktorej chca zarobkow i wlasnie kaucji ok1200f i na ogol jak jedna osoba pracuje wiec oni beda chcieli tak jakby zyranta a to oznacza ze nie stac was na wynajmowane mieszkanie.
Po trzecie zawolac inspekcje do domu, gdzie pokazac jak sie mieszka, z iloma osobami dzieli sie kuchnie , lazienke, jak jest jakis pijaczek to bardzo dobrze pokazac go jak siedzi smutny przy kieliszku w kuchni.
Po czwarte zgodzic sie na hostel ale nie na mieszkanie od landrolda (zaproponuja takie ), ja powiedzialam wprost ze nie bede bala sie gwozdzia wbic bo mi z pretensjami przyjdzie.
Po piate nie mozna zarabiac zbyt duzo, najlepiej tez nie miec oszczednosci za duzych. Sprwdzaja kata w banku i wiedza jakie wplywy i z czego.
I najwazniejsze jak was beda olewac to od razu do adwokata na charles street 60, bezplatny dla ludzi z malymi dochodami.
Od zlozenia aplikacji do otrzymania domu minelo 14 miesiecy ale z mojej winy tak dlugo bo nie donioslam im dokumentow na czas, wiec pewnie w roku bym sie zmiescila. Nie bylam w ciazy ani nie nie mialam malego dziecka wiec na to nie patrzyli.
 
Verita masz racje ale to troszke kombinacji ale czasami trzeba sie wykazac. co do kont bankowych to sprawdzaja tez pl konta bankowe takze ostroznosci trzeba. ale powiem Wam ze najlepjej jest mowic prawde i nie klamac bo to do niczego nie doprowadzi ;-)
MlodaMamaMonia a ja bym Wam proponowala znalezc w lester ADVICE BIURO oni tez bardzo pomagaja emigranta . przedstawic wasza sytuacjie i spytac sie czy moga Wam pomoc w przyspieszeniu otrzymania mieszkania. to jest pomoc prawna i nie musisz nic placic . moze warto isc po porade ;-)??
 
No ja tam tylko w UK zyje to konta w polskim banku pustka swieca. Ten adres co podalam to wlasnie jest to biuro, mi troche pomogli wiec warto w zasadzie tam mi kazali skladac aplikacje i od nich sie zaczelo bo poszlam z zupelnie innym problemem.I tak to jest podstawa nie klamac, nie krecic, bo to nie ma sensu. Najlepiej tak jak jest mowic ale ukrywac faktow nie ma sensu, jak sie mieszka z pijakami to mowic jak sie nie ma kasy na wynajem tez albo jak w agencji chca 1000 potwierdzen to tez, pomoc sobie trzeba :-D
 
reklama
Hm...dziwne, narzeczony byl w cansilu i powiedzieli mu, ze nie prowadza komisji sprawdzajacych warunki bytowe oczekujacych rodzin... no nic zostaje jeszcze porada u prawnika, a tam trzeba wczesniej zadzwonic i sie umowic czy ot tak mozna isc i nas przyjma?
 
Do góry